Kolme lemppari merkkiäsi?

Kerro kolme lemppari merkkiäsi, mitkä sinua miellyttävät/mistä pidät ja miksi. Omankin saa toki sanoa jos haluaa mutta perustele. Makuja on monia joten kiva on nähdä mitä vastataan. Kerro myös oma merkkisi.
122122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Omat suosikit ovat rapu, vaaka ja leijona kun ajattelen tuttujani.

Ravuista vain hyviä kokemuksia. Pidän heidän huumorintajustaan ja heihin voi todella luottaa.

Vaaka on mukavaa seuraa ja harvoin huonolla tuulella, iloista seuraa.

Leijona, rohkea ja itsevarma, lämmin ja antelias, mukavaa seuraa myös, tulinen persoona.

Ajattelin myös skorpionia, heistä on hyviä kokemuksia ja huonoja, huonot ovat todella huonoja ja hyvät ovat todella hyviä kokemuksia joten en osannut päättää =) Jos neljä olisin valinnut niin skorppari olisi ollut neljäs.

Äänestä

Omia suosikkejani ovat:
1. Oinas parhaat ystäväni ovat oinaksia
2. Rapu rakas
3. Kaksonen pikkusiskoni ja ystäviäni

4. Neitsyt hyviä ystäviä myöskin...

Että näin=)

Äänestä

Vesimies - kaikki loistavia persoonia, tulee hyvin juttuun ja tuntuvat muutenkin olevan samalla aaltopituudella, rentoja ja puheliaita.
Kauris - omalla tavallaan niin ihania, suloisia, luotettavia ja rehellisiä.
2x vesimies ja kauris kun en kolmatta keksinyt :)

Äänestä

1. Kaksonen on minun suosikkimerkkini. Rakkaani edustaa sitä merkkiä, samoin isäni. Todella hauskoja, keskustelukykyisiä, avoimia ja tunteikkaita ihmisiä.

2. Oinas. Järjestylykykyisiä jästipäitä. ;) Silti todella mukavaa ja rehellistä seuraa. Ajattelevat myös muiden parasta, eivätkä tuijota omaa napaa.

3. Paras ystäväni on kauris. Toisinaan hän on kieltämättä liian tavoitteelinen ja omaan napaan tuijotteleva. Mutta myöskin rehellinen ja rauhallinen ystävä. Ei liitele pilvilinnoissa niin kuin minä. Myös hyvää biletysseuraa.

Äänestä

1. Kauris. Hötkyilemätön ja hauska.

2. Vaaka. Mukava ja hienostunut.

3. Leijona. Hauska ja oikeudenmukainen.

Äänestä

-skorpiooni(ex-mieheni,isäni,paras ystäväni).Tunteellisia,älykkäitä,oikeudenmukaisia,dramaattisia,luotettavia.

-kalat(ihastukseni ja minä=))Ylisanoja riittäisi,heh!

-vaikkapa jouskari,hauskaa seuraa

Äänestä

Leijona (ihana isosisko)
Vesimies (parasta keskustelu-,pohtimis-,juhlimis-,ym ym. mitä vaan seuraa! =) )
Kalat (iiihana sielunveliystävä =) =) )

Äänestä

oinas (parhaat kaverit, osaa tapella)

neitsyt (rakas mies, osaa tapella)

skorppari (ex-miehet, osaa tapella)

Äänestä

Leijona: ihan vaan siksi koska tulen hyvin toimeen tän merkin kans varsinkin silloin kun ollaan juhlatuulella:)

neitsyt:eräs mulle läheinen ihminen on neitsyt-merkkinen ja juttu luistaa yllättävän hyvin nykyään ja hauska myös välillä tapella/väitellä hänen kanssaan.

vaaka:tätä en osaa tarkemmin selittää,sanotaan vaikka että palauttaa mut sopivasti takasin maanpinnalle:) Tosin nyt tunnen vain tän yhden vaa`an..

Äänestä

- Oinas: rakkain ja läheisin ystäväni on oinas. Olemme tunteneet kohta 20 vuotta (olemme 22-vuotiaita). Oinas on hauskaa seuraa, räväkkä ja suora merkki, sekä hyvää juoru- että bileseuraa. Kaveripiirissä on muutama muukin oinas.

- Leijona: äitini ja toinen hyvä ystäväni ovat leijonia. Äidin kanssa olemme hyvin läheisiä, melkeinpä kavereita. Leijonat ovat lämpimiä ja anteliaita, avoimia, pääosin kahvittelu- ja juttu/leffaseuraa, läheiset ovat heille kaikki kaikessa. Leijonat ovat myös tulisia ja äitini on hyvin näyttävä nainen, tykkää huomiosta.

- Kaksonen: avokkini on kaksonen ja hänen kaveripiiriinsä kuuluu kaksosia. Mukava tyyppi, hyvin vilkas ja huumorintajuinen, jatkuva pilke silmässä. Tulee toimeen ihmisten kanssa. Rennosta olemuksesta huolimatta äärimmäisen kunnianhimoinen ja hyvin fiksu. Ja myös kaksosmies tykkää halia ja pussailla, kun sille päälle sattuu :)

Terkuin, jousimies

Äänestä

Kuten nimimerkistä jo ilmenee, oon siis Härkä. Härkä siksi, että mun sisko on, eli uskollinen ystävä ja se on muutenki hauska merkki (;-omasta mielestä siis!!) ja sitte ehkä Vaaka ja Neitsyt. Merkkejä on paljon, ja ihmiset on erilaisia toellaki. Melkein kaikista merkeistä on kavereita, ja mukavia ne on. Vaaka ja Neitsytki sen takia, että melkei mun parhaimpia kavereita löytyy just noista merkeistä.

Äänestä

a)Ravut
tulen hyvin juttuun, vuorovaikutus toimii.

b)Neitsyet
samalla aaltopituudella, mukava keskustella ja bilettää niiden kanssa, tosin neitsytmiestä en huolisi.

c)Oinas
vähän pakollinen laitto, en juuri tunne muita kuin poikaystäväni mutta hän on huipputyyppi ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Little girl kirjoitti:

Kerro kolme lemppari merkkiäsi, mitkä sinua miellyttävät/mistä pidät ja miksi. Omankin saa toki sanoa jos haluaa mutta perustele. Makuja on monia joten kiva on nähdä mitä vastataan. Kerro myös oma merkkisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu