Tylsääkin tylsempi. Vaalit ja joku puolue esillä. Suppea aiheinen keskustelupalsta. Painottuuko jonkun yksimpuhelulle.? Tylsääkin tylsempi.
Pyhäjärven keskustelupalsta.?
12
57
Vastaukset
- Anonyymi
Aloittaja roikkui itse kuitenkin täällä ja valittaa... Ehe ehe ehe
- Anonyymi
Älä muuta sano, yrittää köyhääkin, köyhempää, eli virittää asiaa viereen.
Muistutan sinua;tämä kylä on köyhä ja hiljainen, täällä ei ole mitään.
Vanha laulu, maanantai ei mittään, tiistai ei mittään, keskiviikko......jatka siitä, sitä voi veivata pitkään. - Anonyymi
No, vähän roikun, ja vähän yritän valittaa. En paljoa. 😃
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä muuta sano, yrittää köyhääkin, köyhempää, eli virittää asiaa viereen.
Muistutan sinua;tämä kylä on köyhä ja hiljainen, täällä ei ole mitään.
Vanha laulu, maanantai ei mittään, tiistai ei mittään, keskiviikko......jatka siitä, sitä voi veivata pitkään.Joka kylässä on jotakin hyvää. Kyläläiset sen parhaiten tietää. 😃
- Anonyymi
Ei siellä ainakaan kohta töitä ole juuri kenellekään.
- Anonyymi
Hoitajat,, kieroin ammattikunta.
- Anonyymi
Eikä ole. Korkkiruuvi on kiero. 😃
- Anonyymi
Kaikki talonpojat, emännät ja MTK:n jäsenet, te tiedätte miten EU pyrkii jatkossakin nakertamaan Suomen omaa maanviljelystä, karjataloutta ja ruokahuoltoa. Älkää menkö halpaan EU-mielisten puolueiden silmänkääntötemppuihin.
Keskusta ajoi läpi miljardien lahjarahan meitä huonommin taloutensa hoitaneille maille.
Ääni Keskustan sijaan Perussuomalaisille on ääni maaseudun elinvoimaisuudelle.- Anonyymi
Nää on neroja nämä persut! Kaikkea kaikille, mutta mistä rahat!
Nimim. verojakin pitää pienentää - Anonyymi
Suomi on niin syrjäisessä euroopankolkassa, että on pakko kuulua EU:n alaisuuteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomi on niin syrjäisessä euroopankolkassa, että on pakko kuulua EU:n alaisuuteen.
Noin lipponen aho ja niinistö painosti suomalaisia. Matkat eivät ole lyhentyneet mutta päötöksen teko hidastunut
- Anonyymi
Suomen käy vielä huonosti, ennenkuin viimeinen orsi ehtii kupoon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait933541Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso51819Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani71610- 311381
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es54948Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35882Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70882Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47820Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4787Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60784