Onko valveutuneita politiikan asiantuntijoita. Meinaan äänestää, mutta mitä puoluetta, mikä ajaa minun asiaani. Työläistausta on itsellä, jotain saanut hommattua, talon, auton, mökin, ja vähän rahaa säästöön. Yleensä olen äänestänyt jotain demaria, ihan taustani vuoksi. Eikös vasemmistoliitto ja SDP ole ns. duunareitten puolue. RKP ruotsalaisten ja Kristilliset ...... Keskusta liitetään maaseutuun. Kokoomus on oikeisto ja Perussuomalaiset vielä oikeammalla. Tuskin he sentään duunarin asioita ajaa. Leikilläni laskekelin, että omaisuutta on kertynyt noin 400 tuhatta, jos siis realisoisi.No nehän jää tänne, kun maallinen vaellus loppuu. Tuskin tuolla omaisuudella vielä oikeistoa kannattaa äänestää, Vai? Yksi vaihtoehto on tyhjää, kai sekin jonkinlainen kannanotto on.
Vaalit tulee
6
92
Vastaukset
- Anonyymi
Käy kokeilemassa vaalikoneita niin tiedät mikä puolue ja edustaja on lähinnä sinun aatteitasi ja mielipiteitäsi.
- Anonyymi
Vaalikoneista tulee mitä kummallisempia tuloksia. Onneksi ei tarvitse niihin luottaa.
En ole yrittäjä enkä työnantaja, joten en tietenkään äänestä Kokoomusta tai Kepua enkä missään mielenhäiriössä persuja ikinä.
En ole uskovainen, ei ole syytä äänestä KD:tä (eikä ole, vaikka olisikin uskovainen,
Eaasyah'in talousosaaminen rajoittuu jääkaapin ja hellan väliin)
En ole rantahurri, en äänestä RKP:tä.
En ole vasemmistolainen, en Vasemmistoliittoa äänestä.
Palkansaajan puolue on SDP.
SDP on sopivasti "puoluepoliittisesti melko keskellä" ja ainoa, joka suurella kannatuksellaan pystyy ajamaan toisen palkollisena olevan eli työntekijöitten asioita.
Ei mikään muu puolue aja paitsi Vasemmistoliitto,
mutta itselleni on liian vasemmalla. - Anonyymi
Perussuomalaisten kuntavaaliehdokkaana lapsen kuoliaaksi pahoinpidellyt henkilö. Henkilöllä myös muutenkin mittava rikoshistoria. Perussuomalaisten on ryhdistäydyttävä ja perattava ehdokkaiden taustat kunnolla. Tällainen ei saa toistua! Toivon todella ettei näitä oteta tarkoituksella listoille.
Lähde maksumuurin takana: https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/5336786/PSn ehdokas salasi vauvan pahoinpitelyn jonka uhri kuoli Ensisijaisena kuntavaaliteemana lapset ja nuoret- Anonyymi
Vasemmistoliitolla on Raumalla kaksi useita tuomioita mm. huumerikoksista saanutta ehdokasta. Muilla puolueilla ei yhtään rikoksista tuomittua ehdokasta.
- Anonyymi
Näin työttömänä toivoisin parempaa joukkoliikennettä Raumalle, rahat siihen voidaan ottaa muuttamalla keskustan pysäköinti maksulliseksi kuten Porissa. Ääni menee sosiaalidemokraateille, Sanna on hyvä pääministeri, tavallisen ihmisen asialla.
- Anonyymi
Sanna on tavallisen Etelä_Eurooppalaisen asialla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun573982KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar922351Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452012- 221783
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?261551- 281516
- 151182
- 311128
- 1091084
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale791042