Millaista on asua Kaislakodissa? Vanhemmat muuttamassa sinne. Onko ohjattua toimintaa ja mitä huomioitavaa.
Kaislakoti
8
1976
Vastaukset
- Anonyymi
Selvästi parempi paikka asua kun Luukkaan palveluskoti.
- Anonyymi
Isäni asui Kaislakodissa vuoden ja ei tykännyt lainkaan siellä olla. Nykyään on Maskun terveyskeskuksen vuodeoastolla ja viihtyy siellä paljon paremmin kuin Kaislakodissa.
- Anonyymi
Et voi olla tosissasi että viihtyy vuodeosastolla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et voi olla tosissasi että viihtyy vuodeosastolla.
Vuodeosastolla saa olla rauahssa toisin kuin Kaislakodissa jossa jatkuvat hoitajien aktiviteetit tekevät hulluksi.
- Anonyymi
Suoritin siviilipalveluksen Kaislakodissa ja kiinnitin huomiota siihen että hoitajat lähes pakottavat asukkaat kuntoutuksiin. Eräskin asukas sanoi että haluaa olla rauhassa niin hoitajat veivät hänet silti kuntoutukseen.
- Anonyymi
Tuollaisiin paikkoihin kun menee asumaan niin pitää laatia hoitotahto johon kirjoitetaan selvästi että en halua osallistua mihinkään toimintaan/kuntoutukseen.
- Anonyymi
Kaislakodissa hoitajat ovat mukavia ja ketään ei pakoteta osallistumaan mihinkään kuntoutuksiin. Pakkokuntoutus on taas asia erikseen ja jos sellaiseen joutuu niin sitten Kaislakoti on hyvin epämukava paikka.
- Anonyymi
Harmi jos olet tota mieltä, mutta Kaislakoti on oikeasti ihan paras paikka asua ja se ei ole mitenkään laitosmainen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945198Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325976SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32315654Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16410791Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369481Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!309383Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858468Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426814Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476