3 vastaan 3 on paras uudistus. Siinä on oikeasti kunnon peliä eikä peruutteluja, tilaa enemmän. Jännittävämpää kiekkoa myös katsoa.
Sekä jokaisen pelaajan on oikeasti pelattava 100%. Ja haettava maalia ja puolustettava. 5 vs 5 tuntuu että kaukalo on liian pieni nykyisin!!
Voitto tulee siis pelaamalla.
Rangaistuslauksilla oli naurettava ratkaista.
3 vs 3 on paras uudistus!
Anonyymi
6
214
Vastaukset
MIELUMMIN RANGAISTUSLAUKAUKSET TAKAS
mielummin takas rangaistuslaukaus systeemi ja se et ratkee pelit voittomaalikisassa
- Anonyymi
Rankkarit voisi ampua pelin aluksi. Sitten ainakin se joukkue, joka hävisi rankkarit, joutuisi yrittämään tasatilanteessa maalia viimeiselle minuutille asti.
- Anonyymi
Parasta olisi, että pelit päättyisi tasapeliin ja mentäisiin kaikki pelin päätteeksi kaakaolle ja pullalle
kaipaan enemmän rankkareita en näitä voittolaukauskisoja....
Mielummin rankkari kun voittolaukaus kisa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1311374
- 103889
- 75723
- 51615
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15543ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40484Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153461Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..35432Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;182401- 26399