Ainoa, jota kohtaan olen tuntenut jotakin suurempaa ja menin pilaamaan välimme, koska säikähdin omia tunteitani. Todella paha mieli. Ei tätä enää korjata. Päässä löi oikosulku.
Tuli mokattua
Anonyymi
38828
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Mitä tapahtui?
Aikalaista kalastelua tämäkin viesti.
Kyllä.
Kaikkihan täällä on kalastelua ja piilov...ittuilua
Sellaista se on.
Menetettyä aikaa ei saa takaisin. Kun se on ohi, se on ohi.
Joskus välejä voi olla mahdoton korjata, mutta vielä todennäköisempää on että toisen tunteet eivät koskaan täysin syttyneet kun kohteli toista väärin.
Ne tunteet vaativat luottamusta ja turvan tunnetta ja jos sitä ei ole tai sen pettää niin voi olla että se oli siinä.
Paska puhetta. Ottakaa vastuu tekemisistänne älkääkä märiskö, että siinä meni kaikki. Jos on elossa, niin voi olla vaikka mitä.
Jes juuri näin.
Toivottavasti minun hän ei ajattele etteikö voisi korjata. Jos tunteet on molemmilla tarpeeksi vahvat niin aivan varmasti voi, ellei mitään suuremman luokan pettämistä ole tapahtunut tms..
Miehenä sanoisin näin että vaikka suoraan mitään pettämistä ei tapahtuisi kun alussa ei ole sovittu mitään niin jos nainen ei osoita kiinnostusta, tunteita jne. tietyn ajan kuluessa, mutta päinvastoin tulee lähes tunne että olet hänelle välttämätön paha, hän on sinua kohtaan välinpitämätön ja suorastaan röyhkeä suhteistaan muihin miehiin, niin ei siinä mitään lämpimiä hyviä tunteita toiseen synny. Se ei tarkoita että toista vihaisi tai inhoaisi vaan päinvastoin kun tunteita ei synny niin ei synny myöskään vihamielisyyttä vaan sellainen kaverillinen/tuttavallinen välinpitämättömyys.
Minulla on ollut tuollaisia kohtaamisia joissa jälkikäteen on pariin otteeseen paljastunute ttä joko naisella on ollut alunperin kiinnostusta tai tunteita, tai ovat yhtäkkiä huomanneet millainen "hiomaton timantti" olen (naisen sanat, ei minun) niin valitettavasti on ollut liian myöhäistä yhtään millekään.
Elämä on jatkumoa ja jos tunteille ei ole alunperin ollut sijaa niin on hyvin vaikea löytää niitä tuosta vain yhtäkkiä aivan kuin aiemmat tapahtumat voisi vain unohtaa.
Monella naisella nimenomaan olisi oppimista sellaisesta huomioimisesta ja välittämisen osoittamisesta. Ei miehiä myöskään voi jäädä vain roikkumaan ja valita sitten mieleisensä kulloinkin kun siltä tuntuu.
Mieskin on ihminen jonka tunteet kehittyvät jos ovat kehittyäkseen ajan kuluessa ja siihen tarvitaan myös naisen toimintaa ja sen toiminnan tulisi olla positiivista, ei negatiivista.
Näin sanoisin myös miehille. Eihän tuo ole lainkaan sukupuoleen sidottua! Täsmälleen samanlaisia kokemuksia miehistä.
Totta kai, kerroin vain kokemukseni miehenä.
Enkä puhu nyt tässä mistään ihmisistä jotka tarkoituksella pyörittävät montaa miestä/naista kerralla. Vaan ylipäätään siitä että se mahdollisuus voi valua käsistänne jos ette tee asialle jotakin tai sitten ns. "mokaatte" sen.
On vain mahdotonta kuvitella että ihmisen tunteet selviävät jos tulee tunne ettei toiselle ole sijaa hänen elämässä, mutta sitten yhtäkkiä muka onkin.
Jos mietitte asiaa niin jos toinen osoittaa uteliaisuutta, kiinnostusta sekä pyrkii hakemaan jonkinlaista vastakaikua ja jos sitä ei tule tai vain vähissä määrin niin miksi sen yrittäjän tunteet muka pysyisivät? Ei se mikään kuolematon rakkaustarina ole jos toinen on vain hälläväliä-katellaan-palaillaan-meiningillä....
Niin se menee. Mutta niinhän sen pitääkin mennä 👍
Hyvä kirjoitus sinällään, mutta valitettavasti nämä palsta "tunnustukset" ovat kategorisesti kirjoittajan omaa sisäistä dialogia.
Osa meistä on valmiita toimimaan oikeassa elämässä, osalle riittää anonyymit, mutta julkiset purkaukset.
Moni tuntuu käyttävän palstaa päiväkirjan korvikkeena/jatkeena, missä ei tietysti sinällään ole mitään pahaa.
Elämä jatkukoot!
Ai, tarkoitatko, että sun tekemä työ naisen lämmittämiseksi pitää tapahtua siinä ajassa kuin sä haluat?
Et pysty nopeuttamaan toisen lämpiämistä, toiset lämpenee, kun jaksat lämmittää, toiset ei.
Eihän nuotiokaan aina heti syty. Sammutatko nuotion suuttuneena, jos saat syttymään sen, mutta mielestäsi liian myöhään...
Tee miten haluat.
Aivan. Vertaat naista nuotioon.
Nuotio on passiivinen. Naisen ei tulisi olla.
Jos puut on jo kastuneet niin mikään ei sitä nuotiota enää sytytä vaan se enintään savuaa.
Olen jo tehnyt, siirtynyt eteenpäin, ajat sitten.
Oleppa realisti.
Kukaan järkevä normaali ihminen ei anna yltiöllisiä lupauksia lähes tuntemattomalle toiselle ihmiselle tahi lupaa anaaliseksiä viittomakielellä...
Josset itse uskalla lähestyä saatuasi kohtuullisen selviä ja tahdikkaita merkkejä kiinnostuksesta, niin voit jatkaa niiden naisten kanssa jotka yliampuviin tempauksiin alkavat saadaksen miestä.
Turha syyttää naista nuotion sammumisesta jos oma pelkosi mennä metsään hakemaan puita kun on liian pimeaa, sammuttaa sen nuotion.
Homma menee käytännössä näin:
1.Mies havaitsee jonkun naisen itselleen kiinnostavaksi ja viestii siitä esim pitkillä katseilla.
2. Nainen antaa vastineen=kiinnostaako vai ei. Esim kun kiinnostaa flirttaileva hymy, katseet, lähestyminen miestä eli antamalla kuvan, että mies voi lähestyä. Tai jos ei kiinnosta niin esim jurottava ilme ja selänkääntäminen selvästi torjuvasti eli viesti älä edes yritä.
3.Mies tulee juttelemaan ja pyytää treffeille tai että haluaako nainen tutustua esim viesteilemällä.
Mikään ei sano, ettei vastavuoroisuus voisi myös toimia toisinpäin, mutta ainakaan minulta on ihan turha odottaa kahta liikettä peräkin, jotta mies saa statusarvoa tai itsetunnonkohotusta. Jos mies ei tee aloitetta, vaikka on itse aloittanut katselun ja jatkaa sitä ja olen tehnyt itseni helpostilähestyttäväksi eikä mies silti lähesty, niin päättelen, että mies vaan leikkii tai esittää vaikeastisaatavaa jotta saisi naisen heti kättelyssä sopivasti tossun alle. Ei kiitos, olen nainen, en koira.
Monien miesten mielestä naisen pitäisi tehdä nuo kaikki kolme peräkkäin miehen suuntaan.
Sitten kun ei tee, niin nuotio sammuu..huhhuh.
Ei kovinkaan houkuttelevaa alkaa mihinkään tuollaisen kanssa joka luulee että pelkkä ulkonäkö saa naisen tekemään ihan mitä vaan.
Varman monet naiset onkin niin yksinkertaisia ja etsii miehestä pelkkää statusta ja kiihottuu siitä, kun saa rikkaan tai komean miehen itselleen napattua, mutta ainakin itse kiihotun ihan muista jutuista.
Tuollaista pyrkyripelleilyä ei voi edes parisuhteeksi kutsua hyvällä tahdollakaan.
Sun pitää olla sitten absoluuttisen varma että se mies ymmärtää yskän sillä yhdellä yrittämällä.
"olen tehnyt itseni helpostilähestyttäväksi eikä mies silti lähesty, niin päättelen, että mies vaan leikkii tai esittää vaikeastisaatavaa jotta saisi naisen heti kättelyssä sopivasti tossun alle. Ei kiitos, olen nainen, en koira."
Okei, eli sinulla ei ole vastuu lähestymisen tekemisestä eikä sen onnistumisesta kaikki on miehen toiminnan varassa.
Vau, mikä vitun idiootti suunnitelma!
En malta odottaa parisuhdetta miten sun ajatuksia pitäisi lukea päivittäin ettet vain olisi "koira".
Toisin sanottuna etsit itsellesi koiraa joka lukee sun ajatuksia ja tunteita. No ehkä se osaa lipittää alakertaa.
"Monien+miesten+mielestä+naisen+pitäisi+tehdä+nuo+kaikki+kolme+peräkkäin+miehen+suuntaan.
Sitten+kun+ei+tee,+niin+nuotio+sammuu..huhhuh."
No+tuota+vielä+on+näkemättä+nainen+joka+noin+tekisi+joten+sun+sanomissasi+merkitys+oli?
Nuotio+sammuu+jos+sinun+mielestä+kaikki+muu+maailmassa+ja+muut+miehet+ovat+tärkeämpiä+kuin+se+mies+siinä+vieressä+joka+vaikuttaisi+kiinnostuneelta.++Sinun+tulee+askel+askeleelta+vastata+kiinnostukseen+ja+siitä+se+homma+etenee.
Ei+niin+että+te+katselette+takaisin+ja+hymyilette+jonka+jälkeen+jos+heti+ei+tule+aloitetta+niin+tulee+vittumainen+jurnitus+naama+päälle.
Tietysti+jos+ei+ole+sosiaalisia+taitoja+kuten+90%+suominaisista+ei+ole+niin+voi+olla+vaikeaa.
Hahhah...juuri+noin👍
Haluat,+että+tuiki+tuntematon+nainen+keskittyy+sinuun+100%+kun+vaan+ilmaiset+kiinnostuksesi,+ei+esim+saa+olla+kiinnostunut+ruoka-annoksesta+jota+juuri+syö,+ihmisistä+joiden+kanssa+on+liikkeellä+tai+siitä+mitä+on+juuri+tekemässä,+kun+mies+luo+häneen+jumalaisen+huomionsa,+vaan+kaikki+pitää+jättää+ja+alkaa+tuijottamaan+miestä+käskyä+odottaen+että+mitä+mies+haluaa,+kuin+koira..??+Eli+alkaa+juuri+lukeen+miehen+ajatukset+ja+tunteet+kuin+meedio,+ettei+miehen+tarvi+kertoa+niitä+vain+missään+tapauksessa+ihan+sanoja+käyttäen.
Nämäkö+on+niitä+sosiaalisia+taitoja+sun+mielestä?+Vai+mitä+ne+sitten+on?+Se+että+nainen+kompastelee+luoksesi+naama+punaisena+ja+kirjoittaa+kulmakynällä+puhelinnumeronsa+käsivarteesi?+Tai+juoksee+lumisateessa+liukastellen,+kastuu+eteesi+kinokseen+ja+vie+sinut+mukanaan+ja+suutelette,+esirippu+laskeutuu...+Voit+uskoa,+että+yleensä+naiset+ei+ole+keskellä+päivää+kännissä+ja+pillereissä.+Jos+koet+baarikokemukset+hyviksi+lähestymiskokemuksiksi,+se+on+sun+asia,+mutta+selvinpäin+viihtyvät+naiset+ei+ole+tuollaisia+sekopäitä.
Enkä+ite+todellakaan+ole+aloitekyvytön+suhteessa+enkä+sosiaalisesti+muutenkaan,+mutten+ala+miestä+palvomaan,+passaamaan+ja+viihdyttämään+sen+uhan+varjolla,+ettämies+häioyy+suhteesta,+kun+sammutan+nuotion...lol
Ai+askel+askelelta?+Eli+kun+mies+jatkaa+katselua=houkuttelua,+niin+minun+kuuluisi+lähentyä+niinkö?+Taas+mies+jää+tosi+passiiviseksi+ja+nainen+on+kuin+joku+eläin+jota+ruoalla+houkutellaan..hohhoijaa.
Tuossa+ilmenee,+että+miehen+ainoa+varsinainen+teko+naiselle+on+pelkkä+houkuttelu,+naiselle+jää+kaikki+lähestyminen.+Ei+ainakaan+itseä+lämmitä.
Enkä tosiaan etsi ketään kyykytettävää.
Tosi hienoa, kun joku mies osoittaa ensin kiinnostusta ja kun itse siihen vastaa vilpittömästi ja normaalisti, niin sen jälkeen alkaa v.unmoinen draama kaikesta mistä vain suinkin pystyy päätä repimään sukupuoliasioissa, kaikkia eleitä kytätään ohimot tykyttäen ja kavereiden kanssa juoruten ja jokaisesta reaktiosta lasketaan kelpoisuuspisteitä ja naisen on kannettava vastuu jokaisen miehen elämässä olleen naisen teoista ja sanoista ja niiden vaikutuksesta miehen libidoon ja itsetuntoon. Nainen on velkaa miehelle jo silloin, kun mies vehkeellään määrittelee naisen panovaihtoehdoksi..Jokainen miehen antama huomionosoitus on kymmenen kertaa naisen vastaavia arvokkaampi ja naisen velka vaan kasvaa ja kasvaa.
Kuka tollasen kans jaksaa olla? Varmaan tosi kivaa yhdessäoloa.
No ehkei korjata, mutta kuulostaa että pallo ainakin sinulla, niin ettei kannata ainakaan odotella toisen lähestymistä. Onhan tuo jossain mielessä hyväkin, että ajaa itsensä seinää vasten. Tiedät ainakin että kaikki riippuu sinusta, ihan riippumatta toisen vastauksesta. Toimimalla jotenkin olet kuitenkin tilanteen herra ja osoitat itsellesi kehityskelpoisuutesi. Tai luovutat.
Ei se mitään. Hymyillään, kun tavataan. ❤
Mistä meinaat aloittajan tunnistaa ??
Vastasin ja hymyilenkin omalle hänelleni.
Mokasit ja uusia mahdollisuuksia ei enää tule.
Et sinä aloittaja ole pilannut vielä mitään, jos vastapuoli tajuaa ja ymmärtää hämmennyksesi. Nyt sinun kuitenkin pitää toimia määrätietoisesti ja koittaa lähestymällä kertoa, että tosiaan välität hänestä. Jokainen pelästyy omia voimakkaita tunteitaan, joka yleensä tuntee jotakin. m>n
Mokasit ja uusia mahdollisuuksia ei enää tule.
Ei ole mitään mahdollisuutta saada mitään korjattua meidän suhteen eteen. Meni jo. Mokasit todella paljon. Ja nyt korjaat sun virheitä ja aloitat sen just nyt.
Sinä nyt kyllä mokasit vastaamalla väärälle henkilölle? Vastasin aloittajalle.
Vastasin aloittajalle hän mokasi. Ja uusia mahdollisuuksia ei enää tule.
Minua et voi ikinä saada sen verran paljon olet valehdellut ja pettänyt minua etten anna anteeksi ja kyllä olen nyt tarkoituksella kaikkien kanssa ketkä vain ehdottaa jotain mun mielestä on ihan sama kenen kanssa oon joukossa kun mitään suhdetta en halua ikinä
Säälittävää urpoilua tuo,mokasit ja menetit,höpinä. Todellisuudessa olet niin itsekeskeinen ja ylpeä,että et näe tapahtumia inhimillisinä,kasvamisina,oivalluksina. Voivoi kun itsetuntoosi tuli kolhu! Pilaatpa sitten sillä kolhulla loppuelämäsi kun et nöyrtymään kykene. Elämä on oppimista ja oppiminen on haasteiden lyömistä,mm. Nöyrtymistä. Itse olet koulutuksen tähän elämään tilannut. Ja siihen kuuluu haasteet. Läpäisetkö ne,vai etkö edes yritä. Nöyrrytkö,vai valitsetko ylpeytesi. Valinta on sinun. Nöyrtyminen on vaikeaa,mutta sellaiseksi se on tarkoitettukkin. Eihän muuten mitään oppimista tapahtuisi. Vaikeuksien kautta voittoon ,näin se menee. Juuri se,mitä eniten pelkäät,kavahdat,kierrät, on oppikoulusi. Sen asian kohtaaminen silmästä silmään.💎
Top10 🤡 oot et yhtää mitää muuta minulle tule olemaan joten oletan että nyt ymmärrät kuinka paljon olet mokannut ja sen takia mitään ei ole korjattavissa. En tule ikinä hyväksyy niitä navetta sikoja
Kaikki muutkin mokaa!
Sä oletkin rakastettava siinä, että huomaat asian ja osaat myöntää sen edes itsellesi!
Tuskin on korjaamaton paikka!
Nii-i.
Antaisin itekkin mahdollisuuden uudelle alulle, JOS mies osoittais oppineensa jotain toimimalla toisella tavalla ja osoittaisi olevansa pahoillaan koska loukkasi ja kohteli väärin ja ajatteli pahaa.
Varmaan ehkä oppikin, muttei ylpeyttään myönnä.
Vaihtaa vaan uuteen kohteeseen ja vie oppinsa mukanaan ja jättää mulle vaan sen minkä kärsin.
En muistele herrasmiehenä.
Luultavasti kuvittelet että pääset eroon minusta minkään asian vuoksi ja ei ole ketään joka ikinä pääsee vaikuttamaan siihen että me erotaan kun et todellakaan saa eroa ikinä minusta. valitettavasti olen ikuisesti sinun kanssasi yhdessä