Pyhäjärven keskustelupalsta.?

Tylsääkin tylsempi. Vaalit ja joku puolue esillä. Suppea aiheinen keskustelupalsta. Painottuuko jonkun yksimpuhelulle.? Tylsääkin tylsempi.
1285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Aloittaja roikkui itse kuitenkin täällä ja valittaa... Ehe ehe ehe

Äänestä
  • Älä muuta sano, yrittää köyhääkin, köyhempää, eli virittää asiaa viereen.
    Muistutan sinua;tämä kylä on köyhä ja hiljainen, täällä ei ole mitään.
    Vanha laulu, maanantai ei mittään, tiistai ei mittään, keskiviikko......jatka siitä, sitä voi veivata pitkään.

    Äänestä

  • No, vähän roikun, ja vähän yritän valittaa. En paljoa. 😃

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Älä muuta sano, yrittää köyhääkin, köyhempää, eli virittää asiaa viereen.
    Muistutan sinua;tämä kylä on köyhä ja hiljainen, täällä ei ole mitään.
    Vanha laulu, maanantai ei mittään, tiistai ei mittään, keskiviikko......jatka siitä, sitä voi veivata pitkään.

    Joka kylässä on jotakin hyvää. Kyläläiset sen parhaiten tietää. 😃

    Äänestä

Ei siellä ainakaan kohta töitä ole juuri kenellekään.

Äänestä

Hoitajat,, kieroin ammattikunta.

Äänestä
  • Eikä ole. Korkkiruuvi on kiero. 😃

    Äänestä

Kaikki talonpojat, emännät ja MTK:n jäsenet, te tiedätte miten EU pyrkii jatkossakin nakertamaan Suomen omaa maanviljelystä, karjataloutta ja ruokahuoltoa. Älkää menkö halpaan EU-mielisten puolueiden silmänkääntötemppuihin.
Keskusta ajoi läpi miljardien lahjarahan meitä huonommin taloutensa hoitaneille maille.
Ääni Keskustan sijaan Perussuomalaisille on ääni maaseudun elinvoimaisuudelle.

Äänestä
  • Nää on neroja nämä persut! Kaikkea kaikille, mutta mistä rahat!

    Nimim. verojakin pitää pienentää

    Äänestä

  • Suomi on niin syrjäisessä euroopankolkassa, että on pakko kuulua EU:n alaisuuteen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suomi on niin syrjäisessä euroopankolkassa, että on pakko kuulua EU:n alaisuuteen.

    Noin lipponen aho ja niinistö painosti suomalaisia. Matkat eivät ole lyhentyneet mutta päötöksen teko hidastunut

    Äänestä

  • Suomen käy vielä huonosti, ennenkuin viimeinen orsi ehtii kupoon.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tylsääkin tylsempi. Vaalit ja joku puolue esillä. Suppea aiheinen keskustelupalsta. Painottuuko jonkun yksimpuhelulle.? Tylsääkin tylsempi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu