Tarvitsee nopeaa laajentumista, alue tarvitsee kasvua! Pari räpätätiä koittaa uikuttaa metsätilkun perään, mutta ei se ei nyt auta. Aluetta pitää kehittää ja bisnestä tukea.
Aittakorven bussitallit/teollisuusalue
12
77
Vastaukset
- Anonyymi
Sileeksi vaan, ei vanhat jäärät voi olla kehityksen tiellä. Lisää verotuloja ja mannaa kuntalaisille.
- Anonyymi
Joko voi aloittaa puiden kaadon? Tarvis puita talveks.. saha löytyy jo!
- Anonyymi
Vois käydä caccal siellä.
- Anonyymi
Kyseinen alue ei ole yrittäjän ja miksi pitäisi tukea .? Ei kaupunkikaan /veron-
maksajat sentään kaikkea voi tukea , jos vielä on olevinaan edes jonkinlainen
Bisnes. - Anonyymi
Tyhjiä tontteja teollisuusalueilla riittävästi laajentua vaikka mihin.
- Anonyymi
Ne lähialueen rivarit vois purkaa pois, on rumia ja vajaita ihmisiä asuu niissä.
-CAcca - Anonyymi
Ei mitään korjaamohalleja omakotitalojen takapihoille, siellä on jo nyt meteliä aivan riittävästi. Mussalontien liikenne, linja-autohalli, sairaankulj.päivystys (tosin hyvä paikka ko. toiminnalle) Menkää kyseisten talojen takapihalle arkipäivänä, silentat mukaan.
- Anonyymi
Mitäs muuttivat sinne läävään, sileeksi vaan ja bisneksiä tilalle!
- Anonyymi
Taidatkin olla kateellinen!
- Anonyymi
Mä vaan CACCAAN siihen metikköön. Melkosia juoppoja tuo aittis täynnä, istuvat maha pitkällään kössihallilla,, muka treeneissä.
- Anonyymi
Mulla taas tuli vain märkä pieru
Terveisin Outi - Anonyymi
Tuliko ribul
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1353353IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl662349Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1762274Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al822134- 1471544
Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1051236Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Kaikki näyttää hyvältä vuoden71172Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241056- 111967
- 100966