Kukkalähetys hänelle naiselle jota ikävöin 🌹
Yh hän on ja kauniin viehättävä sanoisin vilpittömästi ❤️
Saisinko tuolla tavoin vastakaikua millään tavoin?
Yh hän on ja kauniin viehättävä sanoisin vilpittömästi ❤️
Saisinko tuolla tavoin vastakaikua millään tavoin?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ihana 💕
Riippuu naisesta. Mahdollisesti voisi toimia.
Ei huono ajatus, sitä ei moni uskalla tehdä. Arvostaisin. 💐
Kyllä tuo toimii, jos hänkin pitää sinusta samalla tavalla. Edellytyksenä tosiaan tuo, että hankin pitää. Ei kukaan nainen loukkaannu kukista, jotka tulevat mieheltä, josta tykkää. Vaikka kukat eivät olisikaan naiselle se maailman paras juttu niin ajatus niiden takana tuntuu hyvältä.
Vaan jos hän ei tykkää sinusta samalla tavalla niin sitten tuollainen lähetys luultavimmin vain ahdistaa.
On naisia jotka ei tykkää kukista, ei koruista, parfyymeistä, mekoista, meikeistä tai suklaasta.. eli mistään mikä yleisesti on naisellisen naisen mielestä kiinnostavaa. Toiset naiset tykkää tatuoinneista, moottoripyöristä ja autoista ja ilahtuu kun hänelle ostetaan uusi porakone
Juu, en tainnutkaan väittää, että kaikki tykkäisivät kukista. Vaan ei niistä ainakaan yksikään täysijärkinen naisihminen loukkaannu. Kukat ovat hyvin neutraali lahja ja silti kaunis ele. Kai sellaisiakin ihmisiä on, jotka ovat niin pökkelöitä, etteivät tajua kauniiden eleiden päälle. Vaan onko sellainen ihminen sitten tykkäämisen ja kaipaamisen arvoinen, joka ei osaa sitä vertaa arvostaa toista ihmistä?
Parfyymit, mekot ja meikit taas eivät todellakaan ole neutraaleja lahjoja. Ensinnäkin niillä annetaan (ehkä tiedostamatta) vihje siitä, millainen toisen tulisi olla ja lisäksi niiden kanssa julmetun suuri todennäkösyys mennä valinnassa totaalisen pieleen. Sama koruissa. Koru on riskilahja, jos ei toista tunne aidosti. Riskilahja on myös porakone. Sekin viestittää asioita.
p.s. En itsekään erityisemmin tykkää kukkakimpuista. Leikkokukat ovat musta varsinaisia turhakkeita, vaikka ne kauniita ovatkin. En mä silti menisi loukkaantumaan, jos joku mulle kukkia lähettäisi.
Paskan hajua on ihan tarpeeksi mailmassa,ja hajusteallergiaa..
Kukkalähetys on mukava ele mieheltä.
Raha lähetys ois myös, värillä väliä.
Jos joku miettii miehelle sopivaa lahjaa, niin kattila on hyvä lahja.
Mikäli saisin kukkasia itkisin onnesta. Jaksaisin jatkaa eteepäin.
Mikään ei voita kukkalähetystä saadaksesi jonkun tuntemaan itsensä erityiseksi. Parasta tässä lahjassa on se, että se voidaan toimittaa niin tyylikkäästi ja vastaanottaja tuntee silti iloa siitä, että häntä pidetään tarpeeksi tärkeänä sinulle. Kukkalähetys onnistuu helposti netissä: https://kukkalahetys.info/
Muutamia joskus saanut mutta ilahduttaa se kummasti
Enpä ole aikoihin kukkia saanut