Persujen arvotonta kuntapolitiikkaa

Anonyymi

Kepusta persuihin loikannut Peter Albäck tekee arvotonta kuntapolitiikkaa ja sekoittaa Soiten toimitusjohtajan henkilönä asioihin mihin hän ei mitenkää voi vaikuttaa. Ei Soiten asia ole sekaantua Pohjanmaan terveyspolitiikkaan eikä se ole sitä tehnyt, vastoin Albäckin arvotonta ja tyypillistä politikointia. Nyt Albäck on aivan oikeassa porukassa koska siellä ei ole mitään väliä mitä puhuu kunhan vain puhuu.

Kp, Peter Albäck 01.06.2021 | 09:03
RKP on johdonmukaisesti pimittänyt tosiasiat Kruunupyyn kuntalaisille. Totuus tulee nyt juuri ennen vaaleja esille. Pohjanmaan kuuluvuus taitaa nykyään olla ainoastaan kielipuolueen RKP tahtotila ei kuntalaisten. Uusi kunnanvaltuusto joutuu nyt ensi työkseen ottamaan kantaa mihin maakuntaan me Kruunupyyssä haluamme kuulua. Tämä päätös olis pitänyt tehdä jo 2018. Ongelmana on että maakunnanvaihdos voi tapahtua seuraavan kerran vasta 2025. Silloin Västi ja Vaasalaiset ovat yhdessä lakkauttaneet kaikki nykyiset sosiaali ja terveyspalvelut Kruunupyyssä.

6

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja itse siis parjaat nyt Albäckiä koska suojelet mafiaa. Anteeksi kovasti että ilmiannamme teitä kansalle

    • Anonyymi

      Mikä on mafia? Minä vain ihmettelen kuinka Västi, tarkoittaa varmasti Minna Korkiakoski-Västiä, voi tehdä päätöksiä ohi Soiten hallituksen ja valtuuston? Albäckin mielestä vielä ohi Pohjanmaan ja Soiten päättäjien. Tälläinen ölömölö on minun mielestäni sellaista joka uppoaa pieneen vähemmistöön kokkolalaisia.

      • Anonyymi

        Hän voi koska hän kuuluu mafiaan. Hän on vähän niikuin Kokkolan ruhtinas


    • Anonyymi

      Johtuuko tämä siitä, että Soiten valtuusto tai hallitus ei olekaan persujen vallassa? Tarkoittaako se, että enemmistön tekemät päätökset Soiten päättävissä elimissä ovat väärät kun persut eivät voi tehdä niissä vähimmöstöllään heille sopivia päätöksiä`? Pitäisikö alkaa Soiten valtuustossa tekemään puhemaratonia jos ne päätökset muuttuisivat mieleiseksi? Ei se konsti eduskunnassa onnistunut, onnistuisiko se lienee Soiten päättävissä elimissä.
      Ehkä Albäckin olisi paras pysyä hoitamassa oman maakuntansa asioita puuttumatta mitenkään Keski-Pohjanmaan asioihin.

      • Anonyymi

        Totta puhut, ei kuulu sotkeutua Kokkolan asioihin ja piste.


    • Anonyymi

      Albäck tekee vain kyläpolitiikkaa Soiten avulla. Minä kyllä luulen, että Teerijärveltä ei montakaan ääntä Ahlbäckille heru.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      169
      6137
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4673
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      50
      4436
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      64
      4269
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2682
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      61
      2182
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1652
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      133
      1550
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      48
      1463
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1318
    Aihe