Veneilyä Vaajakoskella!

Voisiko sähköllä toimivasta pöytätuulettimesta tehdä sähköperämoottorin. Siinähän on tosi hyvä kolmelapaisen potkuri.
Soutuveneeseen aggregaatti ja jatkoroikalla pöytätuuletin pyörimään, pöytätuulettimen voisi vetää pitkillä yleisruuveilla kiinni veneen perälautaan niin että potkuri on veden alla.
6102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eihän siinä mitään jos pöytätuuletin on vedenkestävä.

Äänestä

Tietääkseni Vaajakoskella kalaseura Koukkaus ja Paukaus käyttää nimenomaan lattiamallin tuuletinta lohensoudussa työntövoimana.
Hiustenkuivaajaa käyttävät tehdessään potkulaudasta vesijetin.

Äänestä
  • Mitä väliä sillä on.

    Äänestä

Laita ihmeessä ja pitkä roikka rannalta sähköä tuomaan . Suosittelen .

Äänestä
  • Voihan veneeseen ottaa aggregaatin mukaan. Niitä saa vaikkapa italialaiselta, uudehkolla vuokra-autolla liikkuvalta kauppiaalta.

    Äänestä

Roikkaa käytettäessä kannattaa ehdottomasti hankkia Väreen huippuedullinen sähkö. Ajettaessa veneellä vastavirtaan, kytkeytyy automaattisesti vastavirtasähkö samaan edulliseen hintaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voisiko sähköllä toimivasta pöytätuulettimesta tehdä sähköperämoottorin. Siinähän on tosi hyvä kolmelapaisen potkuri.
Soutuveneeseen aggregaatti ja jatkoroikalla pöytätuuletin pyörimään, pöytätuulettimen voisi vetää pitkillä yleisruuveilla kiinni veneen perälautaan niin että potkuri on veden alla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu