Vasemmistoliiton Li Andersson kutsuu minua yhteiskunnan vapaamatkustajaksi vaikka maksan 50 000 euron vuosiansioistani paljon enemmän veroja kuin 25 000 euroa tienaava henkilö. Porilaiset, kertokaa mielipiteenne että olenko minä vapaamatkustaja ja jos niin miksi?
Li Andersson puhuu palturia
Anonyymi
1261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hän on ainoa naispuolinen suomalainen nainen joka on pakittu Petroskoin kaalikombinaati 3 työsankari mitalilla. Miehistä sen ovat saaneet kommunisti Otto-Ville Kuusinen ja vasemmistoliiton älyköt Paavo Arhinmäki sekä Dan Koivulaakso.
Entäs Hertta Kuusinen?
Tai Taisto Sinisalo?
Epäilen, että kerrot satuja. Toisin sanoen kerrot persutotuutta eli valehtelet.
Siitä olisi tullut iltapäivän lehtiin suuret otsikot, jos Andersson tai kuka tahansa olisi kutsunut sinua nimeltä mainiten yhteiskunnan vapaamatkustajaksi.
Puhun totta, olenhan entinen demari.
Hertta Kuusinen sai Neuvostoliiton myöntämän hopeisen Lenin pinssin yrityksestä tehdä maastamme kommunistista valtiota.
Tuttiritarien aikalainen😣
Kovin näyttävät Sirola opiston saunassa vihtoneet tai lauteilla syntyneet suomenruotsalaista politrukki Li Anderssonia ihailevan. Tämä itserakas suurisuinen narsisti puhuu työstä kuin nälkäinen leivästä. Kokemus oikeasta ei poliittisesta työnteosta on jäänyt Muumimaailman kassana olemiseen ja se pesti kesti 2 kuukautta.
No on hänellä sitten ainakin enemmän kokemusta oikeasta työstä kuin hullujussilla eiku hallajussilla.
Ja hän puoltaa pakko Ruotsia peruskoulussa, eikä Venäjää, ristiriitaista...
🤣🤣🤣
Älä päästä taas persufoobisuuttasi irti, se tuhoaa sinut vielä fyysisestikin eli eivät pääsi pakkoliikkeet yökasteluineen jää ainoaiksi vaivoiksesi.