Huomenna en

Anonyymi

tule käymään siellä. Tuntuu aina pahalta, kun pelkään, että heti missaan sinun näkemisen..

Olen tässä miettinyt, että sinähän pystyisit kyllä ottamaan yhteyttä jotenkin, koska tiedät koko nimeni ja yhteystiedot löytyy sen avulla helposti. Itse en varmaan pystyisi hillitsemään itseäni, jos tietäisin sukunimesi ja löytäisin yhteystiedot.. Olisi varmaan pakko laittaa viestiä tai jotain.

Olisiko vain helpompi luovuttaa tämä näkemisen yrittäminen, joka on muuten ihan kamalan stressaavaa, ja luottaa siihen, että otat kyllä yhteyttä, jos tarpeeksi kiinnostaa?

Naiselta miehelle.

7

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mies ei laita viestiä, vaikka vaikuttaisi kiinnostuneelta ja tietäisi sun numeron. Niin nähty keissi!

      • Anonyymi

        No joo, kieltämättä on ehkä turha herätellä toiveita yhteydenotosta.


    • Anonyymi

      Lievitä stressiäsi ja luovuta. Jos ei mitään yhteydenottoa, niin tyyppi vain leikittelee. Oikeasti kiinnostunut etsii sut vaikka mistä ja ilmaisee sen hyvin selvästi.

      • Anonyymi

        Kiitos! Näitä sanoja juuri tarvitsinkin. Siis ihan oikeasti. :)

        Tässä on ihan riittävän kauan tullut jo tapeltua näiden tunteiden kanssa. Joskus sitä on onnensa kukkuloilla, kun kuvittelee(?) huomanneensa toisessa ihan selkeitä kiinnostumisen merkkejä. Ja toisella kertaa on kuin maansa myynyt, kun ei tapahdu mitään tai ei nähnytkään toista, vaikka varta vasten yritti suunnitella omat menot juuri niin että näkisi.

        Ihan turhaa itsensä rääkkäystä tämmöinen! Nyt heitän tämän painolastin harteiltani ja todella luotan siihen, että se mies ottaa kyllä yhteyttä tai tekee jotain jos kiinnostaa.

        Kiitos ja hyvää yötä!


    • Anonyymi

      Kertoisitko enemmän tästä miehestä, vaikka hänen nimen alkukirjaimen tai jokin muun tunnisteen?

      • Anonyymi

        S¤¤¤¤, tunnisteena tuollainen.


      • Anonyymi

        Toki voin kertoa. Miehen nimi alkaa kirjaimella T. Oma nimeni alkaa kirjaimella H.

        Tuskin hän näitä lukee, mutta onhan se hyvä jonnekin vuodattaa tunteitaan. Vaikka aika epätoivoistahan tämä on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      357
      10254
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      11
      2932
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      285
      2326
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      126
      2101
    5. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      38
      1883
    6. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      101
      1673
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      141
      1653
    8. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      147
      1567
    9. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      73
      1398
    10. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1056
    Aihe