On tullu muutaman kerran katsottua miten kovaa ajaa siun sote ruoka jakelu auto, ja kylillä ajaa rundia eikö se tee töitä? Arvaa jos jotkut pienet lapset jäävät sen alle niin mites se suu pannaan sen jälkeen, vois joku kunnan ihminen kuka on töissä niin sille kuskille sanoa et ajaa vähän rauhallisemmin, kuka liekkin ajaja?
Ilomantsin kunnan ruoka-auto
Anonyymi
675687
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 67
Vanhimmat
Samaa olen huomannut. Ihan päätöntä menoa.
Eikun ratsia siihen Ylätielle 30 km rajoituksen kohdalle niin eiköhän joksikin aikaa ainakin siinä kohtaa vauti pysy alhaisena, Saako kyseistä autoa ajaa Henkilöäutokortilla vaan pitääkö olla Kuormaautokortti, Kannattais työhönottajan tarkistaa ajokortti ennen kuin ottaa töihin. Kyseinen kuski on todellakin sellainen suunsoittaja räkänokka
Siinä Ylätiellä ajaa tosi moni kovaa! Pitäisi jepet olla ratsaamassa. Minä ainakin ajan sitä 30, niin perälaudassa hiton kaaharit kiinni! Vielä joku päivä jonkun lapsen päälle ajavat!
Voihan hemmetti tuota kunnan ruoka autoa saako tuolla autolla etes ajaa jonnii joutavaa kiekkoa nuin paljon ja sit vielä kunnan poltto aineilla, Ainiin myöhän ne maksetaan perkele .
Onkohan tämä niitä 9 Euroa/päivä työkokeilu tai jokin muu sellainen, kyllä kunta osaa säästää, mutta entäs jos sattuu vahinko, esimerkiksi kolari maksaako kunta, ei varmaan vaan se laitetaan kuskin piikkiin, sinnehän ne sopii sillä siellä on varmaan jo entisiäkin maksuja.
Ei valitettavasti ole 9€ hommia🤣 ihan kk palkalla mennään
Kuka tollasta umpisekoa pulia ottas töihin muuten jos ei työkkäri pakota?
Onhan se varmasti sulle ollut palkka, kun tullut muualta kun sossusta tai exän kukkarosta
Laittakaa ihmeessä poliisin vihjepuhelimeen tai sähköpostiin viestiä, että tulee joskus nimenomaista autoa katselemaan.
Onko se sama kuski joka myy nuuskaa siitä autosta yläkoululaisille?
Nyt on eri kuski, vaihtunut tällä viikolla
Mikä oli tämän kommentin pointti jollet tiedä niin ei pitäisi syytellä mutta tässä nähdään miten pienestä paikasta kyse vai oliko vain oma elämä senverran tylsää että yritetään syyttää muita toisten virheistä?
Tai ottaa vähän videota ja laittaa kuntaan tiedoksi, loppuu kaahailut.
Varmasti viestiä mennyt jo monesti. mutta minkäs teet! Kaahari mikä kaahari!!!!
Eikös se hurjastelija ollut myös jäihin uponneen auton kuski Koitereella?
Ei ollut, ei tarvitsisi ulkopuolisten alkaa spekuloimaan.
Siinä taas joku joka koittaa elvistellä omilla tiedoillaan jos et tiedä niin parempi vain pitää suunsa kiinni😅
Voi voi kyllä täällä saapi hyvät naurut kun aikuiset ihmiset kirjoittelee anonyymisti en ollut kuljettaja jäihin mennessä. Terveisin vänkärinä olin vain. Ja ajan ruoka auto... voipi tulla naamatusten puhumaan niin selvitelläpä sitten kuka sitä autoa ajoi.
reps.....
Mutta jätti kaverit hukkumaan sinne autoon Koitereella kuiteskin? Vai oliko kaikki niin soosissa ja pöllyssä?
nyt on kaahari joko irtisanottu tai lomilla, uusi kuski näytti olevan ratin takana ainakin tänään ja rauhallista oli meno
Lomilla että jaksaa ajella🤣
Sama hurjapää ajeli taas tänään. Eikä tuolla kokoaikana ole maskiakaan näkynyt, tuuraajilla kylläkin.
Huomasin saman kun oli päälle tulla
Tuskimpa ainakaan järkeä.
Taas se on vauhti kiihtynyt kuin hullulla polkassa, ja turhanpäiväistä ajoa ympäri kylää.
Tänään taas painoi menemään hurjaa kyytiä....!!! Ihme rallinajoa...
🤣🤣
Ei ole maski pakkoa ja suurimmassa osassa kunnan töissä ei tarvitse pitää sitä mutta senhän varmaan jo tiesitkin😁
Tästä kommentojasta tulee mieleen joku Keski lihava lähihoitaja joka yrittää pukeutua ylipieniin muotivaatteidiin sillon kun on ainut lapsi vapaa ja ukko vain miettii että voitasko vain kotona liittää viiniä kun ei oikein kehtaisi lähteä kylille nyt🤣
Ei vaikuta, porukalla olevan kokemusta jakeluautoilusta. Tänään vähempi paikkoja, huomenna enempi. Sama aika käytettävissä.
Onko totta että tästä asiasta ei voi mennä suoraan sanomaan työnjohdon puolelle? Auttaako täällä paljon valittaa?
Koittakaa mennä ite töihin veikkaan että suurin osa ei ole tehny mitään viimeseen 5vuoteen🤣
Oliskos sulla vapaita työpaikkoja, kerro miltä alalta voit tarjota ja palkka. Olisin kiinostunut asiasta voisitko laittaa listan työpaikoistasi ja palkasta. Niin olisi kiinnostunut ja ottamaan paikan vastaan?????
Ei ole mennyt vielä annsiosidonnainen umpeen saan sieltä vielä, ja kohta eläke tulossa, vain jos sulla on tarjota työtä olisin kiinnostunut. Voisitko kertoa millaista työtä olisi?
Ja sinä ainakin juonut 🤣🤣
Voi sitä pienet ottaa, joskus, mites on itsesi kanta oletko umpijuoppo vai raivoraitis hyvä se on täällä kirjoitella, edellinen viesti oli työtarjouksista olisiko sulla tarjata työtä ja mikä olis sinun palkkatarjous tunti ja kuukausipalkka, Olen valmis ottamaan vastaan työsi jos palkka on työehtosopimusten mukainen. Esitä tarjouksesi. Pyydän nöyrimmästi pikaista ja asiallista vastausta jos olet tosi yrittäjä ja sulla on tarjota töitä, työt hoidan kunnolla ja ajallaan, mutta sitä on kaikenlaista yrittäjää joku halua saada mummon vanhainkotiin, Siskon ja veljen vieroitushoitoon, kissan jahtaamaan hiiriä, kuka mitäkin, mutta jos olet rehti suomalainen ja sulla on tarjota työtä niin laita yhteystietosi. OLISIN KIINNOSTUNUT
Taidat olla pönttö pöhönä laitoin viestiä sulle ja ajattelin että sulla olis töitä tarjolla, mutta ei ole tullut vastausta siis ei ainakaan varmaan aamulla tarvitse lähteä töihin sillä olisin ollut valmis jos sulla olis ollut tekemättömiä töitä ja ja palkka työehtosopimuksen mukainen. Pyydän pikaista vastausta kun olit niin vihmerä. Ihminen jokainen tekee mitä osaa
vapaa ajallaan, mutta minä teen sitä mitä haluan siinä se suuri ero, ajatteppa omalle kohalle, missä kohtaa kämmentä se peukalo on
Jos hidastaa niin ruoka jäähtyy.
Voisin palkata jonkun sellaiseem fetiis porukkaan, ei mittään ihmeelistä vähän ruoskintaa ja kakkailua muiden päälle, perusjuttuja, palkka tessin mukaan.
On se vain jännä kun täällä pyörii jatkuvasti poliisi ja vaikka millasella kalustolla nii ennemmin jääpi joku piripää/juoppo tai kortiton kiinni mutta itse en ole saanu sakkoja mistään. Ja mitä tulee tuohon joutavaan ajoon niin siihen on monia syitä joudun ajamaan moneen kertaan tietyn lenkin joka varmaan näyttää sivullisen silmiin turhalle ajolle mutta tälle en mahda mitään kun kunta itse on sen reitin päättänyt en minä. Ja mitä tulee nopeuteen No kertaakaan ei ole ollut niin paljoa että voisin korttini menettää. Teidän kannattaisi hakea poliisille töihin peltipoliisiksi kun näyttää olevan sisäinen tutka teillä...
Terveisin lauri. Uskallan sentään nimellä kirjoitella. Enkä piilottele🤣
Hyvä lauri että olet löytänyt otteen elämästä sen viinan & väkivallan sijaan, ei kun tsemppiä sorvin ääreen ja velkojen makseluun. Saa sitä viinaa ottaa viikonloppuna lavan jos toisenkin, olkoon uraputkesi kunnan hommissa loistokas. En uskalla kuitenkaan kyytiin tulla kanssasi ruoka-autoon luimuilemaan vaikka kasvoten tavata haluaisitkin, väkivallan uhka on kuitenkin melko korkea
Moi lauri, koska kunnan jakeluautolla koitereelle?
Lähetään vaan🤣
Sitten varmaan kannattaa pitää pää kiinni jos ei uskalla naamatusten jutella. Ja on se jännä vaikka kuin yrittää muuttua niin kyllä sitten vanhoja jeksetaan muistella. Mutta pitää tietysti teilläkin olla jotain juteltavaa muutenhan teidän elämä olisi todella tylsää🤣🤣🤣
Aika jännä kun et ole kuitenkaan muuttunut 🤣🤣🤣 sama rosvo mikä ennenkin
Mites onko sulla jotain tunnustettavaa Karhapään Juhalle Lauri?
Niinhän sinä huutelet toisten selän takaa ja leikit, sitten kun selviit ja oot yksin pulitaloilla niin oot hiljasta poikaa
Laurille käy vielä huonosti. Kaksinaamasuus meinaan.
Tällaiset keskustelut henkilökohtaisiin sähköposteihin tms:iin, kiitos. Joku taso, eli asiat asioina, henkilökohtaiset palstat ovat muualla.
Kyllä minulle aina kunnon miesten välinen kelpaa, nähdään kirjaston takana. Minut tunnistaa autosta. Terv Lauri
Toivottavasti kirjoittelusi menee työnantajan tietoon.
Mitäpä ne enää niille kuuluu kun en ole enää siellä hommissa. Kohti uusia töitä.
Jos sopii niin olen bottom
Kiitos hyvästä rakkauden hetkestä viime pe .
On kyllä ollu sen verran huono pano kun en muista mutta mitäpä näiltä ilomantsin naisilta tietysti voipi odottaakaan😅
UUh UUh olet kyllä aika karju. Ehkä res-au ??
Kyllä kersantti
Kyllä hän tänään ainakin virkaa toimittaessaan siisti oli, maski oli, hiukset leikattu pesty ja vaatteetkin olivat puhtaat, mittee työ oikein inisettä täällä??
Tarkaan tiedät, oletkos jossain paikassa johon tuo tai hakee ruokaa, Taidat olla miestä vailla?
Mitäs se sulle kuuluu olenko vailla vai en? 😂
Miten ruoka ja miehen haluaminen liittyvät toisiinsa? Vai luuletko esim, että ruokakaupat ja -ravintolat ovat miehen iskemistä varten? Melkonen ä-kääpiö.
Kunta antanut vaatteet sille
Kohtalon ivaa: sehän kesällä telttaili siellä Tervaniemessä romujensa kanssa ja kiros kun kunta sen rytöläjän käski raivata ja nyt kunnalla töissä. Se on yks kaunis päivä kun menettää hermonsa, siinäpäa uskotte.
Ruoka-auton kuski joka päivä Ringin astioilla etsimässä lisää roinaa. Nyt on hyvä auto millä kuljettaa tavaraa asunnon pihoille.
Pottukoira tekemään video ajelusta.