muistaako kukaan mallia skoda 120 vieläkö näitä löytyy rekisteristä
SKODA 120 hävinnytkö
15
203
Vastaukset
- Anonyymi
No, löytyyhän toki, jos ei samalla tyypillä niin vastaava. Skoda on aina vain Skoda. 120 L, LS, GLS tai Octavia IV. Sama venäläinen itäauto.
- Anonyymi
Kyllä tuohon aikaan Skodat tehtiin yksiselitteisesti Tsekkoslovakiassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä tuohon aikaan Skodat tehtiin yksiselitteisesti Tsekkoslovakiassa.
Tsekkoslovakia oli, on ja tulee aina olemaan Venäjää kuten Skodakin. Fakta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tsekkoslovakia oli, on ja tulee aina olemaan Venäjää kuten Skodakin. Fakta.
Tsekkoslovakiaa ei enää ole. On vain Tsekki ja Slovakia. Kaksi itsenäistä eurooppalaista valtiota, jotka ovat myös Naton jäseniä. Faktaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tsekkoslovakia oli, on ja tulee aina olemaan Venäjää kuten Skodakin. Fakta.
Samalla perusteella Suomikin on Venäjää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samalla perusteella Suomikin on Venäjää.
Suomi oli Venäjää silloin kun Helkama perustettiin. Sen vuoksi Helkama Auto on venäläisperäinen toimija.
- Anonyymi
Kunnon takatuuppari!
ite oon 2 bongannut. sensijaan 100 skodaa ei enää näy
- Anonyymi
Kori muuttunut mutta tekniikka on samaa nykyskodissa.
- Anonyymi
Ei pidä paikkaansa! Tekniikka on lainattu suoraan Volkswagenista ja osista iso osa tuleekin Wofburgista.
- Anonyymi
Aja sinä sillä harmaalla 20 vuotiaalla Tojollasi ja jätä oikeat autot muille ihmisille.
- Anonyymi
Hauskimpia itäautoja oli Skoda ja erityidesti 120 gls (luonnollisesti lasken japanilaiset mukaan kun puhun "itäautoista").
- Anonyymi
Minä lasken itäautoiksi skodan, trabantin ja ladan.
Kova kolmikko! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä lasken itäautoiksi skodan, trabantin ja ladan.
Kova kolmikko!Ne jotka jotain historiasta tietävät, tietävät että Varsovan liiton maissa valmistetut autot olivat itäautoja siis itäeuroopassa ja neukkulassa. Skoda on juurikin tyypillinen itäauto. Japani ei kuulunut Varsovan liittoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne jotka jotain historiasta tietävät, tietävät että Varsovan liiton maissa valmistetut autot olivat itäautoja siis itäeuroopassa ja neukkulassa. Skoda on juurikin tyypillinen itäauto. Japani ei kuulunut Varsovan liittoon.
Skodistit tällä palstalla ovat kuuluisia valeuutisten levittämisestä. Itablokki ja Skodan historia kielletään täällä. Skodan onkin yhtäkkiä länsiauto. Hupaisaa.
Eikös se Skodan yksi kaikkien aikojen huippumalli muuten ollut malli 130GLS, eikä siis 120GLS?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on978823- 918685
- 147493
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1756203Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585268En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234305Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?54180- 384093
- 373889
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..753774