Miksi pilaamme luonnokauniin kylämme rupeleilla. Humalojallekkin tulossa valtavia myllyjä maisemaa pilamaan. Katsoit sitten mihin päin tahansa humalojalla niin rupellit rumentaa maisemaa.
Rupelikeskus
11
309
Vastaukset
- Anonyymi
Kupolikeskus olis paljon parempi ja kauniimpi, ku joku rupelikeskus. Olemme ansainneet kunnon kupolikeskuksen, emmekä me kaipaamme mitään rupeleita tänne!
- Anonyymi
Lähellä olevat suuret tuulivoimalat vievät terveyden ja lopulta hengen, kaiken ikäisiltä!
- Anonyymi
eiköhän sitä humalojaa rumenna enempi se väliaikainen metalliromunkierrätyspiste.
- Anonyymi
"Romunkierrätyspiste" ja ne tulevat propelit painivat kuule aivan eri sarjassa. Kerätty rautaromu korjataan aika ajoin kierrätykseen mutta propelit on ja pysyy maisemassasi kymmenet vuodet. Sitäpaitsi rautaromu on tuonut ja tuo rahaa ja vieläpä koululapsien tarpeisiin kun propeliromu aikanaan vain ja ainoastaan vie rahaa maanomistajilta. Vie sitten monin verroin enemmän kuin mitä on vuokratulona tuonut. Me tahi paremminkin he jotka propeleita nyt hinkuaa ollaan jo manan majoilla kun "loukku lasahtaa" eli purkukustannusten lasku lankeaa maksuun. Siinä seuraava sukupolvi kiittää tahi kiroaa meidän sukupolveamme tästä innostuksestamme.
- Anonyymi
Sähköautot pitää ladata uusiutuvalla energialla joten olette kehityksen kärjessä siellä maalla.
Tänne Helsiinkin ei nääs mahdu tuollaiset laitokset tonttipulan vuoksi joten hyvä että maalaiset osallistuvat ilmastotalkoisiin kun stadilaiset kuitenkin elättävät teidät eläkeläiset ja työttömät sinne kyliinne. - Anonyymi
Menitten,-kele, äänestämään noita halavatun ekofasisteja...myllyt maksavat miljoonia kun sakemanni tekee siipiä..ja se niinkutsuttu laskennallinen tuotto jää muutamiin kymppitonneihin..
- Anonyymi
Äänestäkää kansalaiset perussuomalaisia niin ei rupeleita pyöri yhtään enempää Haapavedellä. Näille kepun,vassarin,kok, ajamille myllyille ei mitään ilmeisesti ole tehtävissä. Mutta uusia ei nouse taivaanrantaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äänestäkää kansalaiset perussuomalaisia niin ei rupeleita pyöri yhtään enempää Haapavedellä. Näille kepun,vassarin,kok, ajamille myllyille ei mitään ilmeisesti ole tehtävissä. Mutta uusia ei nouse taivaanrantaan.
Persut eivät saa tässäkään asiassa mitään aikaan. He vain mölisevät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persut eivät saa tässäkään asiassa mitään aikaan. He vain mölisevät.
saavathan... pysyväismuistomerkin persuilusta eli romuvuoren Humalojan kaunistukseksi ja rottien kodiksi...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
saavathan... pysyväismuistomerkin persuilusta eli romuvuoren Humalojan kaunistukseksi ja rottien kodiksi...
voi ei toki. Ei ole rottia näkynyt vuosikymmeniin. Ainut paikka missä nykyään voi rotan tavata on keskustan valtuustoryhmä. Jotenki ne sinne pesiytyvät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
voi ei toki. Ei ole rottia näkynyt vuosikymmeniin. Ainut paikka missä nykyään voi rotan tavata on keskustan valtuustoryhmä. Jotenki ne sinne pesiytyvät.
Olet väärässä Ilkka ei ole siellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2837464SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2823947Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti503866"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2962753Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"
Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä642203Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa442152Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1392094Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re452006SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1611998Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää171781