Vauva sinkkuna

Anonyymi

Moi! Olen 37-vuotias terve nainen ja 2 pitkää parisuhdetta takana, jotka kestäneet koko aikuisiän. Lapsia ei kumpikaan mies halunnut ja nyt olen tullut siihen pisteeseen, että pakko testata muuta kautta olisiko tämä itselle mahdollista. Realistina ymmärrän että olen tietyn ikäinen, joten pitkään ei voi odotella. En myöskään jaksa etsiä parisuhdetta tähän tarkoitukseen, joten kohta ovi sulkeutuu. Oletko kenties mies, joka haluaisi saada lapsia, mutta olet samassa tilanteessa? Seksuaalisella suuntautumisella ei ole väliä, kunhan olet Turun seudulta ja kemiat/toiveet asian suhteen kohtaa. Lapsen hyvinvointi aina etusijalla. Luovuttajat hyväksytään tietyin ehdoin. [email protected]

6

1665

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siis tuo lapsiasiahan on yksi ensimmäisistä asioista mitkä selvitetään lähdettäessä rakentamaan vakavenpaa suhdetta kehenkään.

      En ymmärrä miksi peräti kaksi kertaa olet lähtenyt vääränlaisen miehen kelkkaan kun selkeästi itse haluat lapsia.

      Jos katsoo vaikkapa minun profiiliin, niin siellä on selkeästi ajateltu/ määritelty ne kriteerit millä päästään tutustumaan.
      Ihmisten suurin ongelma on kun he eivät tiedä mitä tahtovat. Etsivät itselleen sopimattomia partnereita kun jo lähtökohtaisesti on erilaiset tulevaisuuden suunitelmat.

      • Anonyymi

        Älä nyt naurata miksi et muka ymmärrä. Rahan takia jne. syitä on pilvin pimein. Läheisriippuvuus on myös yksi syy. Vitun ei tiedä sitä ja tätä kumppania ei kukaan ota. Nainen puskee itsensä paksuksi kenellä tahansa jos joku ei suostu.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Älä nyt naurata miksi et muka ymmärrä. Rahan takia jne. syitä on pilvin pimein. Läheisriippuvuus on myös yksi syy. Vitun ei tiedä sitä ja tätä kumppania ei kukaan ota. Nainen puskee itsensä paksuksi kenellä tahansa jos joku ei suostu.

        On totta, että iso osa naisista on varsin huolettomia näissä asioissa.
        Juurisyynä sekin, että valtaosa heistä ei oikeastaan missään vaiheessa näe itseään parisuhteessa yhden ja saman miehen kanssa läpi elämäänsä" kunnes kuolema erottaa".
        Jokainen mies on vain yksi " vaihe" " jakso" heidän elämässä.
        Itsekkin tiedän valtavasti pariskuntia, että tehdään lapset hra x: n kanssa ja kaksi vuotta myöhemmin erotaan ja jatketaan siitä hra y: n kanssa.
        Hra x: lle jää elareiden maksu ja satunnainen tapaamisoikeus lapsiinsa. Ja tää on enempiki sääntö ku poikkeus kun katsoo ympärilleen.


    • Hei vaan anonyymi! Itse voisin asian suhteen auttaa? Onko vielä ajankohtainen asia? [email protected] voi tavoittaa, jos vielä mies haussa

    • Anonyymi

      Et ole äiti tyyppiä ja miehet näkivät sen.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      124
      1270
    2. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      283
      929
    3. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      43
      845
    4. Milloin näit kaivattusi viimeksi?

      Mitä olisit halunnut tehdä tai sanoa hänelle?
      Ikävä
      33
      631
    5. Tappio Rydmanille

      Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html
      Perussuomalaiset
      144
      610
    6. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      38
      577
    7. 52
      551
    8. Sometähti villisika-Seppo on kuollut

      Suomussalmella lemmikki­eläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-20232445
      Suomussalmi
      28
      518
    9. Tiesitkös rakas

      Mun taivas on pilvinen ja synkkä. Päivät värittömiä ja harmaita. Missä olet, aurinkoni? 💔
      Ikävä
      44
      501
    10. Wille antoi juuri potkut 29 suojatyöläiselle!

      Soste aloittaa yt:t, jos kaikki menee hyvin, niin 29 suojatyöläistä 31:sta saa kenkää. Mitäpä sostelaiset jos menisitte
      Maailman menoa
      243
      471
    Aihe