Moi! Olen 37-vuotias terve nainen ja 2 pitkää parisuhdetta takana, jotka kestäneet koko aikuisiän. Lapsia ei kumpikaan mies halunnut ja nyt olen tullut siihen pisteeseen, että pakko testata muuta kautta olisiko tämä itselle mahdollista. Realistina ymmärrän että olen tietyn ikäinen, joten pitkään ei voi odotella. En myöskään jaksa etsiä parisuhdetta tähän tarkoitukseen, joten kohta ovi sulkeutuu. Oletko kenties mies, joka haluaisi saada lapsia, mutta olet samassa tilanteessa? Seksuaalisella suuntautumisella ei ole väliä, kunhan olet Turun seudulta ja kemiat/toiveet asian suhteen kohtaa. Lapsen hyvinvointi aina etusijalla. Luovuttajat hyväksytään tietyin ehdoin. [email protected]
Vastaukset 6
Siis tuo lapsiasiahan on yksi ensimmäisistä asioista mitkä selvitetään lähdettäessä rakentamaan vakavenpaa suhdetta kehenkään.
En ymmärrä miksi peräti kaksi kertaa olet lähtenyt vääränlaisen miehen kelkkaan kun selkeästi itse haluat lapsia.
Jos katsoo vaikkapa minun profiiliin, niin siellä on selkeästi ajateltu/ määritelty ne kriteerit millä päästään tutustumaan.
Ihmisten suurin ongelma on kun he eivät tiedä mitä tahtovat. Etsivät itselleen sopimattomia partnereita kun jo lähtökohtaisesti on erilaiset tulevaisuuden suunitelmat.- Anonyymi
Älä nyt naurata miksi et muka ymmärrä. Rahan takia jne. syitä on pilvin pimein. Läheisriippuvuus on myös yksi syy. Vitun ei tiedä sitä ja tätä kumppania ei kukaan ota. Nainen puskee itsensä paksuksi kenellä tahansa jos joku ei suostu.
Anonyymi kirjoitti:
Älä nyt naurata miksi et muka ymmärrä. Rahan takia jne. syitä on pilvin pimein. Läheisriippuvuus on myös yksi syy. Vitun ei tiedä sitä ja tätä kumppania ei kukaan ota. Nainen puskee itsensä paksuksi kenellä tahansa jos joku ei suostu.
On totta, että iso osa naisista on varsin huolettomia näissä asioissa.
Juurisyynä sekin, että valtaosa heistä ei oikeastaan missään vaiheessa näe itseään parisuhteessa yhden ja saman miehen kanssa läpi elämäänsä" kunnes kuolema erottaa".
Jokainen mies on vain yksi " vaihe" " jakso" heidän elämässä.
Itsekkin tiedän valtavasti pariskuntia, että tehdään lapset hra x: n kanssa ja kaksi vuotta myöhemmin erotaan ja jatketaan siitä hra y: n kanssa.
Hra x: lle jää elareiden maksu ja satunnainen tapaamisoikeus lapsiinsa. Ja tää on enempiki sääntö ku poikkeus kun katsoo ympärilleen.
Hei vaan anonyymi! Itse voisin asian suhteen auttaa? Onko vielä ajankohtainen asia? [email protected] voi tavoittaa, jos vielä mies haussa
- Anonyymi
Et ole äiti tyyppiä ja miehet näkivät sen.
- Anonyymi
Voin auttaa Etelä-Suomen alueella [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a456925- 56589
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o160573- 51555
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä165535Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.232514Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.72477Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20456Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta92445Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht187430