Kotilot tykkää leikatusta nurmikosta, koska nurmikko kasvaa silloin runsaasti nuorta kasvustoa mikä on kotiloille sopivaa herkkua.
Nurmikolla voi liiskata muutamia kotiloita. Raadot saattaa houkutella paikalle kymmenittäin syömään lajitovereitaan.
Linnuilla on helppo tehtävä nauttia nurmikolla kotiloraadon houkuttelemasta runsaasta herkkuateriasta. Varikset syöttää kotiloita myös poikasilleen.
Kotilot kelpaa linnuille herkkuateriaksi
Anonyymi
1
885
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ne linnutkaan syö pelkästään kotiloita. Kotiloissa on vaiva saada kuoren alta syötyä. Joku isompi lintu saattaa syödä esim. varis. Variksille kelpaa mcdonalsin ranskalaiset ja bigmac-ateriat ennemmin kuin kotilot. Linnuilla on huono näkö. Kotilot on yöeläimiä. Ei ne linnut yöllä lennä muutkuin jotkut saalistajalinnut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432779SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis582235Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781929Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis641569- 1401512
- 601054
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7908Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön204830- 37738