Legacy

eli niitähän on 2wd ja 4wd versioina.
onko niitä tehty pelkkinä nelivetoina missään vaiheessa tuotantoa.

eli ite kattelen nyt semmosta -95 Legacya ja eikös sitä ainakin ole 4wd ja 2wd mallit.
61712
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vuosimallit 1999-2003 ja niitä uudemmat 4.polven legacyt, joita on Suomessa myyty ovat kaikki 4WD/AWD.

1.polven (1989-1993) ja 2.polven (1994-1998) legacyissä on jonkin verran etuvetoisia. Rekisteriotteesta löytyy kyllä maininta 4 wd:stä, jos ei muuten selviä.

Noita 2. polven legacyjä on Suomessa vähän, koska tuolloin Japanin jeni oli markkaan nähden todella kallis ja Suomessa lisäksi lamavuodet. 1. polven autoja liikkuu vieläkin varsin paljon, tuolloin (89-90) on muutenkin otettu käyttöön todella paljon autoja.

katso lisää täältä:

http://www.subaruclubfinland.net/bbs/

Äänestä

..olisiko paha maksaa n.500 euroa 95 legacysta jos tarvii vaihtaa vasen etu lokari ja ehkä pakoputki. ja takaluukku kuulemma vielä mutta jos se on vaan vähän ruosteessa niin sen voi korjata. muuten kunnossa oleva auto.

Äänestä
  • Kannattaa maksaa jos oot kätevä käsistäs eli osaat itse laittaa autoja. Itsellä on legacy -96 sedan 2,0 4WD ja olen ollut helvetin tyytyväinen autoon ja voin sanoa ettei tule heti ensimmäiseksi risteyksessä vastaan:)

    Äänestä

  • mielestä kirjoitti:

    Kannattaa maksaa jos oot kätevä käsistäs eli osaat itse laittaa autoja. Itsellä on legacy -96 sedan 2,0 4WD ja olen ollut helvetin tyytyväinen autoon ja voin sanoa ettei tule heti ensimmäiseksi risteyksessä vastaan:)

    ..isä alko motkottaa et menee liikaa rahaa.
    tarvis saada muka ilmaseks.ite eka ehdotti mulle sitä.
    ite se sanoo et japanilaiset on parhaimpia autoja ja subaru on ainoo auto minkä hualin ellei fordia osteta.sano et fordit on surkeimpia autoja maailmas.

    Äänestä

  • mielestä kirjoitti:

    Kannattaa maksaa jos oot kätevä käsistäs eli osaat itse laittaa autoja. Itsellä on legacy -96 sedan 2,0 4WD ja olen ollut helvetin tyytyväinen autoon ja voin sanoa ettei tule heti ensimmäiseksi risteyksessä vastaan:)

    Eihän nuo mainitsemasi osat ihan hirveitä maksa. Auto itsessäänhän on käytännössä ilmainen(500€?). Hinta on kenties siksi tuo, etteivät autoliikkeet halua paikkausta vaativaa autoa kiusakseen. Mutta tee-se-itse(tai vaikka teetä-se-itse) miehelle loistava kauppa, tuskin tulet katumaan.


    Vastaavista pyydetään kuitenkin tonneja esim. www.nettiauto.com, www.autotalli.com tai www.oikotie.fi

    ps. olen jokseenkin samaa mieltä noiden suurten autovalmistajien bulkkituotteista(ford)

    Äänestä

mul on etuveto ja siinä vaihekeppissä on nappi josta sa neliveon päälle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


forttikuski kirjoitti:

eli niitähän on 2wd ja 4wd versioina.
onko niitä tehty pelkkinä nelivetoina missään vaiheessa tuotantoa.

eli ite kattelen nyt semmosta -95 Legacya ja eikös sitä ainakin ole 4wd ja 2wd mallit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu