Huussikeskustelu

Anonyymi

Kyllä minä niin mieleni pahoitin kun joku irvaili uskollista tojotaani ulkohuussiksi. Oli niin purevaa sarkasmia etten mitään sanotuksi saanut. Meni ihan jauhot suihin. Kuinka joku voikin olla niin häikäilemätön että tuollaista ivaa menee pokkana heittämään kotimaamme suosituimmasta autonvalmistajasta?

6

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toyotat ovat kovin rumia, ei sille mitään voi.

      • Anonyymi

        Eihän oo! Kato vaikka chr:ää kaunis auto!


    • Anonyymi

      Yaris Verso on kuin tehty bajamajaksi. Portapotti perään ja istumaan.

      • Anonyymi

        Erittäin hyvin sanottu! Tekisin tollasesta retkiauton ellei olis niin karmea ajettava. Noh, toimiihan tuo mökin perällä huussinakin.


    • Anonyymi

      Toojjotat sopii hyvin ulkohuussiksi.

      • Anonyymi

        Kyllä näin on! Tojota itseasiassa suunniteltiinkin alun perin ulkohuussiksi mutta ongelmaksi tuli keksinnön siirreltävyys. Japanilainen insinööri ratkaisi tämän asentamalla huussiin pyörät ja lopputuloksena oli Tojota.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      232
      4143
    2. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      185
      3703
    3. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      313
      2923
    4. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      270
      2426
    5. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      81
      2036
    6. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      72
      1916
    7. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      46
      1832
    8. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      61
      1776
    9. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      61
      1567
    10. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      72
      1470
    Aihe