Huomenna en

Anonyymi

tule käymään siellä. Tuntuu aina pahalta, kun pelkään, että heti missaan sinun näkemisen..

Olen tässä miettinyt, että sinähän pystyisit kyllä ottamaan yhteyttä jotenkin, koska tiedät koko nimeni ja yhteystiedot löytyy sen avulla helposti. Itse en varmaan pystyisi hillitsemään itseäni, jos tietäisin sukunimesi ja löytäisin yhteystiedot.. Olisi varmaan pakko laittaa viestiä tai jotain.

Olisiko vain helpompi luovuttaa tämä näkemisen yrittäminen, joka on muuten ihan kamalan stressaavaa, ja luottaa siihen, että otat kyllä yhteyttä, jos tarpeeksi kiinnostaa?

Naiselta miehelle.

7

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mies ei laita viestiä, vaikka vaikuttaisi kiinnostuneelta ja tietäisi sun numeron. Niin nähty keissi!

      • Anonyymi

        No joo, kieltämättä on ehkä turha herätellä toiveita yhteydenotosta.


    • Anonyymi

      Lievitä stressiäsi ja luovuta. Jos ei mitään yhteydenottoa, niin tyyppi vain leikittelee. Oikeasti kiinnostunut etsii sut vaikka mistä ja ilmaisee sen hyvin selvästi.

      • Anonyymi

        Kiitos! Näitä sanoja juuri tarvitsinkin. Siis ihan oikeasti. :)

        Tässä on ihan riittävän kauan tullut jo tapeltua näiden tunteiden kanssa. Joskus sitä on onnensa kukkuloilla, kun kuvittelee(?) huomanneensa toisessa ihan selkeitä kiinnostumisen merkkejä. Ja toisella kertaa on kuin maansa myynyt, kun ei tapahdu mitään tai ei nähnytkään toista, vaikka varta vasten yritti suunnitella omat menot juuri niin että näkisi.

        Ihan turhaa itsensä rääkkäystä tämmöinen! Nyt heitän tämän painolastin harteiltani ja todella luotan siihen, että se mies ottaa kyllä yhteyttä tai tekee jotain jos kiinnostaa.

        Kiitos ja hyvää yötä!


    • Anonyymi

      Kertoisitko enemmän tästä miehestä, vaikka hänen nimen alkukirjaimen tai jokin muun tunnisteen?

      • Anonyymi

        S¤¤¤¤, tunnisteena tuollainen.


      • Anonyymi

        Toki voin kertoa. Miehen nimi alkaa kirjaimella T. Oma nimeni alkaa kirjaimella H.

        Tuskin hän näitä lukee, mutta onhan se hyvä jonnekin vuodattaa tunteitaan. Vaikka aika epätoivoistahan tämä on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      177
      4995
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4376
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3107
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2952
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2501
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1747
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1733
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1719
    Aihe