Huomenna en

Anonyymi

tule käymään siellä. Tuntuu aina pahalta, kun pelkään, että heti missaan sinun näkemisen..

Olen tässä miettinyt, että sinähän pystyisit kyllä ottamaan yhteyttä jotenkin, koska tiedät koko nimeni ja yhteystiedot löytyy sen avulla helposti. Itse en varmaan pystyisi hillitsemään itseäni, jos tietäisin sukunimesi ja löytäisin yhteystiedot.. Olisi varmaan pakko laittaa viestiä tai jotain.

Olisiko vain helpompi luovuttaa tämä näkemisen yrittäminen, joka on muuten ihan kamalan stressaavaa, ja luottaa siihen, että otat kyllä yhteyttä, jos tarpeeksi kiinnostaa?

Naiselta miehelle.

7

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mies ei laita viestiä, vaikka vaikuttaisi kiinnostuneelta ja tietäisi sun numeron. Niin nähty keissi!

      • Anonyymi

        No joo, kieltämättä on ehkä turha herätellä toiveita yhteydenotosta.


    • Anonyymi

      Lievitä stressiäsi ja luovuta. Jos ei mitään yhteydenottoa, niin tyyppi vain leikittelee. Oikeasti kiinnostunut etsii sut vaikka mistä ja ilmaisee sen hyvin selvästi.

      • Anonyymi

        Kiitos! Näitä sanoja juuri tarvitsinkin. Siis ihan oikeasti. :)

        Tässä on ihan riittävän kauan tullut jo tapeltua näiden tunteiden kanssa. Joskus sitä on onnensa kukkuloilla, kun kuvittelee(?) huomanneensa toisessa ihan selkeitä kiinnostumisen merkkejä. Ja toisella kertaa on kuin maansa myynyt, kun ei tapahdu mitään tai ei nähnytkään toista, vaikka varta vasten yritti suunnitella omat menot juuri niin että näkisi.

        Ihan turhaa itsensä rääkkäystä tämmöinen! Nyt heitän tämän painolastin harteiltani ja todella luotan siihen, että se mies ottaa kyllä yhteyttä tai tekee jotain jos kiinnostaa.

        Kiitos ja hyvää yötä!


    • Anonyymi

      Kertoisitko enemmän tästä miehestä, vaikka hänen nimen alkukirjaimen tai jokin muun tunnisteen?

      • Anonyymi

        S¤¤¤¤, tunnisteena tuollainen.


      • Anonyymi

        Toki voin kertoa. Miehen nimi alkaa kirjaimella T. Oma nimeni alkaa kirjaimella H.

        Tuskin hän näitä lukee, mutta onhan se hyvä jonnekin vuodattaa tunteitaan. Vaikka aika epätoivoistahan tämä on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      112
      3468
    2. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      220
      2497
    3. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      214
      1935
    4. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      49
      1772
    5. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      52
      1147
    6. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      67
      947
    7. Miltä tuntuu kun

      On asioita joita ei rahalla voi ostaa?
      Ikävä
      109
      869
    8. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      18
      825
    9. Koulussa puukotus

      Tapuli kaupungissa, ollaanhan me maailman onnellisin kansa. Voi puhäjysäys.. millä mittarilla onnellisuus on mitattu,, p
      Helsinki
      25
      776
    10. Ensimmäinen kuukausi palkatatta

      Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty
      Kansallinen Kokoomus
      68
      723
    Aihe