Iphone 11 harkinnassa

Anonyymi

Eniten mietityttää , Näyttölasi naarmuuntuu herkästi, Lovi on edelleen valtava, samoin kehykset, iOS:n omituisuudet ja epäloogisuudet.

19

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No miksi sitten mietit sellaista?

    • Anonyymi

      Osta android puhelin. 😎

    • Anonyymi

      Jos et ole ostanut niin mistä tiedät mainitsemasi seikat, et kai tältä palstalta.

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Iphone 11 puhelin hinta on alk.599€ , sillä saa hyvän android puhelimen.

      • Anonyymi

        Tuolla hintaa se on pakko ollakin jos aikoo saada siedettävän android puhelimen, alle 500€ et saa hyvää Android puhelinta ja tämä on todeistettavissa oleva fakta,


    • Anonyymi

      Eikö 11 ainakin jaksa kaikkia sovelluksia eli tehokas someen.

    • Anonyymi

      Aloittaja ei ole vieläkään kyennyt vastaamaan, no miksi sitten mietit sellaista?

    • Anonyymi

      Se on iOS ja sillä on paljon rajoituksia.

      • Anonyymi

        Systeemi on todella rajoittava kun kaikki pitää tehdä kuten Apple haluaa eikä käyttäjällä ole mitään sanottavaa mihinkään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Systeemi on todella rajoittava kun kaikki pitää tehdä kuten Apple haluaa eikä käyttäjällä ole mitään sanottavaa mihinkään.

        Noinhan se on googlellakin


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Noinhan se on googlellakin

        Google on länsimaalainen eli vapaa


    • Anonyymi

      Suojaus Naarmuuntumaton lasi, oleofobinen pinnoite, näin lukee gsmarena
      ja eri palstoilla naarmuntuu, mikähän on totuus? kysymys 2. onko 599€ vieläkin liikaa ?

      • Anonyymi

        Tältä palstalta et totuutta saa vaan Luurin ja Vapusen valheita


    • Anonyymi

      iPhone 11
      Paras iPhone suurimmalle osalle käyttäjistä.

      iPhone 11 ei ole edellisen sukupolven mallien paras puhelin, mutta se on hinta-laatusuhteeltaan edelleen erinomainen vaihtoehto. Ja ennen iPhone 12 -sarjalaisten julkaisua se oli myös tämän listan ykkönen.

      Siitä uupuu aiemmissa malleissa ollut telelinssi, mutta pääkamera sekä ultralaajakulma riittää varmasti monille valokuvaustarpeisiin. Vanhempi LCD-näyttö ei ole yhtä laadukas kuin uusien OLED-paneelit, mutta tämä näkyy erinomaisessa akkukestossa. Myös RAM-muistia on nostettu entisestä neljään gigatavuun.

      Kun puhelin saa vielä turvallisesti päivityksiä myös tulevaisuudessa, tarjolla on laadukas ja erinomainen puhelin esimerkiksi valokuvaukseen.

      https://global.techradar.com/fi-fi/best/paras-iphone

    • Anonyymi

      iPhone 11 seuraa iPhone XR:ää nousten toissijaisesta vaihtoehdosta uuden malliston kohokohdaksi. Siinä on suurin osa iPhone 11 Prosta löytyvästä huipputason kamerateknologiasta, hyvä suorituskyky sekä edullinen hinta, joka tekee puhelimesta erinomaisen hinta-laatusuhteeltaan.

      https://global.techradar.com/fi-fi/reviews/arvostelussa-iphone-11

    • Anonyymi

      ÖöÖöö.. tuota kannattaako iPhonea hankkia kun siin ei ole Goole palveluita eikä Google Play storea? eli eikös se ole käyttökelvoton silloin??

      • Anonyymi

        Aivan eri asia:D


      • Anonyymi

        Laite ei ole uskottava, hankala käyttöinen käyttö logiikka, rajoitteinen.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      152
      4238
    2. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      22
      2211
    3. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      52
      1808
    4. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      365
      1703
    5. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      22
      1469
    6. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      61
      1464
    7. Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra

      Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy
      Sodankylä
      80
      1344
    8. Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?

      Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden
      Maailman menoa
      84
      1182
    9. Väärä pää tutustumiseen

      Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä
      Ikävä
      153
      1174
    10. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1145
    Aihe