Perussuolaisten puoluetuki 6 948 825 euroa, Isolla rahalla vaalien alla roskaavat kansan postilaatikot , lehtien sivut ja television mainoskatkot. Purra on parras taiteen harrastaja ,ihailee kunnollisvaalissa Mannerheimin patsasta, pitäisi saada oma homo patsas,. Teettäis Sebastian Tynkkysestä ja poikaystävästä rakkaudella
Politiikka edullistako
Anonyymi
1054
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pirkko Mattila Sipilän hallituksen sosiaali- ja terveysministeri. Mattila on koulutukseltaan filosofian maisteri, anestesiasairaanhoitaja ja opettaja.Mattila on työskennellyt myös saksalais-suomalaisessa kenttäsairaalassa avustustyöntekijänä .
Mitähän avusti?
Pakalliis lehti jossa punamainoksis 6 sivuo kansan maksamana tuntuu pahalta hallituksen Demareden toiminta.i
Halla-aho pohjustaa oikeistohallitusta. Ajatus siitä, että oppositiostakin voi vaikuttaa, ei näytä enää kelpaavan perussuomalaisille, pitää päästä lihapatojen ääreen kurittamaan palkansaajia.
Onko kassakaappi sopimus jo olemassa? Halla-ahoon on iskenyt ”hallituskiima.”
Orpo sanoi jo viime vuoden puolella, että kokoomus on valmis hallitusyhteistyöhön perussuomalaisten kanssa.
Elämä oppositiossa ei tunnetusti ole kovin hohdokasta,pitää mölytä ja öyhöttää .
Vielä viime eduskuntavaalien jälkeen Halla-aho linjasi, että oppositiostakin voi vaikuttaa.
Tällainen on entinen Tyäväestön puolue joka oli jo huomattu aiemmin Eiran liituraita miesten joukoksi, tyämiäs Putkosen johdossa.
Perussuomalaisten upouusi toimisto Helsingin ydinkeskustassa näyttäisi olevan Suomen kallein puoluetoimisto. Hulppea 452-neliöinen kattohuoneisto.
Huoneistoon tehtiin ennen sen käyttöönottoa noin miljoonan euron remontti puolueen kustannuksella.
Perussuomalaiset on ostanut puoluetoimistolleen uudet toimitilat osoitteesta Yrjönkatu 8-10
Perussuomalaisten hajottua , Perussuomalaiset lähti puoluetoimistolta äkisti ja jätti vuokrat maksamatta . Perussuomalaisten luonne näkyy tässäkin, sopimukset on tehty rikottaviksi.
Sdp:n varsinainen puoluetoimisto Hakaniemessä on halvimmasta päästä.
Oli selkärankaa tai ei, niin setelit kelpaavat kaikille seteliselkärankaisille kotkalais perssuillekin :D
Juho Kierolakin vaihtoi polkupyörän von Wonterghemilta Mersuun ja lappeenrantalaiseen rynnäkkökivääri blondi avustajaan muuttaessaan Suoli24foorumilta Mannerheimintielle.
Posti Pate Kekkonen osaa ajaa Audia Mannerheimintiellä Kierola paksissa.
Muhkeat avustukset on varattu politiikan jauhamiseen ja levittämiseen?😑😑😑
Pelkääkö demaritrolli oman puolueen lopullista romahtamista.
Demaripaniikin airut Marin varmistaa päivä päivältä kannatuksen luhistumista.
En ole temari enkä ole trolli, olen faktan tarkastaja ja tuottaja . Teen pyyteetöntä työtä kansanvalistajana persujemme pahoista teoista .
Trolleja löytyy täältä nimimerkillä lintulan avohoidokit.
Tunnetuin trölli täällä on ollut Juho Kierola joka sai kansalaiset harhautettua omimalla Suoli24Kotka foorumin firman piikkiin.
Siis mikä firma, Kotka ja Te tätä lukevat veronmaksajat.
Faktat tarkastettu; Kotkaan ilmestynyt lehtitietojen mukaan uusi perss pellle Bent Kevin.
Humpuukkiteltalla ruuhkaa.
6 948 825 euroa veronmaksajilta, kyllä sillä jo Suomen kalleinta puoluetoimistoa rakentaa ja hallitsee. Tyämiäs Putti Matkonen norsunluutornista vartio että puoluetuki hoituu perss hovi homo kirjailija Jukka Hankamäen tuotoksiin.
Perussuomalaisten kohuttu kirja tehtiin veronmaksajien piikkiin – kirjoittajalle 1 800 euroa kuussa palkkatukena. Te maksoitte, aamupala sisältyi.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/15aae86a-5841-4aed-afae-172e27eacec9#gallery
Talous- ja työmarkkinapolitiikassa Halla-ahon johdolla perusjuomalaiset ajaa kokoomuksesta oikealta ohi. Työllisyysaste itsessään ei kuulemma ole arvo, eikä yleissitovuus ole pyhä lehmä. ”Oleellista on, että työpaikkoja syntyy yksityiselle sektorille.” Tavoite on oikea, mutta keinoista kysyttäessä Halla-aho pyörittelee ja puhuu abstraktisti verotuksen keventämisestä.
Mihin viittaa puolueessa keltainen kravatti? Johtaako se sitä keltaista sinne yläkertaan, onko jo johtanut, jäljistä päätellen vuotoa alaspäin ei tapahdu. Ainoat vuodot on muihin puolueisiin ,loikkaukset mistä Kotkassa paljonkin esimerkkejä.