Halvimmat liput 84 euroa.
Huhhels...
Kaisaniemen konsertti 15.8
29
1270
Vastaukset
- Anonyymi
En lähtisi paikalle, vaikka minulle maksettaisiin 84 euroa.
- Anonyymi
Mikä olisi summa jolla menisit paikalle? Paljonko junaliput Ivalosta maksaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä olisi summa jolla menisit paikalle? Paljonko junaliput Ivalosta maksaa?
"Mikä olisi summa jolla menisit paikalle?"
En osaa sanoa. Minulla ei ole rahapulaa, joten en ihan mitättömistä summista viitsisi vaivautua, etenkin jos paikalla joutuisi melun takia käyttämään korvatulppia.
"Paljonko junaliput Ivalosta maksaa?
Ei harmaata aavistusta. Katso VR:n verkkosivuilta, jso tarvitset. Itse asun kivenheiton päässä Kaisaniemestä, joten kuulen soiton kotiinikin, jos satun olemaan Suomessa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Mikä olisi summa jolla menisit paikalle?"
En osaa sanoa. Minulla ei ole rahapulaa, joten en ihan mitättömistä summista viitsisi vaivautua, etenkin jos paikalla joutuisi melun takia käyttämään korvatulppia.
"Paljonko junaliput Ivalosta maksaa?
Ei harmaata aavistusta. Katso VR:n verkkosivuilta, jso tarvitset. Itse asun kivenheiton päässä Kaisaniemestä, joten kuulen soiton kotiinikin, jos satun olemaan Suomessa.Ai, luulin että lipun hinta on liian suuri mutta se onkin liian pieni. Olet luultavasti niitä uusrikkaita venäläisiä jotka ei halpaa osta mutta jos hintaan lisätään yksi nolla niin jo alkaa kiinnostaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai, luulin että lipun hinta on liian suuri mutta se onkin liian pieni. Olet luultavasti niitä uusrikkaita venäläisiä jotka ei halpaa osta mutta jos hintaan lisätään yksi nolla niin jo alkaa kiinnostaa.
"hintaan lisätään yksi nolla niin jo alkaa kiinnostaa."
Hinnalla ei ole merkitystä. Tämän bändin musiikki vain ei kiinnosta. En mahda mitään asialle. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"hintaan lisätään yksi nolla niin jo alkaa kiinnostaa."
Hinnalla ei ole merkitystä. Tämän bändin musiikki vain ei kiinnosta. En mahda mitään asialle.Jos tämän bändin musiikki ei kiinnosta niin miksi olet tällä foorumilla? Ettet nyt vaan valehtele itsellesi.
- Anonyymi
Veikkaan syyksi koronaa. Jos paikkaa ei oteta täyteen niin pakko ottaa lipuista hintaa jos haluaa kunnon shown järjestää.
- Anonyymi
Näin se varmaan on, tapahtumien järjestäminen tapahtuu nyt suuremmalla riskillä kuin koskaan, ja turvallisuus on otettava oikeasti huomioon, ei vain puheissa. Sekin maksaa, ja lisäksi tietysti aiheuttaa sen, ettei väkeä voi ottaa sisään niin paljon kuin normaalisti.
Uskoisin kuitenkin, että patoutunutta kysyntää on sen verran, että tapahtuman toteutuminen ei jää lipunmyynnistä kiinni.
- Anonyymi
Ai jaaha... Aloittaja pitikin lippujen hintoja kalliina. Maksoin englantilaisen bändin konserttilipuista 63 euroa Helsingin Jäähallissa vuonna 2005. Minusta hinta oli kohtuullinen. Tuohon pari kymppiä lisää lienee sopiva ajan tuoma lisä.
- Anonyymi
63 euroa onkin kohtuullinen, 84 euroa edes Nightwishin normo- lipusta ... on vaan liikaa.
- Anonyymi
Kaisaniemessä voi nauttia musasta pussioluen kera, toista se olisi Hartwall Areenalla umpiossa?
- Anonyymi
Suostun maksamaan 84 euroa jos esiintyjinä ovat the Beatles, the Rolling Stones ja pannaan lämmittelybändiksi vaikka the PrettyThings. Muista maksan korkeintaan kympin.
- Anonyymi
Stonesien konserttii ei tyaida 84 euroa riittää. Sedät heiluvat vain rahastaakseen enää.
- Anonyymi
Aha, eli kyseessä on 70-kymppinen eläkeläinen jonka on pakko päästä kirjoittelemaan ihan minne tahansa. Ehkä et ole kuullut että John Lennon kuoli jo 40 vuotta sitten ja Beatles lopetti 50 vuotta sitten. Rollareiden sielu ja liideri Brian Jones kuoli jo 54 vuotta sitten ja Pretty Thingseissä ei ole enää yhtään alkuparäisjäsentä. Ihan noin vertailun vuoksi maksaisin Mozartin konsertista 25 000 euroa kevyesti jos se olisi mahdollista järjestää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aha, eli kyseessä on 70-kymppinen eläkeläinen jonka on pakko päästä kirjoittelemaan ihan minne tahansa. Ehkä et ole kuullut että John Lennon kuoli jo 40 vuotta sitten ja Beatles lopetti 50 vuotta sitten. Rollareiden sielu ja liideri Brian Jones kuoli jo 54 vuotta sitten ja Pretty Thingseissä ei ole enää yhtään alkuparäisjäsentä. Ihan noin vertailun vuoksi maksaisin Mozartin konsertista 25 000 euroa kevyesti jos se olisi mahdollista järjestää.
Minkäs sille voi jos sulla on huumorintaju nolla. Et ole sitten kuullut että Mozart on kuollut?
- Anonyymi
Beatleseista on jäljellä puolet.
- Anonyymi
Hallitus huutaa hoosiannaa Arkadianmäellä köyhälle kansalle!!👅👅👅
- Anonyymi
84 markkaa olisi sopiva.
- Anonyymi
Juuri näin ja euroja tilille saman verran kuin markkoja aikoinaan.
- Anonyymi
Kohtahan tuo on kuitenkin loppuunmyyty, eli näyttää riittävän maksuhaluisia.
- Anonyymi
Once Holopainen ahne kun pytää bändinsä keikasta rahaa, soittaisivat vain imaiskeikkoja, se olisi linjassa Tuubista varasteliville "tosifaneille" .
- Anonyymi
Höpönlöpön, maksoin mielelläni virtuaalikonsertista 25 euroa ja maksaisin live keikastakin 65 euroa.
En 84 euroa...ellei saa viskipulloa kaupan päälle.
- Anonyymi
Kannatta maksa, että kuulee biisit huonompina kuin levyllä ja pääsee jonottamaan motelli helpotukseen. Jos tsägä käy, voi saada bonukseksi turpiinsa. Laulaen tulee, viheltäen menee.
- Anonyymi
Jokainen tekee omat kannattavuuslaskelmansa. Sulla näyttää jäävän negatiivisen puolelle, ei siis voi suositella.
Akustiikka tietysti on mitä on, mutta Nightwishin tapauksessa levyllä ei ole aina huonompi kuin livenä. Sitku vielä tapaa muita asianharrastajia, on toivottavasti kiva kelikin ja samaan yhteyteen integroi pienen lomareissun, niin on paljon todennäköisempää saada esimerkiksi toteutetuksi kesäloman varsinaista, työnantajaakin hyödyttävää tarkoitusta, eli pään nollausta (ei tarkoita tolkutonta alkoholi- tai muutakaan päihdemäärää!).
Kaisaniemeen en ole itse menossa, enkä vielä muillekaan tiedossa oleville tapahtumapaikoille, mutta vielä olisi toiveissa joskus bändi livenäkin vielä tarkastaa. Sitä vaan tuppaa mukavuudenhalu kasvamaan iän myötä. Oikeastihan siis kannattaakin itse asiassa maksaa vielä ihan hitokseen paljon enemmän ja ottaa joku VIP-paketti, johon kuuluu tuoli takapuolen alle, hyvää ruokaa, taattu hyvä näköala ym. Sellaista ei ole usein ulkokeikoilla tarjolla.
- Anonyymi
Ennemmin syön 2 viikkoa.
- Anonyymi
Pakko kertoa että Kaisiksessa oli 60-luvulla konsertteja joihin ei ollut mitään lippuja. Samaan tapaan kuin Kaivarissa.
- Anonyymi
Tähän asti kuvittelin Nightwishin esiintyvän Kaivopuistossa, mutta Kaisaniemi näkyy olevan käpykylän toisella laidalla. Älkää peljätkö, en ole tulossa eksymään.:)
- Anonyymi
Nykyään äänentoisto on niin pienellä volyymilla että kuulee kun vieressä puhuu normaali äänellä. Ei oikein enää kiinnosta livekeikat. Nämä huomion hakuiset korvatulppiem myyjät voisivat mennä hevon kuuseen. Kukaan ei ole saanut kuulovauriota vielä missään konsertissa käymisestä. Eivät ennen eivätkä nyt.
- Anonyymi
Korvatulpilla kuulee selvemmin etenkin kaikuvassa sisätilassa. Myös korvakuulokkeet toimivat selventäjinä, vaikka ei uskoisi. Hartwall-areenalla ei saanut mistään mitään selvää ilman korvatulppia, että siksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1416325Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto725261Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143685Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213290Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1172467Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712286Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12038Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271618Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191376- 811208