Katsoin Sofian salaisuudet ja siinä Sofia esiintyy edukseen. Hauska ja herttainen nainen. Huomaa, että Stefu on korviaan myöten rakastanut. Ihana pari! Turha arvostella paria , jos ei ole sarjaa katsonut
Katsokaa Sofian salaisuudet
Anonyymi
3014599
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 301
Vanhimmat
Kukaan itseää kunnioittava henkilö ei katsele huumekeisarin ex- avokkia, hänellä on oma porukka pieni, joka sitä katselee jos sekään edes tietää koko ohjelmasta ollenkaan.
Ei ansaitse arvostusta ns äitipuoli, joka ilmoittaa julkisuuteen isäsi olisi halunnut olla mun kanssa, mutta voi voi kun äitis odotti sua.
Meidän perheessä ei katsella ohjelmia, joiden anti on vaan kauneus ja tyhmyys.Raukkautta kyllä ja todelista, katson lähipiiristä ja kaikkien ystävien ennen kaikkea.En sellaista jossa teeskennelään ainoastaan rakkautta ja silmät kiiluen rahantakia.
Kyllä! Tosi törkeää, mutta mitä muuta voi odottaa vain itseään ajattele alta tyhjäpäältä.
Siis Haloo onko tuo toope tosiaan sanonu lapselle noin?
ei ole sanonut lapselle noin vaan julkisuuteen näin:
lainaus seiskasta:
Yhdeksi isoimmista paineen aiheuttajista parisuhteessaan Sofia mainitsee Stefun ex-rakkaan Martina Aitolehden.
- Stefu on kertonut ihastuneensa minuun jo Martinan baby showereiden aikaan, kun he odottivat yhteistä lastaan, vauvajuhliin itsekin tuolloin osallistunut Sofia tunnustaa.
https://www.seiska.fi/telkkari/sofia-belorfilta-raju-paljastus-tvssa-stefan-therman-ihastui-minuun-jo-martinan-ollessa
Ei ole suoraan sanonut mutta antaa ymmärtää että asia on noin. Minut se sinun isäsi olisi halunnut eikä äitiäsi.
Juuri näin. Tämä asia ratkaisi lopullisesti, että en varmasti katso tämän naikkosen ohjelmaa.
Sofia on täysin idiootti, kun sanoo tällaista julkisesti. Kolahti pahasti omaan nilkkaansa, vaikka kohde oli tietysti Martina ja tarkoitus väheksyä Martinaa. Voi voi Soffeli parkaa, ei ymmärrä eikä opi koskaan.
Ei todellakaan!
Sofi ei ole koskaan hyväksynyt tytärtä ja asiat vaan näyttää nyt pahentuneet etäntisestään ja tuottaa tyttärelle tuskaa ja surua sanomisillaan.😢
Sama täällä olkoot ihan omillaan.
Niin katsotte vain Marttinafanejna hänen ohjelmiaan ja haastattelujaan ja uskotte hänen totuuksiaan...🙄Kannattaisi ehkä ole vähän avoimempi!
😁👍👍
Katsoin Sofian ohjelman kaksi osaa ja täytyy sanoa, että aidolta ja rehelliseltä omana itsenään olevalta vaikutti.
Samalla katsoin Iholla-sarjaa, koska en ollut sitä nähnyt ja Martina kiinnosti myös.
Vähän pisti miettimään kohta, missä Martina kertoi Vickelle haluavansa rakastua. Siinä kohtaa ikäänkuin roolit vaihtuivat äidin ja lapsen. Minkälaista on Martinan vanhemmuus, kovasti lapsia hoitaa muut kuin Martina vaikka olisivat lomallakin yhdessä.
Sofiasta en muuta voi sanoa, kun vasta kaksi osaa on nähty, mutta jatko näyttää lisää.
Mieluummin sitä mm. Liikuntaa ja terveyttä, kuin viinaa ja huumeita.
Kyllä minä ainakin katson, niin saa oikeamman kuvan Sofiasta kuin mitä täällä palstalla sekoillaan.
Täällä kuitenkin kommentoit 😆
Naisen kimppuun varmaan käy nyt pahasti sanallisesti paljon henkilöitä, miksi hän on näin tyhmä ja ajattelematon henkilö koko ajan.Suosio jos hänellä vähänkin oli, nyt kyllä todella maan uumenin loputkin hänen seuraajansa todellakin.Ja kärsii myös tämä hänen dokumenttisarja tästä ulostulosta aivan varmasti.
Täytyy muistaa ettei Stefan itse halunut perhettä Martinan kanssa perustaa vaan Martina järjesti yllärin.
Äläpäs valehtele! Sofia pitää lapsista on jopa hoitanut Isbeä.
Ei täällä mitään faneja ole, mutta Sofian typeryys on ihan omaa luokkaansa.
Nämä haukkujat on manipuloituja 😂oma järki narikassa. Helppoja ovat.
Sun kohdalla on toivo menetetty jo aikoja sitten 😂😂😂😂
Ei Stefan edes halunut Martinaa. Martina järjesti toisin ja potkas Eskon pihalle ja pientä Vickeä hoitivat vuoroviikoin. Moniko jättäis alle vuoden ikäisen lapsen joka toinen viikko isälleen?
Ei taida olla sulla rahaa maksulliseen kanavaan, koska kaikki rahat menee Martinan 14 päivän kuntojumppaan.
Ei perhettä tarvitse perustaa vaikka lasta odottaa. Eiköhän herra ollut ihan vapaa lähtemään.
Hoitanut?
No aivan varmasti oli. Mutta ei halunnut. Stefu on selitellyt Sofialle omiaan ja tämä yksinkertainen ja itseään suunnattomasti palvova hölmö uskoo. Stefu pääsee helpommalla turvautumalla tällaiseen Sofian nostatukseen, kun Sofia on kateellinen ja kauniainen Martinalle.
Sehän tästä Sofia "lausunnosta" tekee vielä kuvottavamman, jos mahdollista, kun Sofia on ollut äidin ystävä. Ystävä jonka isä mieluummin olisi ottanut. Jos ei olisi ollut lasta, nyt olemassa olevaa tytärtä tulossa. Miettikää nyt vähän: mikä helvetinmoinen maton veto jalkojen alta. Siinä on nuorelle tytölle aivan liikaa pohdittavaa. Sofia leikkii isoilla asioilla, ja siihen hänellä ei ole mitään oikeutta. Mä tunnen suurta halveksuntaa tätä naista kohtaan. Oikeastaan ihan sanoinkuvaamattoman suurta.
Tofellakin on Sofian typeryys omaa luokkaansa. Ennen kuulumatonta missään piireissä.
Voi voi. Aikuisia ihmisiä eivät manipuloi ketkään. Ja kaikista vähiten nämä Sofian eriskummalliset ihailijat. Omat aivot ja kyky ajatella ja tuntea riittää kertomaan mikä ihmiskakka Sofia on.
Ole aivan huoleti, rahaa on riittävästi. Sekä jumppaan ja muihin treeneihin ja myös maksukanaviin. Mutta kun on vapaus valita ja telkussa paljon ihan oikeata ohjelmatarjontaa, niin Sofia nyt ei kuulu tähän haluamaani ja kiinnostavaan kategoriaan millään mittapuulla
Itse olet " ihmiskakka " .
Nämä sun kommentit tunnistaa. Tässä on kaikki mihin kykenet , sua ei viitsi edes sääliä.
Mutta kosi Martinaaa kaikkien kuullen puolvuotta ennen kun Martina lähti.
Kyllä ukko on myös syyllinen, tiesti varmasti ja hyväksyi, on meillä siinä "mies"?
Tuollaisia juppipoikia rolex ranteessa ja velkaa yli varojen, joko vihdoinkin loppuu elvistely?
Mitä sekoitit Martinan tähän, eikä tarvi olla mikään fani jos ei kaikkien sanomisia ja tekoja hyväksy.
Ohjelmissa näytetään vain se mitä halutaan, se siitä oikeasta kuvasta.
Kuitenkin vaan perusti sen perheen hänen kanssaan ja oli yhdessä lähes 10 v.
Niin teki lapsen hänen kanssaan ja muutti yhteen, ei halunnut vai? Ketään ei voi pakottaa olemaan yhdessä, vaikka täällä jotkut sitä yrittävät jankuttaa.
Sofia hoitanut Isbeä,olikohan Stefu sen kanssa kotona.Muhinoineet makuuhuoneessa varmaan... on siinä lastenhoitaja.
Minulla oli tuollainen työkaveri,joka oli kiinnostunut just varatuista miehistä,lainasi (ei maksanut takaisin) rahaa.Puhui pahaa selän takana niistä miehistä...kerrankin sanoi,että sen henkikin haisee niin pahalle.Sanoin,että miksi olet sen kanssa....se RAHA,kuten Sofiakin tykkää myös,ulkomaan matkat ...luxus.
Kuka voi olla avoin tuolle laukomiselle. Vaikka olisi tottakin niin noin ei pidä koskaan sanoa ja tämä maailman napa laukoi sen julkisesti. Aiheuttaneet Martinalle helvetin. Nauttikoot nyt omastaan.
Hyvä. Arvot teillä kohillaan
Rikollisia ei pidä suosia
Hyvä . Kertoa mielipieensä
Se onkin terveellisempää .
Milläpä Sofia lapsen elättää jos nyt sattuis niin käymään heikko esitys.
Katsohan peiliin, niin näet tosi typeryksen.
Törkeitä kommenteja. Ihmettelen Tämä Herra Stefan ei kuuleman halua julkisuuteen.
Onko hänet pakotettu tähän Sofian totuudet näytelmään. En ymmärrä jotenkin ristiriitaista.
Jossa kuulemma esitellään Kivenlahtea, Leviä ym.
Kondomi
Hoitanut?
Nää botoksi huulet oksettaa mua.
Täällä mun pikkukylässä oli aikoinaan erittäin
luonnonkaunis nainen
sitten kohtasin hänet baarissa.
Sen turpa oli niinku sitä olis halolla
turpaan lyöty?
Onko Stefan lammas vai mikä? Taitaa olla ihan nössö jota ei voi mieheksi sanoa .Ei yleensä mies anna uuden tulokkaan noin haukkua ex sää jonka kanssa on yhteinen lapsi.
Sofia on lapsirakas,ja aivan varmasti hyväksyy Stefun lapsen,mutta häntähän on käsketty pysymän kaukana lapsesta,ja kaikki tietää minkä takia.
Sulle tiedoksi,botoxia ei käytetä huuliin,ota asioista selvää,ennenkuin kirjottelet tänne.
Kyllä. Huumeidenkäytön takia.
Sofia luulee ittestään vähän liikoja Stefun kannattas etsiä itselleen kunnon nainen joka ei juokse rahan perässä
Musta Marttiina on viksumpi ku sofia Marttiina ei jakele huumeita ja pitää huolta lapsistaan ja tienaa itse rahat elämiseen kun taas sofia elää huume rahoilla tai Stefun siivellä
Mä en ainakaa uskaltais antaa lastani sofian hoitoon
Ei tv ohjelmat kerro totuutta ihmisestä
Stefuhan voi kertoa niitänäitä
Taitaapi neiti pelätä että noilla vanh asuola janoittais
Musta nainen joka on huumeitten kanssa tekemisissä kuuluu sinne alimpaan kastiin Stefanin meni huonompaan suuntaan ku rupesi seurustelemaan sofian kanssa
Kyllä Marttiina vie voiton Sofiasta Marttiina hoitaa lapset ja ei levitä huumeita niinku sofia Stefun kannattas etsiä itselleen kunnon nainen joka ei kävellytä merkkilaukkujaan kaupungilla
Ei ole minkäänlaista kiinnostusta katsella sofiaa ja Stefua HIRVEE pari
No mitä tollaselta tyhjäpäältä vois toivoa.enempää sofia luulee ittestään vähän liikoja
Ajattele vähän mitä törkeyksiä lauot! Et ajattele Martinan tyttäriä yhtään.
Sofian kannattas ottaa esimerkkiä martinasta kuinka tehdää töitä että saadaan rahaa ettei tarvi elää muiden siivellä
Esiintyykö edukseen, kun kolmekymppinen näyttää mauttomalta viisikymppiseltä!!??
Huono stailaus!
Kyllä !
Täällähän sen kuulee mitä sarjassa tapahtuu ei viihtisi tuhlata nyt
Paljonko se muuten maksaa
6, 99 e / kk ensin on ilmaisjaksot. Siellä on paljon katsottavaa on ihan uusi juttu minulle. Ehkä tän yhden kuukauden katson uteliaisuuttani.
Nämä, jotka täällä haukkuu ja kommentoi ei kuulemma katso siis varsinaisia asiantuntijoita. 😉
Onneksi on LG televisio etten missään mielenhäiriössä sitä tilaisi kun siihen ei sitä saa.
No sanoiko Sofia siinä että Bambin sukunimi on Ranta-aho? Seiskassa niin luki.
Bambi Ranta-Aho.
ja trailerissa sähisten sanonottu Kiitos Bambi.
Hirveä nainen !
Voi taikkeri on se pösilö.
Mitä tossa muka oli kauheaa ? Haluaa vielä kunnioittaa lahjan antajaa lahjasta.
Moukka, mikä moukka. Ei järjen hiventäkään...
Kunnioittaa? Et voi olla tosissas. Ranta-ahon olisivat vieneet senkin, mutta koira oli jo "kiintynyt" sohvaan. Kyllä se on raha se sohvan rakkaus. R-A antoi kuiviin imijälle niin paljon rahaa, joten se siitä kunnioituksesta. Stefu varmaan tykkää kun Nikon perään sohva edelleen haikailee. Oikein tyrkytti itseään takaisin Nikolle.
Samaa mieltä soittaa nyt perättömän ilmoituksen poliiseille. Oikea häirikkö!
Sellainen M on ollut aina ja tuskin kasvaa senttiäkään parempaan suuntaan.👎
Ei ole sen Levin asejupakan jälkeen lapsen kanssa yhteisiä kuvia näkynyt. Mitä siellä nyt sanottiin tapahtuneen. Sanottiin että kävi uhkailemassa aseen kanssa jonkun mökillä ja poliisit soitettiin. Ajoi auton penkkaan ja jalkatilassa oli ase. Itse videoi raivarinsa autosta ja oli kuvakin kun poliisit hinasivat auton. Oli myös lähetellyt moottorikelkkaa täysillä autotallin seinään ja videoinut sen.
Älä valehtele! Juuri oli isä katsomassa Isabellan ratsastusta! Häpeä korppikotka!
En ole ko. kommentoija, kehen purat 2156 omia agressioitasi. Eihän tuo kommentoija mitään valehtele, kuvia ei ole ollut, ennen oli poikkeuksetta, ei se ole valehtelemista, toteaa.
Muu on suoraan Seiska-lehden jutusta, joten todella ihmettelen tuota vihamielistä kirjoitustasi, kun syyttelet valehtelemisesta häntä. Mistä tiedämme ettet itse valehtele?
Lue sinä vaan Seiskaa, siellä se sun totuus on 😆
Siellä oli myös Hannu ja Martina.
Jos sinun arvostelukykysi pettää näin pahasti, niin älä oleta että muilla on sama ongelma.
Sofian ohjelma on listalla ykkösenä, mitä katson.
Harmi vaan ettei tule useammin.
Sofian fani ole ollut siitä asti, kun voitti Fitness maailmanmestaruuden 🌹
Joskus olen myös nähnyt livenä ja on hänellä miellyttävä käytös ja kaunis hymy.🌹
Enpä muuten todellakaan katso minuuttiakaan tätä Sofian sikamaisuudet-sarjaa.
No et todellakaan katso. Kiva kun ilmoitit.
Ei sun kannatakaan katsoa, katso vaikka Iholla-sarja uudelleen ne sopii sulle paremmin.
Ja Martinan paha olo jatkuu.... vaihtaa taas mökkiä. Pakoon pakoon Sofian tunnustuksia
Martina sanoi kyllä jo kuukausi, pari sitten että kun koulut loppuu lähdetään Järvisydämeen.
Matinan ei tarvitse pakoilla mitään, elämä järjestyksessä.
Tötkeää Sofialta vetää toisen ihmisen viaton lapsi omiin hörhöjuttuihinsa. Saisi hävetä!
Muilla palstoilla ihmiset ovat raivoissaan tästä 👺
Pitäiskö sun mennä sinne muille palstoille mielummin? 😆
Belorf: ”Bambin sukunimi on Ranta-Aho!”
”Stefu oli ihastunut minuun babyshowereiden aikaan, kun Martina odotti heidän lastaan!”
Miten aikuinen ihminen höpisee aivan pikkutyttö-tason juttuja ja puhuu toisen lapsesta tuollaisessa yhteydessä? Isäsi oli ihastunut minuun kun äitisi sua odotti 😱
Tuo olisi pitänyt jättää sanomatta. Tajuaako Sofia, että kyseinen lapsi osaa lukea nämä jutut lehdestä??
Martinan ylläri oli kaikille yllätys.
Ei ole mikään ihme, että ihastui Sofiaan.
Symppaattinen kaunis nainen 👍
Moni kakku päältä kaunis
On kyllä symppis tuossa ohjelmassaan. Yllätyin.
Ihan kauhea look IL:n haastattelussa ja melonit hyvä ettei pullahda plup , voi kauheeta eikö ole katsonut peiliin? Ihmettelen, jos joku pitää tuota lookia kauniina, meikkiä varmaan 10 kg?
Miesten mieleen????
Sinä et ole kenenkään mieleen,hehhee
Oli odotettavissa, että tuo täysin käsikirjoitettu tosi-tv on täysi farssi, mutta se on pahempi mitä etukäteen arveltiinkaan. Koko farssi kääntyy Sofiaa itseään vastaan, koska puhuu tyhmyyksiä ja käyttää sarjaa koston välineenä Martinaa kohtaan. Noiden juttujen jälkeen Sohvin olematon ura ”äitipuolena” on varmasti ohi. Se on tullut selväksi, ettei Sofia voi sietää lapsen viemää huomiota häneltä, mutta nyt meni liian pitkälle.
Kovasti näet vaivaa sepittäessäsi satuja, mitkä ei pidä paikkaansa😆😂😃
Ainoa sepittäjä ja stupido on Sofia.
Tuo edellinen kommentti oli niitä harvoja kommentteja, jotka todellakin pitävät paikkaansa. Sanasta sanaan.
Mistä tälle daamille pitäisi olla kateellnen? Jos olisi fiksu nainen, ei selvittelisi muiden asoita julkisuuteen eikä varsinkaan lapsia sekoita. Ei minkäälaista empatiakykyä tällä muidulla.
Uskallan väittää, että yhtään kuvausten aikaista Sofian ja Stefanin kohua ei tulla tässä ohjelmassa näkemään. Tuskin tuo esille, että ulosotossa on reipas 50k maksettavaa ja niihin pitäisi rahat löytää. Tuskin tunnustaa, että on aineita käyttänyt ja sillä niin asiantuntevasti osasi Ruisrokin aikaan poliisin nauhoituksissa kertoa asiasta. Trailerissa näytti olevan kuvauksia siellä ja täällä. Mihin kuvattu? Ihan vaan tätä ohjelmaa varten järjestetty kuvaukset. Se siitä salaisuuksien paljastelusta ja Sofian elämän esittelystä. Tekee itsestään entistä naurettavemman.
Ohjelma alkoi ajasta tammikuu 2021 lähtien eli tuoreita tapahtumia. Kiva katsoa Sofian kannalta asioita.
Tätä paskan jauhantaa on tällä palstalla riittämiin enkä edes lue niitä hyppään aina yli, niin on imbesillit asialla.
Tervettä on katsoa, miten asiat oikeasti on mennyt inhimillisestä näkökulmasta.
Tykkäsin 👍
Sofialla ei ole ulosottovelkaa pysy edes siinä totuudessa😉
Ei enää, edellinen liikemies maksoi pois
10.3.2020
Sofia Belórfilla iso maksuhäiriömerkintä
Fitness-tähti Sofia Belórf on vuosien aiakana ollut ulosoton asiakas ja tälläkin hetkellä hänellä on maksuhäiriömerkintöjä voimassa, kirjoittaa painettu Hymy-lehti.
Suurin merkinnöistä koskee verovelkaa, joka on melkoinen: 52 544 euroa.
Eli 10.3.2020 julkaisussa Hymy tilannut daamin tiedot. Löytyi USEITA maksuhäiriömerkintöjä ja suuri verovelka. Niko kyllä maksoi toisen pois, mutta uutta tuli tilalle. Niin ja neiti on ollut vuosi ulosoton asiakas. Sen vuksi ei saa omin nimiin edes vuokra-asuntoa.
Totta joka sana !
Ikävä tuottaa pettymys, mutta tästä Sofian showsta et löydä yhtään mitään oikeaa tai aitoa. Kaikkea muuta !
Tv-kriitikko kommentoi sarjaa ”surullista katsottavaa”. Uskon viisaampia ja en katso.
Taisi olla useampi kriitikko. Surullista katsottavaa.
Sofia antoi rehellisen kuvan itsestään arvostan sitä . Aion katsoa kaikki 👍
Sohvi on jäänyt niin monesta valheesta kiinni julkisesti. Toivottavasti selvittää salatun ”ylioppilastaustansa” tuossa farssissa 😂
Juurikin tämä 👍👍👍
Ei Sofia ole koskaan väittänyt olevansa ylioppilas. Kiitettävällä keskiarvolla pääsi kielilukioon.
Mites se MinnaMartiinan koulunkäynti, saiko koskaan sitä peruskoulua loppuun suoritettua?
Kyllä on väittänyt olevansa ylioppilas!
Taidat olla itse samanlainen luuseri kun sofia
En ole seurannut, en Martinaa, enkä Sohvia.
Ensimmäisen 5 minuuttin perusteella hämmästytti
se ilkeys ja teennäisyys, jota eteeni laitettiin.
Minä pidin Sofian rehellisestä tyylistä ja oli ihana katsoa, miten Stefan kohtelee rakastettavasti Sofiaa.
Stefanin hyvä käytös johtuu siitä,että siellä paatissa oli tämä toinen (suomenruotsalainen )Amanda Harkimo...voi kertoa juttuja eteenpäin.
Stefan ❤Sofia
Mitä tämä ohjelma kertoo nykypäivän tilasta? Kun huumausaineista tuomion saaneet patsastelevat sankareina . Että näin käy ja pääset filmi tähdeksi ? Aivan vastuutonta tuotantoyhtiöltä. Tässä sitä nuorille mallia...
Filmitähti on yhdyssana .
Filmitähtiä voivat olla vain harvat, lahjakkaat ammattinäyttelijät. Tässä ketjusta puhutaan ylivieskalaisen golddiggerin uusimmasta mokasta.
Sofia kertoo omasta elämästään. Ei ole yrittänytkään olla mikään " filmitähti" vaikka oman ohjelmansa tähti onkin .
Sympaattiselta kuulostaa ja rehelliseltä 👍
"REHELLINEN " Sofia ....OMG.
Voi ei katsoin katsoin eka osan, on todella täysin farssin ainekset täydelliset ja Sofi itsekkin tulee häpeämään mihin juttuun ollenkaan pisti päänsä.Noloa ja tyhjpäiväistä, eikä todellakaan mitään muuta.
Ihan hyvää viihdettä oli nämä jaksot, saa nauraa 😁
Ai sarjassa sohva puhuu totta? Ei ole livenä hauskasta ja herttaisuudesta tietoakaan...
Kivasti Sofia kertoo elämästään, symppis on 👍
Mitä muuta voi odottaa kuin kriitikon sanoma ”surullista katsottavaa”, kun Sofia itse on ohjelman toinen ”käsikirjoittaja.” Siinä höpistään niitä juttuja mitä Soffe itse haluaa höpistä.
Viattoman lapsen sekoittaminen tuollaiseen luokattomaan ohjelmaan on alhaista. Sofia ajattelee itsekkäästi siinä vain omaa napaansa ja itsensä kehumista. Ei lapsen.
Höpöhöpö asiat voi aina tulkita negatiivisesti. Hyvä, että Sofia suostui ohjelmaan sen verran törkeää loanheittoa on häntä kohtaan ollut, että hyvä että oikaisee myös suoranaisia valheita, mitä jotkut kehittelee.
Kriitikoiden mukaa tuo sarja on kaukana tosi-tv:stä. Kaikki aiheet on nimittäin käsikirjoitettua, asut meikit etukäteen valittuja ja stailattuja. Sarja pyörii surullisesti pelkän ulkonäön ympärillä ja yli 30 v. on nuorten idoliksi auttamattomasti liian vanha.
Eiköhän tämän ohjelman tärkein pointti ole tuoda esiin Sofian luonne eikä niinkään se mitä kaikkea ympärillä on. Ei ole tämä kriitikkokaan täysin tajunnut ohjelman tärkeintä asiaa. Kriitikotkin ovat vain ihmisiä ja mielipiteitä on niin montaa kuin on ihmistäkin.
Ja kriitikot ovat täysin oikeassa.
Sofian luonne on tullut valitettavan tutuksi viimeisen parin vuoden aikana. Tosin tämä Sofian show paljastaa Sofian olevan jos mahdollista vieläkin karmeampi hahmo. Kuvottava.
Hauska sarja ja pariskunta. Aion seurata kyllä
Jep, olin yllättynyt että huumoria löytyy molemmilta. Käsitys ollut aivan toinen..
Sofia ja Stefan näytti niin söpöiltä ohjelmassa💝
Ohjelman suurin anti on se kun Sofia haukkuu ensi töikseen Martinaa. Taso ei siis ole mitenkään mairitteleva.
Kyllä ja vieläpä samaan syssyyn vetää mukaan toisen ihmisen lapsen juttuihinsa, joita sitten lapsi joutuu lukemaan monesta paikasta.
Totuus on hyvä kuulla myös Sofialta. Martina on pyörittänyt omaa totuuttaan jo riittävän kauan ei kaikki ole niin mustavalkoista mitä Martina on lietsonut.
Eiköhän Martiinan lapset ole lukenut kaikenlaista koko ikänsä Seiskan kansista ja alastonkuvista pahoinpitelyihin ja kaikki löytyy netistä. Ei ole Martiina paljoa välittänyt, mitä puuhastelee ja mitä lapset lukee tai näkee.
"Luonnon kaunis nainen". Kaikin puolin.
Samaa mieltä kaunis on Sofia 🌹
OMG...LUONNONKAUNIS,SOFIA..jos on luonnonkaunis,ei olisi botoksia,peffa dumpattu ,silikonipallot pursuu...OMG.
Hyvä läppä 😁!
Tämä on varmaankin vitsi, vai?
Sofia juhlii botskilla niin ettei tissit pysy topissa. Sen näköistä menoa on, että lienee muutamat ”kivan vartin” nuuhkaisut otettu illan mittaan. Nostaa itsetuntoa ja laskee häveliäisyyttä.
Niin kovat kuosit jo alkuillasta, että isompiakin nuuhkaisuja on vedetty.
Sofia ei valitettavasti enää käytä mitään viiniä vahvempaa. Harmittaako?
Hyvä ohjelma!
Ne salaisuudet on jo tiedossa.
Voi voi, Stefun kämpät siellä sun täällä. Sitä ennen Nikon kämpät. Tossa iässä monella naisella on jo ammatti ja oma asunto. Kun taas toisilla ei ole kuin tuulenhuuhtoma p...se
Sofia tekee töitä koko ajan. Ja asuntokin on👍
S&S ovat jo kovassa nousuhumalassa heilumassa botskilla ja Sofian toinen n..i on pullahtanut esiin kun hän yrittää esittää tanssinumeroa. Taitaa huomenna olla kova morkkis. Nä…ikuvista on otettu jo kuvakaappauksia ja ne leviävät kovaa vauhtia eri palstoilla 🙈🤣
Muutenkin, mistä räkälästä on repäisty tuo porukka vuokrabotskille? Ei mitään oikeita julkkiksia vaan ihan tavallista vanhempaa juomasakkia 😅
Näyttää juhlinta siltä että muutamat pienet kivat teepussista otettu..
Pitääkö sun mielestä olla julkkiksia vieraina? Eiköhän siellä ole Sofian ja Stefanin ystäviä.
Kyllä nyt ikeniä kutittaa päästä solvaamaan . Mistä olet jäänyt vaille ?
Se on Martina joka pörrää julkkis”ystävien” kanssa. Sofialla on oikeita ystäviä 😁
Aika kulahtanutta juhlakansaa kyllä, kaukana glamourista seurapiireistä.
Tämä sarja samaa feikkiä kuin Sofian Insta. Totuus löytyy seiskasta. Voi arvostella.
Lue sä vaan Seiskaa se on tehty teikäläisiä varten 😂😂😂😆
Olipa köyhän näköiset juhlat paatilla.
Missä luksus, ylellisyys, ystävät, fanit? Poissa.
Niin noloa, niin noloa.
Lanseeraus suuren maailman tyyliin, kukkaseinät kuten Kim Kardashianiallakin, toki myös hiukset samaan tyyliin, korsettitoppia unohtamatta.
Myötähäpeä on suuri, muutama vaivainen kommentti Discovery instassa kertoo sen mitä ihmiset ajattelee.
Mutta eikös sarjan päähenkilö käytä sarjassa sanontaa:
Bring it on, Money shot...oikein naurattaa lauseen merkitys.
Hauskat bileet näytti olevan ja ystäviäkin Sofialla on. Harmittaako?
Mikä pitäis harmittaa?
Ystäviä?
Kylläpä nyt sua harmittaa, mut älä välitä kaiva sun paras laukku esiin ja mene vaikka bussilla kaupunkikierrokselle, niin näät edes jotain😉
Kohta ei ole enää mitään salaisuuksia kun hän avautuu kaikista elämänsä käänteistä. Vai jääkö jotain sanomatta?
Jää, Lontoo, las vegas jne
Sofian salaisuudet:
https://www.thesun.co.uk/news/5091134/conor-mcgregor-night-out-women-hotel/
Sofia on nähnyt maailmaa entä sinä ?
Jep. Nämä todennäköisesti.
Luin osan kommenteista ja Marsun sometiimi tuntuu olevan ihan tuohduksissaan, hyvä niin 🤣
Olen nähnyt pätkiä Sofian ohjelmasta ja täytyy sanoa, että on laatua. Mutta onhan Sofiassa muutenkin tyyliä. Jos noita kahta naista on pakko verrata, sanon, että Sofia on maailmannainen ja Martina puolimaailmannainen.
Sofia tekee ohjelmaa Stefun järjestämillä rahoilla ja kulisseilla ja esittää olevansa joku rikas maailmannainen. Samalla hän haukkuu Stefun exän ja Stefuakin julkisesti. Ja entinen Seiskan toimittaja ja päätoimittaja mahdollistaa Sofian luksuksen esittäminen ja erään kahden lapsen äidin mustamaalaamisen. Stefu toki vahvasti tuossa mukana mutta Stefu ei ole mies vaan hiiri.
Sofia on myyrä koska ohjelmassa tunnusti että on vauvakutsuilta asti tehnyt myyräntyötä Stefun ja Martinan suhteessa.
Kyllä ottaa lujille Martinan menestys.
Sofian sarjalle nauraa kriitokot ja katsojat.
Kohderyhmä teinit ei ole kiinnostunut wannabe 31 vuotiaasta kimi kloonista 😂
Sofia on rikas 👍Harmittaako?
Höpöhöpö, pitäiskö sun mennä päiväunille pikkuinen ?
Rikas, mutta kuitenkin rahaton ja työtön lokki? 🤣🤣
Tämä sun maailmannaisesi ei pääse edes Ruotsin risteilylle, ellei joku rahoita. Että se siitä.
Oletko sekaisin päästäsi ?
Sofia ja Stefan esiintyvät tyylikkäissä asunnoissa, mutta Martina ja Hannu pussailevat jonkun kälysen vuokramökin laiturilla.
Eivät omista noita asuntoja ja Sofia ei omista edes sitä pientä osuutta mitä Stefu niistä omistaa. Totta että Sofiahan ei minnekään järvenrantamökillle menisi eikä ainakaan minnekään Urheiluopistolle, jossa on mahdollisuudet harjoitteluun. Siellä käyvät sellaiset ihmiset jotka eivät istu vain viinilasi kädessä ja esittele Rolexia ja jonkun miesystävän maksamaa takapuolta. Nyt Martina lähti Järvissydämeen jota monet hyvämaineiset (ei siis Sofian tyyliset) julkkikset mainostavat, esim. Shirley Karvinen ja moni muu. Sata kertaa mielekkäämpää elämää tuollainen kun ottaa huomioon että elämään sisältyy lapset ja urheilu. Sofiakin salaa kadehtii ja sitten väittää että sunpa mies ihastui muhun jo kun olit raskaana, lällä lällä.
Älä viitsi naurattaa!! Martinalla on elämänarvot nyt kohdillaan ja arvostan häntä korkealle. Näin absolutistina arvostan vähäistä läträämistä verrattuna Sofiaan: viinaa virtaa viikolla ja viikonloppuna. Onneksi omat tyttäret eivät ole tuollaisia arvoja ikinä omaksuneet vaan ne ovat opiskelu, urheilu ja terve elämä. Olisi kiva jos Martinakin olisi täysin absolutisti, mutta ei ole onneksi kännäilyn perässä. Arvostan! Tätä toista en lasteni lähelle päästäisi.
Kyllä on lapsellista tekstiä 😆😂😃😉
Omistatko asunnon vai asutko valtion hotellissa? 😆
Sofialla on luontainen tyylitaju, sitä ei kaikilla ole.
Silmä lepää, kun katsoo🌹
Todellakin😂
Keltainen olkatopattu pikkutakki ja violetti noita-akan lierihattu ja karvakasa kainalossa.
Niin tyylikästä 🤣
Jotkut nauttivat rahasta ja toiset rakkaudesta.
Lopeta tuo läpinäkyvä itsesi kehuminen.
Lapsellisuus on kyllä päässäsi.
Omistan kaksi asuntoa. Muuta ?
Sofiaa kehuin en itseäni 😉
Huumerikollinen naisen feikki elämä.
En ole vielä katsonut ko. ohjelmaa. Lukenut olen lehdistä jotain.
Sofian salaisuudet?
Onko niitä Sofian salaisuuksia esim. se, että Seiskalle antamassaan VIDEOHAASTATTELUSSA, jossa esitteli kenkiään , Sofia näyttää Manolo Blahnikin kenkiä ja sanoo selvällä suomen kielellä: ”Näillä kengillä on paljon tunnearvoa, koska MENIN… PÄÄSIN näissä ylioppilaaksi!”
Miksei kukaan toimittaja ole vieläkään selvittänyt tuon ”salaisuuden” eli valheen todenperäisyyttä? Sofia ei ole ylioppilas.
Pitäiskö sun selvittää, jos niin kovasti kiinnostaa😆 ja samalla se Martiinan peruskoulu tuliko suorittettua vai jäikö luokalle?
Sofialla on kivat pulleat "ankkahuulet".
Myötähäpeää aiheuttavat kumihuulet ei ole ollut enää aikoihin edes muodissa.
Kauniit on Sofian pehmeät huulet 💗
Stefu laittoi aamuyhdeksältä instastooreihinsa: ”Voisin myös myydä Hangon pois, 4,9 Milj. centtiäkään en tingi” Myöhemmin poisti stoorin. Oltiinko aamulla vielä niin tuiterissa, että tuli postailtua sekin myyntiin? Kaikki on myynnissä, Levin mökki, Kivenlahden talo ja Hanko. Lyksysökytouhut taitaa tulla liian kalliiksi ja rahat vähissä 🙈
Elämässä pitää uskaltaa tehdä muutoksia. Ehkä Stefanilla on mielessä ulkomaille muutto ja perheen perustaminen Sofian kanssa.
Siis tuo ulkomaille muutto ja perheen perustaminen on Sofian toive. Nyt hänelle jäi tuo Stefu käteen niin sen kanssa se nyt sitten on kai pakko tehdä. Tuskin kukaan muu Sofiaa enää huolii. Ja Stefu tekee niinkuin Sofia käskee. Pitää jopa instassa exänsä törkeän haukkumisen pari viikkoa Sofian mieliksi. Joku epäili että Sofia oli tekstin sanellut ja nyt voisi kyllä jopa uskoa että noin asia oli. Jos Stefu ei myy rakkaita Leviä ja Hankoa niin voi joutua parvekkeelle lukkojen taakse itkemään.
Missä mielikuvitusmaailmassa oikein elät? 🙈🤣🤣
Lokki käyttää Stefun rahat. Kaikki on mennyt alaspäin kuin lehmän häntä Sofian aikana. Firma on jo konkurssin partaalla, mutta diggerille pitää vain ostella logolahjoja ja businessluokan lentolippuja, syöttää ja juottaa. Joku laski, että Ranella meni Sofian ylläpitoon 20-25 k kuukaudessa. Stefulla on mennyt vähintään sama määrä.
Tiedän erään tapauksen missä S sanat joutui Terman sanomaan,pesi kätensä tästä kyselystä.
Oooh johan vitsin murjaisit 😆 missä omassa höpöhöpö kuplassa elät ?
Ihanko oikein tiedät, mitä on sanonut, olit varmaan sitten kärpäsenä katossa.
Oikein varsinainen paskakärpänen.
Tai uusi talo meren rannalta perheelle 💗
🥃🍹🍻 Juhlimiseen ja esiintyjien palkkaamiseen ryyppybileisiin näillä aina riittää rahaa, samoin kulissien ylläpitoon. Muuten ovat asiat täysin retuperällä.
Tuleekohan häät tänä kesänä 😍👍
Tietysti tulee ökyhäät tuksutyyliin. Samoin kuin Tuksulla oli päihdeongelma, Seiska pyysi häneltä kotiesittelyä ja väännettiin myös tosi tv-sarjaa.
Oikeasti rikkaat ja menestyvät eivät esiinny Seiskassa ja suostu järkyttäviin koti- ja kenkäesittelyihin.
Miksiköhän Martina ja Esko ovat olleet vakio kasvoja Seiskassa?
Martinakin jo 20 vuotta on jaksanut ja Hymyssä alastonmallina😉
Kun se oma naama vaan on saatava lehtiin .
Olipa hauskasti aloitettu. Sofia olet kätevä emäntä..
IL:n toimittaja kommentoi sarjaa mm. sillä että on vahinko , että osa katsojista luulee (hölmöyksissään), että on kyse faktasta. Eli ei suinkaan, kyse on fiktiosta.
Tai tuo oli Katso lehden toimittaja.
Kaikki tv-kriitikot ja suurin osa ihmisistä ovat tyrmänneet sarjan täysin. Mitä järkeä tehdä tosi-tv:tä, joka onkin tosiasiassa fiktiota ja täysin käsikirjoitettua? Ei sellainen ole tosi-tv:tä nähnytkään. Sofia itse on määrännyt mitä sarjaan saa tulla ja mistä aiheista puhutaan.
Täyttä katsojien (niitä ei paljon ole) aliarvioimista! Persaukisen ihmisen luksuselämää. Miesystävä maksanut matkat ja ostanut puitteet missä sönkätään ”salaisuuksia.”
Stefun firma on poistettu ennakkoperintärekisteristä. Konkurssi uhkaa ja siksi kaikki pitää myydä. Suoli24 mummot eivät oikein ymmärrä näitä asioita. Millä rahoilla sitä ulkomaille muutetaan, jos ei rahaa ole? Meneekö Soffa kenties baariin tarjoilemaan ja Stefu poimimaan appelsiineja Dubaissa, että saavat elätettyä itsensä? Dubain asunto, jota Sofia väittää omakseen, on oikeasti Stefulla vain osaomistuksrssa ja sitä vuokrataan koko ajan ihmisille! 🤡
Ei sitä ennakkoperintärekisteriä ulkomailla tarvita eikä asuntojen myynnissä ja ostossa. Tietämyksesi on pyöreä nolla.
No emme todellakaan piriparista tehtyä ohjelmaa katso.Eikö ollu kunnollisia maineeltaan hyviä ihmisiä josta olisi tehty dokkaria. Vai eikö kukaan halunnut tälle kanavalle antaa itsestään mitään.
Oikeesti mun arvostus vaan Martinaa kohtaan nousee ku kattoo näitten kahen piripään sekoilua. Niin noloja, mua hävettäis liikkuu mihinkään Sofiana ja Stefanina. Koko kansa nauraa näille kahdelle pellelle. Onneks pääs Martina eroon Stefanista.
Höpöhöpö ei ole heillä mitään hävettävää. Itse voisit hävetä näitä sun ala-arvoisia kirjoituksia. Karma vielä hoitaa sut.
Piripää sulla on omassa harhakuplassasi. Hakisit apua ongelmaasi niin on pakkomielteistä solvaamista ihmisiä kohtaan , joita raukka et edes tunne muutakuin seiskan huomionhakuisista lööpeistä.
Sinäkö olet koko kansa, kyllä on suuruuden hullut kuvitelmat😆😂😃😉😄
Hae apuu jo
Kiva jos Hangon myynnin (ja Kivenlahden?) jälkeen on vielä Helsingin, Dubain ja Marbellan kämpät joissa asustella. Mulle kelpaisi yksikin noista 😂
Ihanat asunnot on Stefanilla ja Sofialla. 🍓🍀❤
Ne ovat ainostaan Stefanin asuntoja. Sofia ei omista yhtäkään asuntoa, eikä mitään muutakaan.
Alle kopioitu 10.3.2020 Hymy-lehden julkaisusta pätkä. Lehti oli tuolloin tilannut daamin ulosottotiedot. Löytyi USEITA maksuhäiriömerkintöjä, joista suurin verovelka. Niko kyllä maksoi jotain pois ennen kesää 2019, mutta uutta tullut tilalle. Niin ja neiti on ollut jo vuosia ulosoton asiakas. Sen vuksi ei saa omin nimiin edes vuokra-asuntoa. Tuskin on viimeisen vuoden aikana maksanut velkojaan pois. Kertokaa, mikäli paljastaa tämän puolen itsestään tosi elämästään kertovassa ohjelmassa.
10.3.2020
Sofia Belórfilla iso maksuhäiriömerkintä
Fitness-tähti Sofia Belórf on vuosien aiakana ollut ulosoton asiakas ja tälläkin hetkellä hänellä on maksuhäiriömerkintöjä voimassa, kirjoittaa painettu Hymy-lehti.
Suurin merkinnöistä koskee verovelkaa, joka on melkoinen: 52 544 euroa.
Eli 10.3.2020 julkaisussa Hymy tilannut daamin tiedot. Löytyi USEITA maksuhäiriömerkintöjä ja suuri verovelka. Niko kyllä maksoi toisen pois, mutta uutta tuli tilalle. Niin ja neiti on ollut vuosi ulosoton asiakas. Sen vuksi ei saa omin nimiin edes vuokra-asuntoa.
Yli vuoden vanhaa tietoa nyt eletään vuotta 2021.
Eikö sulla ole tuoretta tietoa ?
Nämä sun tiedot ei pidä paikkaansa. Mistä sitä verovelkaa olisi tullut lisää, jos ei Suomessa ole ollut tulojakaan ?
Höpöhöpö ei ole ajantasalla sun tiedot. Pitäiskö sun pyytää Hymyä pyytämään tuoreet tiedot, niin loppuisi sun valehtelu.
Höpöhöpö 😆😆
Viimeinen ohjelma mitä kukaan täysjärkinen koskaan tulee katsomaan. Hyi.
Onneksi sun ei tarvitse katsoakaan. Turhaan täällä kitiset.😆
Hyvä että myös positiivisia kommentteja . Jokainen tekee virheitä , ollaan lempeämpiä toisiamme kohtaan.
Oletko silmälasien tarpeessa?
Minä aion katsoa joka osan 👍😍👍
Se ei kiinnosta ketään mitä katsot.
Näki moni videot eilisistä kännibileistäkin, jossa Sofia heilui jurrissa toinen n…i vilkkuen.
Eikä sun kommentit kiinnosta ketään. Hyvä jos luen puoli lausetta, on niin sairasta. Sulla taitaa olla paljon aikaa siellä valtion hotellissa.😆
Höpöhöpö😆
Höpöhöpön hokija 😝 Et osaa keskustella. Hoet vain yksinkertaista höpöhöpöä. Jos et nähnyt niitä videoita, se on oma ongelmasi.
Höpöhöpö 😆Höpöhöpö oppinut uudet sanat: valtion hotelli.
Eli se missä Sofia oli kiinniotettuna ja eristyksissä.
Kivat juhlat oli järjestetty Sofialle. Elävää musiikkia ja ystäviä merellä. 👍
Oliko Tauski esiiintymässä ja 15 minuutin ilot?
Ei vaan taisikin olla monen tunnin ilot ja monta tuntia nukkumatta 🤣
Pääsispä joskus veneilee, kyllä oli ihanat juhlat järjestetty ja hyvää musiikkia. 👍
Järkyttävä asu bileissä,tissit pursuaa ulos topista ja korsetti kiristetty ylikireälle,huulet aivan järkyt ja tukka niin tunkkainen,silmämeikki kun sirkuspellellä,täys mauton tapaus...
Sofiasta saa hyvän kuvan ohjelmassa. Onneksi jotkut ei katso ohjelmaa, niin täällä on hiljaista😆
Sofia on tyylikäs ja tasokas, mutta sitä ei Martinasta todellakaan voi sanoa... Martina on sellaista tusinatavaraa.
Ei voi kuin ihmetellä Martinaa miten voi soittaa perättömän ilmiannon poliiseille. Se kertoo tämän naisen luonteesta paljon ja sitä, mitä jo olemmekin jo tienneet.
Nyt sitten laittaa rakkauskuvia instaan ja näin pyrkii pönkittämään suosiotaan. Kaikki on niin läpinäkyvää. Samaa tekee Esko laittamalla tyttärestään ylistys julkaisuja. Se on kieltämättä tehokasta, kun yksinkertaisimmat ei sitä tajua. Se on sitä Martinan esittämistä ja on niin tarkoitushakuista ja rahaa tulee sehän on hänen tavoite.
Ahne.
Poliisi EI KERRO ILMOITTAJAA mennessään kotihälyytykselle tai yleensäkään hälyytyskeikalle.
Joten nyt joku valehtelee siitä kuka ne poliisit on soittanut.
Ainahan voi yrittää kieltää ettei Martina ilmoittanut. Ei onnistu tehty mikä tehty.
Sepittäjä täti liikkeellä! 😆😆
Ei tartte katsoa, pari esiintyy livenä Helsingissä ja Hangossa ihan riittävästi ja voin kertoa, että herttaisuus on aika kaukana. Kauheaa huutamista, kiukuttelua ja kiroilua, vaikea uskoa, että ovat molemmat yli 30 v. Sofian meno on kuin siideripissiksillä.
Hyvä sarja ja kiva että Stefan mukana 😍
Rehellinen ja aito ihminen on Sofia. Vihdoinkin saatiin ohjelma Sofiasta 👍
Rehellinen ja aito valehtelija. ”Ylioppilas” Belorf on omasta mielestään yksi kardäshiäänin sisaruksista, vaikka on rahaton, ulosottovelat ja ehdollinen tuomio niskassa.
Martinalla vaan iski paniikki. Sofian ohjelma on juuri sellainen, minkä Martina itse halusi tehdä. Viettää ylellistä glamourelämää kuvattuna yhdessä Stefanin kanssa. Elämää kuvattuna, kun voi varojen puolesta tehdä, mitä juolahtaa mieleen. Oikein (kunto)urheillakin mielensä mukaan. Nyt pitää tyytyä vuokrakamoihin rutiköyhän Pikkaraisen vierellä.
Juuri näin 😁👍
Paniikkia iskee ja säntäilee ilman kunnollista lämmittelyä ja voimaharjoittelua, niin että seurauksena lihakset revähtää. Täysi amatööri vailla hyvää kordinaatiokykyä.
Miten jotain tv-sarjaa voi liittää kenenkään treeneissä loukkaantumiseen 🙈😂
Kovin on hiljaista S&S somessa örvellysbileiden jälkeen. Monen päivän darra ja morkkis päällä.
On paniikkia, kun Eskokin kyynelehtii isäänsä Iltalehden sivuilla. Martina tarvitsee nyt kaiken tuen, kun Sofia on vallannut alaa tuolla julkkispuolella.
Älykkyyden taso on huikea täällä 😂
Iltalehden muilla haastatteluilla ei ole mitään tekemistä Belorfin väkisin väännetyn ohjelman kanssa. Sofia laiskottelee ja lokkeilee. Olisi edes tehty jostain henkilöstä, joka tekee mielenkiintoista uraa, eikä maksata kaikkea miehellä ja vielä leuhki sillä.
"Ei tartte katsoa, pari esiintyy livenä Helsingissä ja Hangossa ihan riittävästi ja voin kertoa, että herttaisuus on aika kaukana. Kauheaa huutamista, kiukuttelua ja kiroilua, vaikea uskoa, että ovat molemmat yli 30 v. Sofian meno on kuin siideripissiksillä."
--------------—-----
Stefun imuripotkuraivarit ja itku-ulvontakohtaus parvekkeella, kieltämättä kuulostavat, öh, erikoisilta.
Kyllä on epätoivoista sepittelyä ja sepittelyjähän näillä riittää oli kyse mistä tahansa ja totuuden kanssa ei olla niin tarkkoja.
Perustakaa seiska 2
Surullinen ja tarpeeton ohjelma kriitikoiden mukaan. Täyttä fiktiota.
Teki Soffe pahan mokan, kun veti toisen ihmisen alaikäisen lapsen omaan pissistelyohjelmaansa. . Tuo kopsahti pahasti Soffen omaan nilkkaan. Eikö ymmärrä, että sama tulee tapahtumaan hänelle itselleen? Jos mies menee aina m… edellä ja taipumus pettämiseen, ei se siitä miksikään muutu.
Kuvitteleeko Blörö, ettei Stefulla ole silmää muille naisille, kun hän on raskaana? 😜
Sofia ei välitä pätkääkään, että yksikään LAPSI EI HALUA KUULLA tuollaisia asioita ISÄSTÄÄN.
Miten itsekeskeinen voi 31 v. ihminen olla?
Montako litraa täytyy pakaroihin laittaa täytettä jotta saa noin mojovan töröperceen?
Bimbon salaisuudet on osuvin nimi tälle sarjalle. Kaiken huipuksi tämä bimbsu järkkäsi itselleen ”tyhjää täynnä” olevat bileet, jossa vedettiin nokka tukossa ja aamulla laitettiin Hangon tila myyntiin instaan.
Sofian mukaan Stefan ”ei halua olla julkisuudessa”, mutta silti on ukkeli tehnyt itsestään valtakunnan pellen esiintymällä tuossa tyhjässä ohjelmassa. Kaikki puheet ja teot eivät tällä parilla taaskaan täsmää.
Miks kukaan ei tajuu että tää sohvi ei ole rakastunut teffaniin vaan käyttää törkeesti sitä hyväkseen. Jos joku on jonkun laastari niin sitä juuri teffu on sohville.
Eiköhän tuo oo aika selvää että ilman Stefua ei Soffin sarja olis ollut niin "hulppeaa" elämää 😂😂 ja Luxus olisi loppunut lyhyeen ilman Stefua lompakkoa 🙈
Kaverillako asui ennen Stefua??? 🤣
Kaverinsa saunarakennuksessa lokkeili sen jälkeen kun Ranta-Ahot pistivät Sofian ulos asunnostaan. Sekin kaveruus loppui alkuvuodesta ja välit menivät poikki.
Sieltä Sohvi kantoi Ikea-kassinsa Stefun Eiranrannan kämppään.
Sofian maanantaiset kosteat julkkaribileet jatkuivat tiistai-iltapäivään asti. Pelkän viinan voiminko sitä valvotaan ja biletetään seuraavaan iltapäivään asti….? Tuskin.
Seiskan mukaan tiistaina aamupäivällä Sofia ja Stefu ottivat rajusti yhteen veneen jo ollessa rannassa. Stefu huusi ja meuhkasi Sofialle, jonka jälkeen v… sanat raikuivat puolin ja toisin 🥃👻
Surkea loppu taas noillekin päihdebileille.
Ei mitään uutta tuo pariskunnan v…u huutaminen ja rellestys. Stefan oli riidab lopuksi poistunut veneeltä ja jättänyt vieraat ihmettelemään.
Nolot bileet alusta loppuun.
Stefanin kannattaisi hakea apua päihdeongelmaansa ennenkuin on liian myöhäistä.
Tsemppiä heille!👍
Seiska voisi jättää jo Stefanin rauhaan .
Tän shown voi nyt kattoo eurolla 🤭
Kerran katoin tossa ei voi puhua rakkaudesta
Ei se nyt ihan noin mene, mutta katsoa voi aina vain sen puolen minuutin pätkän. Oletko katsonut "Hyökkäys Kolumbiaann" tai Martinan synnäripätkän, jossa suunnilleen siittämisestä myytiin Vikke? Niissä vasta on "sivistynyt" valtoimenaan. Tai viidakon tähtöset? Tai Martinan hengenpelastajat? Huksi-hölmöt ja tekotissiliisat, missä on NIIN valmis käsikirjoitus. Voi hyvät???
Stefu rakastunut sofiaa korvia myeten sä et taira ymmärtää rakkaudesta mitään sofian ja Stefun yhdessä olo on kaukana rakkaudesta
Sofia ei ainakaan ole rakastunut. Se on aivan selvää. Stefun "rakkaus" on epämääräistä. "Haluan Sofian takaisin, veroista viis." Vieläkään en tajua että mitä tuossa tarkoitetaan tuolla veroista viis. Sofian verorästit maksoi Rane. Herää kysymys että onko uusia verorästejä tulossa maksuun. Mutta tosi oudosti sanoi.
Tarkoitti omia verorästejään, joista toimittaja kysyi. Medialukutaitoa, kiitos.
Tarkoitti siis että ottaa ennemmin Sofian takaisin ja laittaa ne rahansa häneen kuin verojensa maksuun. Okei.
Juuri niin. Rakkaus on tärkein asia elämässä 💕
Aivan tyhnmä ohjelma...kuka viittoi katella
Siinä pariskunnassa ei ole mitää hyvää
eli et osaa ajatella omilla aivoilla sinut olisi mhelppo manipuloilla lahkoon. minun mielestä jotka seuraavat toisten elämää jossain sovelluksessa eikä ole omaa elämää ne ovat helppo manipuloida .mietin tässä perustaa turhanpäiväisille julkkiksille ja niitten seuraajille lahkon pitäisikö laittaa tili numero maksaisivat kuitenkin
Kohta kun kaikki on kerrottu, niin ei ole enää mitään salaisuuksia. Mitä seuraavakssi?
Täh?! En aio painaa nappia ja antaa tuon hirvityksen pilata kotini tunnelmaa!
Kiva sarja, mukavaa seurattavaa näin helteellä kun en pysty tuolla ulkona olemaan. Ei pahaa sanottavaa pariskunnasta. Jokaisen täytyy oppia olemaan, toisten kovemman kautta.
Jos ei avaisi suutaan, olisi kyllä vähän älykkäämmän oloinen, söpö edestä katsottuna, sivukuva tai profiili aika ihmeellinen, ehkä villin oloinen marokkolainen tulee esiin. Olen katsonut vaan mainokset, siis mun näkemykseni ei ehkä tee hänelle oikeutta.