Mullilehti kertoi ettei tyttöihin sekaantuneen hevossedän nimeä kerrota uhrien suojelemiseksi. Iltsikassa nimi Erkki-Pekka Mäkinen on ollut jo toista päivää.
Mitä tuollaisella kaksinaismoraalilla on merkitystä?
Mitä tuollaisella kaksinaismoraalilla on merkitystä?
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mitteepä tuo sinnuu liikuttaa
Eli voit jatkaa irstasta elämääsi vapauduttuasi koska kukaan ei tiedä nimeäsi.
Törkeä lipevä äijä. Sattuispa joskus sellainen flikka joka kävisi potkimassa munat kokkeliks!
Muistaakseni Muuramessakin sattui takavuosina samanlainen tapaus jossa pekkasedän moraali alkoi rakoilemaan hevostallilla.
Hyi helvetti. !!!!!!!
Pytyssä on aikaa miettiä tekosiaan hepulla.Hahahaa.😆
Höhöhöö ihanko totta
Hevosmiesten huumoria vai...
Se voi alkaa vetää ravien vedonlyöntirinkiä vankilassa.
Aika ajoin nämä setä ohjastajat ja valmentajat ovat olleet kiinnostuneita nuorista hevoshöperö tytöistä ,ketkä pyörivät puoli ilmaisiksi häärämässä talleilla vain että saa hoitaa hevosia ksoka pitävät niistä,siinä vanhemmat valmentajat tietenkin innostuvat nuorista tytöistä-tätäpä on tapahtunut muuallakin jopa täällä JYVÄSKYLÄN TIENOILLAKIN.
Hevos talleista puheen ollen-KILLERIN RATA ja ympäristö karun näköinen ,aitaukset vaan hiekkaisia ja ankean oloisia-missä viher maata ja heinikot? Ratakin auringon paahteessa ,siellä heppa parat treenaavat .
Killerjärven ravirata on todellakin hirveän näköinen.
Ottakaa ravirata pomot ruotsin isoimmista raviradoista mallia miten ovat maiseman radan ympärille laittaneet..
Herranen aika, tämähän on Jyväskylä. Ei täällä voi mikään olla kuten oikeissa kaupungeissa.
Kyllä vain ja sellaisena vasemmistojohtajat esiintyvät. Vasemmistolainen vaalikarja taas uskoo johtajiaan jotka tarjoavat heille leipää ja sirkushuveja. Kulttuurimarxismi on myös heidän keksintönsä kuten myös järjetön feminismi.
itkevät miehet ovat kulttuurimarxistien keksintö. Neuvostoliiton piti pehmittää kovat Suomalaiset taistelijat ja Suomeen ja muualle maailmaan tuotiin ajatusmaailmaa itkevistä miehistä...siis nössöistä joista ei ole aseisiin. Paljon muutakin hapatusta on tuotu Vasemmiston kautta ja tuodaan edelleen Kommunistisen vallankumoumuksen edistämiseksi. Vasemmisto hommaa vaikka puolison jyrymiehelle pehmittämään tämän käytöksellään ja huumeiden avulla. Kun partneri on saanut miehestä itkevän kotipiian hän jättää ja suhteen aikana käy panettamassa itseään jonkun jyrymiehen kanssa jonka kanssa tähtää samaan lopputulokseen. Näin koetetaan saada lujamieliset miehet kaadettua Suomessakin.
Toinen keino on pakkolääkitys. THL organisaation sisällä on vanhoja Taistolaisia päättämässä psyykelääkitys määäräyksistä näille inisijöiksi ja psykoosiin ajetuille kansalaisille jotta heidät saadaan pidettyä itkevinä rätteinä.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008039795.html
Tuossa on juttua. Neljä ja puoli vuotta linnaa, talutettu Kylmäkosken vankilaan. Siellä saa hirnua!
Liekö hän mennyt ravia vai laukkaa Kylmäkosken karsinaan😂ihhahhaaa