On taas käyty Isän lompakolla, kun on tullu renkaan poltto jälkijä kylän keskustaan ja muualle.
Isä maksaa huvit
Anonyymi
131396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Lapsukaiset taas leikkineet.
pojat on poikia, antaa rällätä se on terve harrastus eipähän kasva hanhensuojelijahippejä ainakaan näistä pojista vaan MIEHIÄ
Pojille pitäisi saada töitä ja naiset, ja jättää pois renkaanpoltto.
Se ompi " huumediileriksi" kutsuttu kaverus joka revittelee öisin
mitteekä se diilovvaa? joku kiva trippi ois hyvä kun ei kesälomillakkaan piäse matkalle pantemian tähen
Minkäpä tuolle lapselliselle käytökselle voi jos vanhemmat ovat yhtä lapsellisia.
Oma lapsi ei milloinkaan syyllisty mihinkään vaan muut ihmiset ne on ilkeitä.
Toisista ei kasva miehiä (tai naisia) ei sitten millään. Onneksi joukossa on myös suhteellisen järkeviä ja aivoitoimintaa omaavia nuoria. Ei se nuoruus ole puolustua idioottimaiselle käytökselle ja turha valittaa että ei ole muuta tekemistä. Järkevää tekemistä löytyy jos on tahtoa.
Pitäskö meidä nuorte ryypätä ja käyttää huumeita ja pitää "hauskaa" näin vai olla selvinpäin ja pitää ääntä mopoilla tai autoilla tms?
Ei pidä, on se ihme jos ette muita vaihtoehtoja löydä kuin mopoilu tai ryyppääminen, ajatelkaa nyt itse.
Ryyppääminen kasvattaa, huumeet jättäisin kokeilemati.
Opiskelu,työ,parisuhde,harrastukset. Omilla aivoilla ajatteleminen ,pois laumahenkisyys.
opiskelu, työ, harrastukset ja puoliso... taitavat olla just ne kolome asiaa mitä ei oikein ilussa ole tarjolla.
Kyllä kaikkia on tarjolla jos oma tahto ja halu tehdä jotakin hyödyllistä.
Opiskelu onnistuu nykyisessä tietoyhteiskunnassa paikasta riippumatta.
Harrastuksia löytyy ja voihan sitä tehdä töitäkin. Työ ei koskaan lopu tekemälllä.
Töitä on myös kotityöt. Voihan sitä asuntonsa ja ruokansa eteen auttaa vaikka vanhempiaan sen sijaan että aiheuttaa häiriötä rälläämällä pitkin kyliä.
Jatkuva kaiken valmiiksi syöttäminen tekee aloitekyvyttömiä nuoria ja tulevia aikuisia joilla ei ole työelämässäkään minkaanlaista oma-aloitteellisuutta. Joskus se että ei ole mitään tekemistä on myös tosi mielekästä.
Nykyisin nuorille tulee kaikki liian helposti ja valmiiksi, koulussakin. Se on tosi, että uusavuttomuus on lisääntynyt huikeasti. Toisen kunnioittaminen on myös asia, jota ei nykynuoret välttämättä ole sisäistäneet. Toki poikkeuksiakin on, eli oma-aloitteellisista on sitten juttu Karjalaisessa.