Käväsin perussuomalaisten kahvituvalla.
Sain käsiini Pyhäjärven kaupungin perussuomalaisten vaaliohjelman.
Täytyy sanoa, että oli jotain sellaista, jota olin kaivannut.
Toimenpiteitä, tarpeita, jne..
Kannattaa tutustua, ennenkuin äänestää esim. Suomen Keskustan vaalijulkaisuun.
ei mitään uutta auringon alla.
Perussuomalaisten mielipiteet ovat oikeita kaupunkia ajatellen. On jotain sanomaa.
Hyvä!!
Sain käsiini Pyhäjärven kaupungin perussuomalaisten vaaliohjelman.
Täytyy sanoa, että oli jotain sellaista, jota olin kaivannut.
Toimenpiteitä, tarpeita, jne..
Kannattaa tutustua, ennenkuin äänestää esim. Suomen Keskustan vaalijulkaisuun.
ei mitään uutta auringon alla.
Perussuomalaisten mielipiteet ovat oikeita kaupunkia ajatellen. On jotain sanomaa.
Hyvä!!
Vastaukset 42
Vanhimmat
Miksi niitä ei näy kepun, Pyhäkkään lehdessä?
Eikö saa julkaista, eikö raha riittänyt?
Emme ole nähneet yhtään mielipidettä missään, kenenkään sanomana?
Mikä on todella teidän perussuomalaisten sanoma, meille äänestäjille?
Keskustasta en välitä, vasemmisto yhtä vähäeleinen, demarit kulahti kuolioon.
Missä mennään, meitä jää paljon tyhjänpäälle miettimään. Kokoomus, se tuli ja meni.
Naapurikuntalaiset totesi, ettei heillä ole rikkaita. Kepu painattanee kunnan piikkiin kaikki mainoksensa, onko niin, että veronmaksajat maksaa nekin, onko?
Missähän me menemme?
Tuntuu hieman oudolta tämä propaganda, kuin pesäpallopeli olisi käynnissä, eikä kukaan oikein tidä paikkaansa.
Hotellin eteen kurvaa kaivausmiehiä Hollannin rekisterissä olevilla machomiesten kuraisilla kärryillä. Miehiä, jotka nostaa raskaita esineitä ja jopa kuljettaa niitä.
Heistä ei puhuta mitään, Laguna on kuopattu ja Imatran kulmalla kuului kun kaskaat siritteli.
Luulinpa ensin, että meidän kaivoksesta ovat sirkat karanneet.
Lupasivat imatralaiset syödä sirkat paahdettuina, jos sinne ilmestyvät.
Terveisiä vain, Hollannin Mammoetille, peräti pääjohtajalle; Paul van Gelderille.
Tyhjeneekö kaivos vai löytyykö hylsyille raaka-ainetta?
Nämä populistien mielipiteet naurattaa todellisuuden ymmärtäviä! Onhan se hienoa jos kaikki halut toteutuu, mutta millä ne maksetaan? Kaikessa toteutuu kuitenkin talouden perusteet, eli tulot pitää kattaa menot!
Olen pettynyt, ei sen vertaa huippuautoilla ajelevat persujen ehdokkaat saaneet aikaiseksi, että olisivat jakaneet vaaliohjelmansa postilaatikkojakeluna pyhäjärvisiin koteihin?
Sanoista tekoihin, se on kuulkaas se maailman pisin matka, toteuttaa tuumasta toimeksi.
Keskenään kehuvat että onhan hyvä ohjelma, joo. Ja siinä työssä ei populismia toki säästellä.
Keskustan Vaalilehti ei kait pyri itseasiassa vakuuttamaan, ei se ole sen tehtäväkään ? Enemmän esim tuovat esille ehdokkaiden yksilötason ajatuksia eri vinkkeleistä? Jos ohjelma on puolueessa yhteinen, miten ko, ehdokkaat itse erottautuvat toimissaan ja kuinka saavat yhteisityössä näkyvää aikaan?
Miksi johtaa harhaan tosiasian ohitse , huiputtaa äänestäjiä populismilla, luvata laajasti ja paljon.?
Kyllä perussuomalaisten vaaliohjelmalla tuotiin esille asioita, ideoita. Täytyy olla
kykyä katsoa tulevaan. Täyytyy olla suunta,mitä kohden mennään.
Keskustan vaalilehti oli aneeminen, sellainen "kuin ennen". Perussuomalaisten vaaliohjelma oli jo nähdä pirteä ja mielenkiintoinen.
Käykää tuvalla ja tutustukaa asioihin. Keskustelkaa, mihin Pyhäjärveä viedään. Ja etenkin
yksituumaisesti. Eri listoilta tulevien pitää nähdä yhteinen , meidän kaupungin, tulevaisuus.
Ei pidä kiillottaa kuvaansa enemmistöpäätöksin, eikä minä. minä mentaliteetein.
Onko se niin vaikeaa antaa tilaa ja ymmärrystä ajatuksille, jotka eivät tule juuri meidän(keskustan) piiristä tai keskustan nokkamieheltä.
Tällainen pikkukylä. Jos nyrkit taskussa tallustellaan ja vihamielisesti (ei tervehdystä)
tullaan kokouksiin ja mennään poteroihin. Hus,hus, maailman typerintä touhua.
Jopa tv-paneelissakin oli havaittavissa merkkejä siitä, että voitiin mainita toisen puolueen
kannanotto positiivisesti.
Tässä se ongelma onkin näiden kuntavaalien osalta. Kuvittelen, Sami Borgin äänellä; "jokainen vuorollaan kuvittelee olevansa kingkong, populistit parkuu nurkissaan, mersuilla ajelijat pyyhkii tukka tuulessa ja kuvittelevat olevansa aurinkokuninkaita loputtomiin."
Mikään ei muutu, jo tyhjenneessä repussa, vain kalutut luut kalisee pohjalla.
Ryhmässä ei katota hyvällä oman mielipiteen esittäjiä. Kepussa yksi mielipidd ja sillä taas kohta männään neljä vuotta
Perussuomalaisilla on sanomaa enemmän kuin keskustan kymmeniä vuosia samat teemat esillä, ja mitä on tapahtunut.
Kyllä ehdokkaalla pitäisi olla muutakin sanomaa ja annettavaa kuin " Valitse minut "
Siinäpä sitä näkemystä.
Keskustan nuorilla kyllä on , mikäli niitä ei pakoteta vuosikymmeniä vallalla olevaan "kulttuuriin".
Huomaattekohan+persut+itsekkään,+mitä+olette+täydellä+vauhdilla+,++omaan+kaikkivoipaisuuteenne+vannoen,+mitä+tuntuu++paluu+arkeen,+ja+eteen++arjessa?+
Mihin+olette+omissa+vaalimantroissa++sokeutuneet?++
Nyt+totta+kai,+lupaaminen+"seitsemän+kaunista+ja+yhdeksän+hyvää"+---muutosta+100%+vakuuttelulla?+Loppujen+lopuksi,++mitä+tarjottimella+on++kuntalaisille,+kuin+hullujen+päivien+-markkinoilla?+
Mikä+se+on,+jota+on+perussuomalaisten+pussin+pohjalla,+joko+vasemmiston+tai++keskustan+tilalle?+Puheita,+puheita,+selittelyjä,+sekä+muiden+puolueiden+sijoittaminen+kategoriaan+"syypäänä+ne+muut"+että++kyllähän+me,+mutta+ne+muut-+epäkorrektisti?
On kuulema fasebookissa. Ja vaalipirtillä jakavat.
Kävin itekki siellä.
Ohjelmassa erinomaisen hyviä asioita!
Hyvä persut
Toivon keskustalle murskatappiota ja ikuista kadotusta. Ovat olleet mahdollistamassa vihervasemmiston johdolla tehtävää maamme taloudellista rappiotilaan ajoa. Heidän olisi pitänyt häipyä ajat sitten hallituksesta, mutta kun oma etu ajaa maan edun ohi, niin tässä on lopputulos. Kepun johto on vieraantunut kannattajistaan. Minun silmissä perus kepun kannattaja on työteliäs maalainen, niin eiväthän he voi äänestää kepua joka on täysin vasemmistolainen tätä nykyä.
Marin+on+vasemmistoliiton+vasemmalla+puolella.+Kyllä+sdp+on+kauas+ajautunut+Urpilaisen+ja+Lipposen+linjalta.+Marinin+tavoite+on+100%+veroaste+ja+hallitus+jakaa+rahat+haluamallaan+tavalla.+Tätä+kutsutaan+kommunismiksi.
Kepu avusteinen punavihreä hallitus haluaa maakuntaveron ja eu-uskoinen kokoomus EU-verot.
Siksi PS.
Käy äänestämässä.
Kepu avusteinen punavihreä hallitus haluaa maakuntaveron ja eu-uskoinen kokoomus EU-verot.
Siksi PS.
Käy äänestämässä.
Näistä täkäläisistä persuista en tiedä, mutta puolueena en voi ikinä äänestää heitä.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4522733-li-andersson-suomentaa-halla-ahon-puheita-perussuomalaiset-ajavat-palkanalennuksia-ja-heikoimpia-tyoehtoja-tavallisille-suomalaisille?ref=popular
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4521330-sakn-eloranta-aanestamalla-perussuomalaisia-saat-suomen-takaisin-isantavallan-aikaan?ref=popular
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4525047-perussuomalaisten-rasistinen-vaalimainos-poistetaan-helsingin-julkisen-liikenteen-pysakeilta?ref=popular
Että tämmöistä, toivottavasti paikalliset Perussuomalaiset eivät kannata tämmöisiä asioita ja arvoja.
Voi tätä perässähiihtäjien määrää, jussi saa monotoonisen, jähmeän katseen mallilla sekoamaan? Puheenjohtaja tentit ovat ihan jussin hallintaa, eli onkohan kysymyksessä "lumovoima", missä perussuomalisuus kiteytyy käsien hierontaan ja tuijottamalla toiset pysymään puolustustelineissä.
kannatus mikä rakennetaan muiden puolueiden puheenjohtajien möläytysten kustannuksella, ei kestä neljän vuoden pitkää matkaa. Ihme jos kunnissa kerkiivät ässiään edes esitellä, saati saada tuntumaa vaalilehtensä kahinasta, eli miten ne tehoavat, erinomaiset ja muutostekijät.
Kaikki talonpojat, emännät ja MTK:n jäsenet, te tiedätte miten EU pyrkii jatkossakin nakertamaan Suomen omaa maanviljelystä, karjataloutta ja ruokahuoltoa. Älkää menkö halpaan EU-mielisten puolueiden silmänkääntötemppuihin.
Keskusta ajoi läpi miljardien lahjarahan meitä huonommin taloutensa hoitaneille maille.
Ääni Keskustan sijaan Perussuomalaisille on ääni maaseudun elinvoimaisuudelle.
Ehdotettiinko ohjelmassa Pyhäjärven liittämistä Venäjään?
Sanokaapa mitä sanotte, mutta sanokaapa, mitä Keskustasanomissa oli kunnan kehittämisestä.
Sanokeepa ihan tosissaan ja haukkukee sitten toisia puolueita.
Vasemmisto ollut hiljaa. En ole nähnyt heidän vaaliohjelmaa. Mikä se sitten lieneekin.
Vasurit on aina pienenihmisen asijalla, , , varsinkin Jouni.
niin juttiinsa.
En uskalla lähtee äänestään koronan takia.
oopa sinä kotona.
Ennakkoon olen jo äänestänyt.
Ennakkoon äänestin yksi ja nolla.
Eli saugmotor?
Äänestit ihan yksin täyttä nollaa!!!
Kaikille hallituksessa oleville tulee takkiin vaaleissa. Marinin hallitus on huonontanut työtätekevien elintasoa, samoin eläkeläisten. Elinkustannukset ovat Suomessa EU:n kalleimpia, joten duunarin tai eläkeläisen ei kannata äänestää hallituspuolueita. Vaikuttaa, että hallituksen ystävillä, joita he tänne haluavat, menee tukien osalta hyvin.
”Kaikille hallituksessa oleville tulee takkiin vaaleissa.”
Oho, populisti propersu ymmärsi mistä politiikassa on kysymys! Totuus tulee eteen kun oikeasti joutuu miettimään miten ne suuret lupaukset toteutetaan (=maksetaan)! Reppanat ei ymmärrä mistään yhtään mitään...
Joko olet käynyt Raijaa äänestämässä?
Missä koko Proo liike on onko se lakkautettu?
Joko konjakki korkattu???
Noo, ainakin uusikeskusta on sulautunut keskustaan takaisin.
Näyttää olevan loikkareita keskustan listalla useampikin.
loikkareita on muissakin puolueissa.
Hajaannusta on puoleen ja toiseen.
Voisi kai tuota kysyä myös ,onko uusikeskusta lakkautettu.
Sdp,llä yksi ehdokas mihin lienee loikkineet.
Malila hajotti.
Keskusta hajosi aivan omiin juonittelijoihin
Ei siellä näkynyt mainitsemaasi henkilöä.
Lopeta tuo yhden ihmisen maalittaminen
Keskusta ei sillä pelastu...
Koski hajoitti kepun".Koski vain pauhaa saamatta rauhaa"
Upseeri Jäpälä koskenkorva.
Näkyy olevan hypänneet eri leiriin 😁😂🤣 osalla jo neljäs puolue.
Sdp.n listoille ei kukaan ole loikannut.
Kaikki on lentäneet kuka minnekin, etsimään uutta pesäpaikkaa.
.
PROOT pesii Persuliinien pesään.
Vähän näytät tietävän osa näyttää olevan kepun pesällä.
Eikös kaaranen ollut sdp.n riveissä ,
Sama se mitä paskaa jonkun suu tuottaa, valheillahan sitä ääniä kalastetaan, mitä enemmän suu tuottaa saastetta sitä enemmän tyhmä äänestäjä valheita uskoo..
Entä sitten? Minäkin uskon Halla-ahoon?