Mies olet todella ihana

Anonyymi

Tiedät kai sen? Toivottavasti annat meille mahdollisuuden ja katsotaan mihin tämä johtaa. Tosin välillä mietin, olenko tarpeeksi sinulle. Pelkään että petyt, kun tunnet minut paremmin.

23

549

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaa meinaatko kun olet sellanen besserwisser, kaipa se siit lutviintuu

      • Anonyymi

        Et tunne


    • Anonyymi

      Paraskin puhuja. Sinustahan tämä on kiinni ollut koko ajan.

      • Anonyymi

        Ei ollut multa aloitus, mutta kyllä se asiaa puhuu munkin mielestä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ollut multa aloitus, mutta kyllä se asiaa puhuu munkin mielestä.

        Minäkin niin olen samaa mieltä.

        Minä sivusta kommentoin , anteeksi vain , jatkakaa.


    • Anonyymi

      Minä en ole kiva. Kivoilla on ystäviä ja osaavat muutenkin olla ystävällisiä ja auttavat toisia. Minä olen itsekäs murjottaja. Anteeksi.

      • Anonyymi

        Kiva en ole minäkään koska yksin ilman mitään olen tässä pahan maailmassa , murjotellen minunkin elämä etenee ja se on edennyt todella kauan näin ja eikä se mitään haittaa koska ei minua kukaan tiedä.

        Anteeksi olemassa oloni ja en enempää häiritse palstaa.


    • Anonyymi

      No en pety, äläs nyt tuollaisia mieti. <3

    • Anonyymi

      Mies minä todella ihana olen ja tiedän tunnen sen , tulen antamaan mahdollisuuden meille juuri meille ja tosiaan me tulemme katsomaan mihin tämä rakkaudellinen timanttipolku tulee johtamaan ja aavistan että taivaaseen nousemme yhdessä halaten pusutellen lopuksi sitten kun aika meidän osalta tässä maailmassa tulee päätökseen.

      Olet minulle riittoisan riittävä herkkuhuuli kullalla vuoratulla sydämellä ja en koskaan päästä sinusta irti ja vaikka pettymyksiä tulisi niin ei se haittaa koska sydämeni kyllä ehdoitta ymmärtää.

      Olet timanttini ikuinen.

      Kiitos Jumalalle.

      • Anonyymi

        Sinähän olet tosissasi! Herraa hyvää kiittäkää.


    • Anonyymi

      Toivon että annat meillä mahdollisuuden, älä mulle sitä sano koska oon sua yrittänyt 🙂

    • Anonyymi

      Siis mitäh? Ajatteleeko joku noin? Missä itseluottamus? Ja jos joku ajattelee noin niin teitä ei ole tarkoitettu yhteen. Jos löydät jonkun, jos se ei hyväksy sua sellaisenaan, kun olet,-->> unohda!

      • Anonyymi

        Vika siis jollain tapaa itsessä. Jokainen riittää itsenään tietyillä reunaehdoilla: parisuhdeskilssejä tulisi olla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vika siis jollain tapaa itsessä. Jokainen riittää itsenään tietyillä reunaehdoilla: parisuhdeskilssejä tulisi olla.

        Parisuhde ei ole näytelmä jossa esitetään, käytetään skillssejä. Joko sulla on kyky arvostaa toista ihmistä tai ei.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Parisuhde ei ole näytelmä jossa esitetään, käytetään skillssejä. Joko sulla on kyky arvostaa toista ihmistä tai ei.

        Ja sen onko sellaista kykyä oikeasti huomaa kyllä, käytöksen skillssien käyttämisen läpi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja sen onko sellaista kykyä oikeasti huomaa kyllä, käytöksen skillssien käyttämisen läpi.

        En puhu esittämisestä eli valheellisen minän näyttämisestä toiselle. Taidoilla viittaan empatiaan ja aitoon haluun uskoa suhteeseen ja toiseen.

        Tärkeämpää olisi tietää mikä on taidon käyttämisen motiivi. Näytelmä vai aito halu luoda suhde?

        Arvostaminen on jopa liian laaja aihe käsiteltäväksi muutamalla lauseella...Jos tarkoitetaan että arvostus on samanlaisuutta niin se on liian kapea määritelmä (pinnallinen) vaikka jollekin se voi riittää.


    • Anonyymi

      H nainen kelpaisi takuulla mulle. Päinvastoin ajattelen, kelpaanko hänelle. Ymmärrän, jos en kelpaa. Tv. K mies

      • Anonyymi

        K mies taas kelpaisi mainiosti mulle. Enkä ole ap vaan h.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        K mies taas kelpaisi mainiosti mulle. Enkä ole ap vaan h.

        Sinua kaipaan joka päivä H. Miten mukavaa olis olla vierekkäin. K mies


    • Anonyymi

      ei kukaan virkaatekevä kirjoittele tällaisia väärinloitsujaan perunan alkuperän löytäjästä, mr.colombosta.
      t.ei prkles kirjoota
      juu
      "mr.colombon käyttämät sienilajikkeet riion tropiikissa johtivat kulemanrajatiloihin mr.colombon edetessä kuperkeikoilla jotenkin vaistomaisesti intiaanin pottupeltoa kohren, josta sovussa nostethin ekat potut, mistä keksittiin myös ranskikset...."
      minä tiedän myös jotain perunasta, rauhallista illanjatkoa, turvallista.fi
      https://www.youtube.com/watch?v=tjWEJF3FQ1w

      • Anonyymi

        KYTÄT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    • Anonyymi

      Millon nähdään?

    • Anonyymi

      En pety pidän susta kovasti... Älä turhaan mieti toisarvoisia asioita koska sinusta tykkään ❤️

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      115
      8287
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      415
      7508
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      80
      4764
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4559
    5. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      7
      4389
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      204
      2899
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      118
      2764
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      33
      2695
    9. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      23
      2324
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      2
      2197
    Aihe