Philipp Corson Roswell kirja perustuu dokumentteihin.
Sotilat löysivät siipialuksen, jossa halkeama.
Vieressä makaa 5 120 cm pituista alientä.
Yksi alkaa kiivetä hiekkamäkeä ylös, mutta ei pääse.
Sotilaat ampuvat elossa olleen alienin kuoliaaksi.
Kaikki muut alienit ovat jo kuolleita, paitsi yksi loukaantunut, jota viedään sairaalaan.
Hyvin toimii sotilaskoulutus vuonna 1947, 4 heinäkuuta
että viimeinen johtolanka ja tuhansien vuosien todistus kappale ammutaan kivääreillä.
Roswellin sotilat ampuneet kuoliaksi yhden alienin
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Semmosia ne Amerikan persutkin ovat, väkivaltaisia nyrkkisankareita ja torrakon kanssa tolskaajia, jäljen ollessa kuvatun kaltaista.
- Anonyymi
Tälläkin tapauksella lienee kymmeniä ellei satoja todistajia, aina kenraaleista rivimiehiin.
- Anonyymi
On satoja todistajia jotka ovat kuulleet jonkun kertovan niin tapahtuneen. Yhtään alkuperäistä tapauksen näkijää kenraalista rivimieheen ei ole tähän päivään mennessä ilmoittautunut eikä löytynyt.
Pian saadaan onneksi kongressin julkaisu kaikista tapahtumista.
Ennakkotietojen mukaan se on pettymys. Mitä se sitten tarkoittaakin jää nähtäväksi. - Anonyymi
Ja USAkenraalin sana on ufohullulle Jumalan antama totuus !
- Anonyymi
Joutuivatko tappajat koskaan kärsimään rangaistuksia rikoksistaan?
- Anonyymi
Ja tähän sontaan ufoprofeetta Koukku uskoo !
- Anonyymi
On se sellainen Koukku joo. Kaikki muut ihmiset maapallola onneksi luottavat Herran Sanaan että ufoja ei ole. Koukun takia menivät moisen kirjan tekemään ja sitten perustamaan vielä ufokahvilan. Siellä ne odottaa henkilökunta ufokahvilassa että milloin Koukku saapuu taas juomaan ylihintaista ufokahvia vai ottaako ufojäälatten tällä kertaa ufokermavaahdolla ja ufokaramellirouheella?
Otetaan tähän mietelmän loppuun virsi 150: Oi herätkää hitaat sielut ja muistakaa Herran armo suuri. Hän etsii synnin yössä nukkuvaa hän tarjoo Armon. Luopukaa siis muusta ja kuulkaa varoitusta Herran suusta. Oi valvokaa!
- Anonyymi
Minua on joskus kiinnostanut se kohta tarinasta, kun paikalliseen hautausurakoitsijaan otettiin yhteyttä ja haluttiin tilata pieniä ruumisarkkuja näille onnettomille ulkoavaruuden vainajille. Saatiinko heidät edes arkutettua , ennenkuin hajosivat? Kuitenkin paikallinen hautausurakoitsija oli aika aktiivinen ja koetti tehdä parhaansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä751390Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431289Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1521086Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551068- 51775
- 65754
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62737Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39718Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44681- 30637