Valemedian edustajat poistavat persujen asilliset vaalimainokset. Johan on

Anonyymi

aikoihin eletty, Suomessa oppisitiota kohdellaan pahemmin kuin Venäjällä. Siellä sentään saa valtaapitäviä arvostella ja jopa niiden vastasi lentlehtisiä levitellä, mutta Suomessa eduskuntapuolueen vaalimainoksia häviettään. Kantasuomalaisia ja kristinuskon vastaisi mainoksia saa vapaasti levietellä, mutta selvään rasistiseen asuntojakoepäkohtaan ei saa.

7

81

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Typerää valetta.

      Eräät valheeellisia väitteitä sisältävät persujen vaalimainokset on poistettava.

      Suomi on demokratia,Venäjä käytännössä diktatuuri.
      Vain persut eivät ymmärrä eroa.

      • Anonyymi

        Onko sekin valhetta, että Helsinki teki vähän aikaa sitten päätöksen suosia mamuja kantisten kustannuksella työhönotossa? 😉


    • Anonyymi

      Jos rappukäytävässä on vieraskielisiä nimi kuten Lindström vaikuttaako rasistiselle .
      Kyllä ? Sano olevasi persu niin silloin saa mätkiä miten vaan.

      • Anonyymi

        Eihän Lindström ole vieraskielinen nimi!
        Suomen toinen virallinen kieli on ruotsi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän Lindström ole vieraskielinen nimi!
        Suomen toinen virallinen kieli on ruotsi.

        Ei muuten ole! Koska Suomessa ei ole virallisia kieliä. Eikä maamme ole siten virallsesti kaksikielinen.

        Tosin ruotsia kohdellaan KUIN se olisi toinen pääkielemme. Mikä on järjetön ja kohtuuton käytäntö.

        Lisäksi kielisysteemimme on suomenkielistä pääväestöä halveksiva ja sortava käytäntö.

        Olen vanha kieliaktiivi ja tiedän mistä puhun.


    • Anonyymi

      Valehteleva valtamedia varautuu jo julistamaan vaalit eprehelliseski ja laittomiksi. Demokratia, oikeudenmukaisuus ja mielipiteenvapaus on hävitetty vihervasemmiston toimesta Suomesta.

    • Anonyymi

      Niinpä! Kuulemma jotkut ovat ihan häiriintyneet noista mainoksista? Huhhuh..

      Koko demokratian, monipuoluejärjestelmän ja vapaiden vaalien perusidea on erilaiset poliittiset näkemykset ja arvopohjat. Jotta kansa voisi äänestää niiden väliltä.

      Neuvostliitossa oli vain yksi puolue ja yksi näkemys, joka ei saanut häiritä ketään. Samaa vasuritotalitarismia ajetaan nyt Suomeenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      249
      14164
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      61
      7210
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      200
      6927
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      40
      5016
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      105
      4793
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      74
      4677
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      78
      4383
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      19
      4361
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4132
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      101
      3921
    Aihe