avovaimo ei anna enää edes koskettaa,seksiä ei ole ja jos olisikin niin säälistä,olen harkinnu jotakin tekeväni muutakin kuin puhuvani asiasta kun se ei auta,olen hairahtumasa toiseen naiseen jos sellanen vaan olis,ja eniten harmittaa kun rakastan häntä yli kaiken,nyt olis neuvot kalliita?pettäny en ole ikinä ja olen ollut sitä aina vastaan,mutta.........
Vastaukset 6
- nainen
Onko tuo jatkunut kauan? Jos puhut kuukausista on tilanne aivan eri kuin omani. Mitä avovaimosi ilmoittaa syyksi haluttomuuteensa? Entä oletko kokeillut olla täysin huomioimatta häntä, tai ehdottelematta mitään? Tuntuuko sinusta siis siltä, että olette loppuelämänne ilman seksiä, jos et sinä sitä ehdota?
Itselläni on joskus muutaman viikon kausia, ettei kertakaikkiaan huvita tai jaksa. Alussa siitä tuli ongelmia mutta nyt mieheni tietää, että muutaman viikon kuluttua viimeistään alkaa taas tapahtua. Ja kun saan olla rauhassa, voin olla jo muutaman päivän kuluttua taas sillä tuulella. En tiedä mistä nuo johtuvat. Jos hän kokoajan ruinaa ja tähtää kaikella tekemisellään sänkypuuhiin, minua alkaa ärsyttää ajatus seksistä yhä enemmän. yhdessä olo on muutakin kuinrytkytystäja rynkytystä. huom.
oletko monta kertaa pelkästään helästi sekä aistilisesti hyväilyt ilman jotta nusisit taikka naisit?
koska todenäköisesti omien toimiesi ansiosta se ei halua.
oletkoantanut pelkästään puolisolle orgasmin ilman omaasi?? et ole.
oletko kiihotanut äärimäisen helästi ? ei ninjotta puristeleisit jauhosäkkiä. huom naisella on paljon herkempi tunto kuinmiehillä
tästä sulla on hyvä jatkaa selvittää missä mättää. jos kanttisi kestää.- ongelmallinen
Mutta... Jätä se. Jos munat ei kelpaa kuin pääsiäisenä, niin naikoon pääsiäispupun. Hiiteen kaikki haluttomat. Seksi on kivaa, ja jos ei tee mieli, niin jotainhan niissä on sitten vialla. Kun niitä ei voi korjatakaan. Niiden ei vaan tee mieli.
- harkitsematonta
Hienoa kun et ole ikinä pettänyt,eikä se ole ratkaisu tähänkään asiaan.Tärkeintä on se että rakastat avokkiasi,silloin kaikki vaikeudet on voitettavissa.
Oletkos yrittänyt huomioida vaimoasi ja vaikka vähän hemmottellakin.
Joku matka tai kylpylä viikonloppu voi saada ihmeitä aikaan.Meillä naisilla voi olla näet niin pienestä kiinni ettei seksi huvitakaan,kaivataan vähän enenmän ärsykettä.Varsinkin jos siitä kieltäytymisestä on tullut vähän kuin tapa.Kehuskelet ja kuiskuttelet hellästi korvaan,hellä hierontakin saa villin olon aikaan.Niin ja näitä "juttuja"voi tehdä muulloinkin kuin vain silloin kun vonkaa,niin vaimon ei tarte pelätä että taas se alkaa.
Mutta toivon että yrittäisit panostaa nykyiseen suhteeseen energian minkä käytät haikailemiseen ja unelmoimiseen toisista naisista.Se kun on vaan niin että jokaisessa suhteessa on näitä hiljaisempia aikoja.Kärsivällisyyttä Make,kärsivällisyyttä...- minä
Miehellä on paljon töitä/stressiä yrittäjä kun on,ja on mennyt monta vuotta että saan vaan kerran kuussa jos silloinkaan, olen todella pettynyt tähän tilanteeseen.Joudun tämän tästä tehdä itse orkkuni, kun paineet käy liian kovaksi."101" kertaa on asiasta puhuttu, mutta ei ne kerrat vaan lisäänny. Miehellä ei ole toista, eikä ole mullakaan.(Enkä siis haluakaan muita, eikä mieskään.)
Omaa miestäni haluaisin, mutta kun pihtaa sukukalleuttaan.
stressin kyllä ymmärrän, mutta sitä on jatkunut jo aivan liian kauan.
Onko muilla vastaavia tilanteita. - relax
minä kirjoitti:
Miehellä on paljon töitä/stressiä yrittäjä kun on,ja on mennyt monta vuotta että saan vaan kerran kuussa jos silloinkaan, olen todella pettynyt tähän tilanteeseen.Joudun tämän tästä tehdä itse orkkuni, kun paineet käy liian kovaksi."101" kertaa on asiasta puhuttu, mutta ei ne kerrat vaan lisäänny. Miehellä ei ole toista, eikä ole mullakaan.(Enkä siis haluakaan muita, eikä mieskään.)
Omaa miestäni haluaisin, mutta kun pihtaa sukukalleuttaan.
stressin kyllä ymmärrän, mutta sitä on jatkunut jo aivan liian kauan.
Onko muilla vastaavia tilanteita.ymmärtänyt stressin takia pihtaamista. Mitä kovempi stressi itselläni on, sitä enemmän odotan seksiä sitä laukaiseen ja aina on tepsiny. Ehkä mies sitten toimii erilailla, mene ja tiedä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei81010Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125966- 109939
- 53892
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85812Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.42766Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66711Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev153699- 63673
- 70586
- 95561
- 60524
- 52521
- 36509
- 35497
- 22486
- 26470
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15052449Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31433Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246408