Nyt vaalien kynnyksellä olisi hyödyllistä tietää ehdokkaitten kanta tuulivoiman rakentamiseen paikkakunnalle, ketkä kannattavat ketkä vastustavat ja millä perusteilla?
Tuulivoimaa
8
873
Vastaukset
- Anonyymi
Ehdottomasti pitäisi rakentaa, eikös Keskusta puolue ollut takavuosina suurin vastustaja muutamine"tuulivoima-asiantuntijoineen" jotka lietsoivat vastustusta?
On se ihmeellistä kun muualla rakennetaan tuulivoimaloita ja täällä se aiheuttaisi kansallispuiston tyhjenemisen ym.ym.ym - Anonyymi
Tuulivoima on tulevaisuutta jo tänään. <3
- Anonyymi
Kunnassamme ennakkoluulot ja mutu-tuntuma jyrää.
- Anonyymi
Miksi pitäisi pilata satojen kesäasukkaiden mökkimaisema moisilla rumiluksillä? Tehkööt tuulivoimaloita etelän ja lännen rannikoille kun siellä sitä sähköä tarvitaan ja siellä ne vihervouhakkeetkin asuu.
- Anonyymi
Mökkiläiset ei päätä kunnan asoista, eihän kunnan asukkaat päätä mökkiläisten asuinkunnan asioistakaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mökkiläiset ei päätä kunnan asoista, eihän kunnan asukkaat päätä mökkiläisten asuinkunnan asioistakaan.
Ovat kuitenkin harvoja ihmisiä jotka tuo rahaa kuntaanne, joten ei heidän varpailleenkaan kannattaisi talloa. Mitä ihmettä te edes siitä tuulivoimasta hyötyisitte? Sähko olisi ihan yhtä kallista teille, tuotettiimpa se millä hyvänsä. Joku viherkiima/hyvesignalointi on varmasti ainut asia mikä teikeläisiä ajaa tai sitten ihan vaan kepulaisille kettuilu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mökkiläiset ei päätä kunnan asoista, eihän kunnan asukkaat päätä mökkiläisten asuinkunnan asioistakaan.
Mutta kohta päättää joku muu suurempi kunta teidän asioista ja hyvä niin.
- Anonyymi
Asiasta päättää lopulta tämä järjestelmä kapitalistinen. Tuulivoiman verotulo kun-
nalle on siksi huomattava että tuulimyllyt tulisivat hyvään tarpeeseen kun metsä-
maat on kunnasta parturoitu loppuun puista. -Mutta tuuli ei lopu koskaan. <3
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja14914460Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant226757Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va456061SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685660Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124437HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.634274Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot233944"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083702Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293617Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan692703