Vauva sinkkuna

Anonyymi

Moi! Olen 37-vuotias terve nainen ja 2 pitkää parisuhdetta takana, jotka kestäneet koko aikuisiän. Lapsia ei kumpikaan mies halunnut ja nyt olen tullut siihen pisteeseen, että pakko testata muuta kautta olisiko tämä itselle mahdollista. Realistina ymmärrän että olen tietyn ikäinen, joten pitkään ei voi odotella. En myöskään jaksa etsiä parisuhdetta tähän tarkoitukseen, joten kohta ovi sulkeutuu. Oletko kenties mies, joka haluaisi saada lapsia, mutta olet samassa tilanteessa? Seksuaalisella suuntautumisella ei ole väliä, kunhan olet Turun seudulta ja kemiat/toiveet asian suhteen kohtaa. Lapsen hyvinvointi aina etusijalla. Luovuttajat hyväksytään tietyin ehdoin. [email protected]

6

1568

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siis tuo lapsiasiahan on yksi ensimmäisistä asioista mitkä selvitetään lähdettäessä rakentamaan vakavenpaa suhdetta kehenkään.

      En ymmärrä miksi peräti kaksi kertaa olet lähtenyt vääränlaisen miehen kelkkaan kun selkeästi itse haluat lapsia.

      Jos katsoo vaikkapa minun profiiliin, niin siellä on selkeästi ajateltu/ määritelty ne kriteerit millä päästään tutustumaan.
      Ihmisten suurin ongelma on kun he eivät tiedä mitä tahtovat. Etsivät itselleen sopimattomia partnereita kun jo lähtökohtaisesti on erilaiset tulevaisuuden suunitelmat.

      • Anonyymi

        Älä nyt naurata miksi et muka ymmärrä. Rahan takia jne. syitä on pilvin pimein. Läheisriippuvuus on myös yksi syy. Vitun ei tiedä sitä ja tätä kumppania ei kukaan ota. Nainen puskee itsensä paksuksi kenellä tahansa jos joku ei suostu.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Älä nyt naurata miksi et muka ymmärrä. Rahan takia jne. syitä on pilvin pimein. Läheisriippuvuus on myös yksi syy. Vitun ei tiedä sitä ja tätä kumppania ei kukaan ota. Nainen puskee itsensä paksuksi kenellä tahansa jos joku ei suostu.

        On totta, että iso osa naisista on varsin huolettomia näissä asioissa.
        Juurisyynä sekin, että valtaosa heistä ei oikeastaan missään vaiheessa näe itseään parisuhteessa yhden ja saman miehen kanssa läpi elämäänsä" kunnes kuolema erottaa".
        Jokainen mies on vain yksi " vaihe" " jakso" heidän elämässä.
        Itsekkin tiedän valtavasti pariskuntia, että tehdään lapset hra x: n kanssa ja kaksi vuotta myöhemmin erotaan ja jatketaan siitä hra y: n kanssa.
        Hra x: lle jää elareiden maksu ja satunnainen tapaamisoikeus lapsiinsa. Ja tää on enempiki sääntö ku poikkeus kun katsoo ympärilleen.


    • Hei vaan anonyymi! Itse voisin asian suhteen auttaa? Onko vielä ajankohtainen asia? [email protected] voi tavoittaa, jos vielä mies haussa

    • Anonyymi

      Et ole äiti tyyppiä ja miehet näkivät sen.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      51
      5876
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4605
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4362
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4141
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      93
      3753
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      62
      3293
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2453
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2359
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2089
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1229
    Aihe