Vauva sinkkuna

Anonyymi

Moi! Olen 37-vuotias terve nainen ja 2 pitkää parisuhdetta takana, jotka kestäneet koko aikuisiän. Lapsia ei kumpikaan mies halunnut ja nyt olen tullut siihen pisteeseen, että pakko testata muuta kautta olisiko tämä itselle mahdollista. Realistina ymmärrän että olen tietyn ikäinen, joten pitkään ei voi odotella. En myöskään jaksa etsiä parisuhdetta tähän tarkoitukseen, joten kohta ovi sulkeutuu. Oletko kenties mies, joka haluaisi saada lapsia, mutta olet samassa tilanteessa? Seksuaalisella suuntautumisella ei ole väliä, kunhan olet Turun seudulta ja kemiat/toiveet asian suhteen kohtaa. Lapsen hyvinvointi aina etusijalla. Luovuttajat hyväksytään tietyin ehdoin. [email protected]

6

1545

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siis tuo lapsiasiahan on yksi ensimmäisistä asioista mitkä selvitetään lähdettäessä rakentamaan vakavenpaa suhdetta kehenkään.

      En ymmärrä miksi peräti kaksi kertaa olet lähtenyt vääränlaisen miehen kelkkaan kun selkeästi itse haluat lapsia.

      Jos katsoo vaikkapa minun profiiliin, niin siellä on selkeästi ajateltu/ määritelty ne kriteerit millä päästään tutustumaan.
      Ihmisten suurin ongelma on kun he eivät tiedä mitä tahtovat. Etsivät itselleen sopimattomia partnereita kun jo lähtökohtaisesti on erilaiset tulevaisuuden suunitelmat.

      • Anonyymi

        Älä nyt naurata miksi et muka ymmärrä. Rahan takia jne. syitä on pilvin pimein. Läheisriippuvuus on myös yksi syy. Vitun ei tiedä sitä ja tätä kumppania ei kukaan ota. Nainen puskee itsensä paksuksi kenellä tahansa jos joku ei suostu.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Älä nyt naurata miksi et muka ymmärrä. Rahan takia jne. syitä on pilvin pimein. Läheisriippuvuus on myös yksi syy. Vitun ei tiedä sitä ja tätä kumppania ei kukaan ota. Nainen puskee itsensä paksuksi kenellä tahansa jos joku ei suostu.

        On totta, että iso osa naisista on varsin huolettomia näissä asioissa.
        Juurisyynä sekin, että valtaosa heistä ei oikeastaan missään vaiheessa näe itseään parisuhteessa yhden ja saman miehen kanssa läpi elämäänsä" kunnes kuolema erottaa".
        Jokainen mies on vain yksi " vaihe" " jakso" heidän elämässä.
        Itsekkin tiedän valtavasti pariskuntia, että tehdään lapset hra x: n kanssa ja kaksi vuotta myöhemmin erotaan ja jatketaan siitä hra y: n kanssa.
        Hra x: lle jää elareiden maksu ja satunnainen tapaamisoikeus lapsiinsa. Ja tää on enempiki sääntö ku poikkeus kun katsoo ympärilleen.


    • Hei vaan anonyymi! Itse voisin asian suhteen auttaa? Onko vielä ajankohtainen asia? [email protected] voi tavoittaa, jos vielä mies haussa

    • Anonyymi

      Et ole äiti tyyppiä ja miehet näkivät sen.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      260
      9750
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      178
      5503
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      156
      5119
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      69
      4790
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      210
      2354
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2209
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      302
      1832
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1537
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1471
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1113
    Aihe