Todella vaikeaa löytää tavallista kivaa naista, joka ei ole mikään poly, kinky, avoin suhde tms ja joka ajattelee myös elämänkumppania/ vaimoa eikä seikkailuksi.
Tuntuu et on
Anonyymi
24<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Musta taas tuntuu et sellaisia on todella paljon!
Monet mun työkaverit ja minä itsekin olen sellainen nainen
Ehkäpä kiltit kunnolliset naiset vaan kattelee kilttejä miehiä eikä netissä naisia haukkuvia sisäisesti naisille katkeria miehiä
Tämä on totta!
Just samaa tossa pohdin lukiessani, että tollasia naisiahan on maailma pullollaan. He vaan ei kaipaa elämäänsä ylimääräistä "jännitystä" vaan pyrkivät kiertämään katkerat haukkujat kaukaa.
Näin on.
Ei ole nykyään enää mahdollista. Kaikki 25v naiset puhkikuluneita, valitettavasti.
Olisit nuorena ottanut naisen kun vielä olisit mieleisen saanut.
Täysin totta ja ne vapaat mitä on ovat mieleltään sairaita.
Eli tavallisen kivan naisen pitäisi ajatella myös sun elämänkumppania tai vaimoa? No minkäs se sinusta sitten tekee? "Tavallisen kivan" kolmannen pyörän etsijän? 🙄
Veikkaan, että jos tässä sinkkumarkkinoille ryhtyisi, saisi lopunelämää etsiä tosissaan kuin neulaa heinäsuovasta vakavasti otettavaa naista kumppaniksi. Joka ei ole nuohonnut puolta maailmaa epämääräisissä irtonumero ja fwb suhteissa.
Kaikenmaailman haarut edellä tyyppejä tuntuu olevan joka oksalla.
Pakko sillee nyt kysyy et missä nistipiireis muijia etsit?
Naisissakin on eri ns. Genrejä.
Silloin kun olin yläasteella tää jaottelu oli selvempi eri tyyppisten tyttöjen kans
1. Hevostytöt. Viihtyi aina talleilla.
2. Ongelmanuoret eli ryyppäsi, uhitteli, auko turpaa, hillu ulkona myöhään, harrasti seksiä eri poikien kanssa kotibileis, metsikös lähes tajuttomana päihteissään
3. Ujot kotikissat jotka viihtyi kotona
4. Urheilijatytöt
5. Rikkaat ylpeet ”muita paremmat” tytöt jolla muodin kalleimmat vaatteet aina päällä
Aikuisena nää Urheilija, heppatytöt, kotikissat ja usein myös nää rikkaat tytöt on hyvin myöhään neitsyyden ”menettäviä”
Itse lukeuduin noihin kotikissoihin ja mun neitsyys meni 19 vuotiaana mutta sekin on aika nuorena sillä monet tytöt noissa ”hyvissä” genreissä menettää neisyyden 23-27 ikävuoden tienoilla vasta
Sitten on nää ongelmatytöt eli yläasteella jo alkanu uhma, käytösongelmat, päihteiden käyttö ja seksin harrastelu päihteissä. Heillä on lukuisia
Seksisuhteita jo ennen kuin täyttää 18 v ja usein
Eka lapsikin tulee jo ennen täysi-ikäisyyttä tai siinä 18-19 vuotiaana kun kiltit tytöt on edelleen neitsyitä
Et se on vähän se oma valinta et minkä genren naisista mieltyy. Turha sitä naismakuaan on itkee
Renttugenre löytyy kummastakin sukupuolesta.
Joten näin ei kuule aaaaapeeee nyt hommat etene
Milloin olit ylä-asteella? 80-luvulla? Nykyään lähes kaikki naiset ovat menettäneet neitsyytensä siinä 17 vuotiaana. Kaikilla on siinä 25v paikkeilla ollut jopa kymmeniä kumppaneita. Ei näistä voi saada vaimoa.
Paskat!
Itse kävin yläasteen 1997-2001
Mutta tunnen nykyisin 18-27 vuotiaita itseäni nuorempia naisia jotka tunnustaneet ettei heillä oo vielä mitään kokemusta miehistä
Ja he on noita kilttityttö genrejä vuonna 2021
Kyllä tuo kuulostaa ihan 80 luvulta kun olin teini.
Ehkä samat kujeet oli silloinkin. Meillä esim. Oli nuoriso-ohjaajien järjestämiä päihteettömiä Discoja yläasteen tiloissa olevassa nuorisotilassa.
Itse en ollu niissä, mut ilmasia kortsuja kuulemma jaettiin ja salmiakkikossua kulki salaa sisälle ja yks meidän luokan 13 v tyttö kuulemma pani koulun tupakkametsäs lumihanges (eli metsikkö johon röökaajat karkas salasauhuille välituntivahtia piiloon) ihan tajuttomana jotain vuotta vanhempaa jätkää joka nykyisin omaa lapsen yhden toisen opiskelupaikkani luokkakaverin kans!
Mutta huhut liikkui jo silloin et sil tytöllä ongelmia kotona ja se saa sen sit häiriökäyttäytyyn jakamalla itseään ja ryypiskelemällä
On niitäkin varmasti jotka etsivät molemminpuolista kunnioittavaa ja tavallista tunteellista suhdetta. Voi olla että vedät jostain syystä puoleesi sellaisia joita tuossa luettelit ja joillakin se on vain on niin vaikka kuinka yrittää luoda vaikutelman siitä mitä kumppanista hakee. On hyvä muistaa että omakin käytös vaikuttaa siihen miten toinen tulkitsee oli sitten nainen tai mies. Ehkä monella nykyään on ajatus suhteesta muuttunut vapaamielisempään suuntaan ja haetaan jotain jännää ja tunteita nostattavaa tyydyttävää menoa kun ns. normaali on tylsääkin tylsempää. Itsellä kanssa tuntuu että etsisi kuin neulaa heinäsuovasta ja miettii että mikä minussa on vikana ja etsintä on edelleenkin käynnissä, ehkä se on vaan niin että joillakin on vaikeampi löytää sellainen samantyylinen ihminen jonka kanssa on mukava ja rentoa olla, ja se että kerrankin käy yksiin ajatusmaailma.
Täällä olis yks, jonka mielestä on todella vaikeaa löytää tavallista kivaa miestä, joka kykenisi olemaan uskollinen ja haluaisi vakavaan parisuhteeseen...
Niin koska ihastut vain jännämiehiin. Sitten ihmettelet kuinka miehet eivät ole uskollisia eivätkä parisuhdeihmisiä. Ongelma löytyy tapauksessasi peilistä.
Tuo on totta pelimiehet saa sen kiimaantuun
Jos haluaa pysyvän parisuhteen niin kannattaa yrittää tajuta mitkä ovat niitä ominaisuuksia, jotka ovat tärkeitä pysyvän parisuhteen kannalta. Hetken huuman hakemiseen ja pysyvään parisuhteeseen ei päde samat ominaisuudet.
Osittain se on näinkin, mutta liian tylsä mies ei vain sytytä.
Kannattaa etsiä semmoinen joka sytyttää. Ei kukaan muutu sinua miellyttääkseen.
Niinhän minä teenkin, enkä sellaista keneltäkään edes odota, mutta aina se ottaa aikansa kun toiseen tutustuu ja selviää millainen toinen on miehiään
Tai sitten vika on aloittajassa