Joku sekopää tekee tänne keskustelujen alotuksii. Mitä ideaa näissä? Itellää varmaa paha olla.
#######
22.1.21 Pena missä olet aarne täällä kyselee
24.1.21 Täällä Aarnen kuuleeko Pena
30.1.21 Missä on Pena
28.2.21 Pena hoi!!!
8.3.21 Ei ole Penaa näkyny
13.3.21 Mitä Pena on mieltä
28.3.21 Hyvää pääsiäistä Penalle
31.3.21 Palstalla oleva Pena on keksitty roolihahmo
22.4.21 Kaseva Pena
8.6.21 Missä on Pena
#####
Jos on noi kiinnustunu miun asioista ni luulis et osaa ottaa minuu yhteyttä muuta kautta ku tääl palstal.
#######
22.1.21 Pena missä olet aarne täällä kyselee
24.1.21 Täällä Aarnen kuuleeko Pena
30.1.21 Missä on Pena
28.2.21 Pena hoi!!!
8.3.21 Ei ole Penaa näkyny
13.3.21 Mitä Pena on mieltä
28.3.21 Hyvää pääsiäistä Penalle
31.3.21 Palstalla oleva Pena on keksitty roolihahmo
22.4.21 Kaseva Pena
8.6.21 Missä on Pena
#####
Jos on noi kiinnustunu miun asioista ni luulis et osaa ottaa minuu yhteyttä muuta kautta ku tääl palstal.
Vastaukset 92
Vanhimmat
Miksi joku sekopää avaa uuden ketjun jossa listaa itsestään aloitettuja ketjuja? Mikä idea tuossa on? Huomion hakemistako vai onko itellää paha olla?
Onks jottai asia miulle? Vai miks tääl aina kirjottelet? Jos et uskalla vastata ni kirjota facebookin kautta viesti. Vai onkohan siusta miestä siihen vai ootko vaa suunsoittaja?
Ei sen kummempaa asiaa. Ihmettelin vaan miksi joku avaa ketjun jossa listaa itsestään avattuja ketjuja. Varmaan itellää paha olla.
Nää on näit Imatran idioottei....
Ketkä? Ai tää mikä availee ketjuja missä listaa itestää avattuja ketjuja? Varmaan idiootti ja itellää paha olla.
No tietenkii tää on IDIOOTTI mikä tääl minust kirjottaa jatkuvast uusii ketjuja. Taitaa olla se se FEIKKI jonka paljastin joulukuussa.
Ja jos et ymmärrä tätä miu avautumist ja kirjottamist ni sit siekii oot IDIOOTTI.
Hyvästi anonyymit idiootit, sille ei voi tietyst mittää jos noi kovast ottaa päähä eikä ymmärrä mittää, eikä osaa muuta ku jauhaa paskaa.
Selvillä ollaan tästä ketjunikkarista, on niin tyhmä et laittaa faceen kuvia mistä selviää paljon. Eikä siellä osaa pysytellä anonyymin roolissa ja trollaa sielläkin samalla aikataululla kuin täälläkin.
Tuntuu olevan "pyhää vihaa" täynnä tämä häirikkö ja on ollut yhtä sairas jo useamman vuoden. Hae apua tuohon pakkomielteeseen.
Sinä mistään mitään selvillä ole, olet sekaisin kuin seinäkello.
Ainut mitä oot paljastunu on tyhmyytes.
Pena on kopioinut lähes kaiken vuodesta 2016, hän on kova stalkkeri,käykäähän sivuilla katsomassa
Kattoppas Kotkan viikari ja laserjetti on taas aktivoituneet😂😂😂Mikäs se nyt noin kovasti kävi taas kiukuttamaan😂😂😂
Hymiöhemmo on saanu ihan oman kansion :)
Olen otettu laserjetiltä saamasta huomiosta😂😂😂Oikein oma kansio😂😂😂
Onko sinusta miestä vastaamaan siihen että oletko vienyt jonkun nimimerkin ja pöllinyt profiilikuvan?
Mie kopijoin tuon jos vaik pittää käräjille lähtee. Rupiaa hymy hyytymää!!!!
Mie kopijoin tuon jos vaik pittää käräjille lähtee. Rupiaa hymy hyytymää!!!!!
Mie kopijoin tuon jos vaik pittää käräjille lähtee. Rupiaa hymy hyytymää!!!!!!
Mie kopijoin tuon jos vaik pittää käräjille lähtee. Rupiaa hymy hyytymää!!!!!!!!!
Mie kopijoin tuon jos vaik pittää käräjille lähtee. Rupiaa hymy hyytymää!!!!!!!!
Hemmo on kovast kirjotellu tänne, ku oon saanu kansioon jo yli 400 kuvakaappaust.
No laita pien vihje kuka se voisi olla?
Sellainen mieshenkilö, joka asuu välillä Miettilässä ja välillä Sienimäellä. Sairas narsisti. Ja kova valehtelija.
Penaako tarkoitat?
Eiks penan pitäny asuu jossain pääkaupunki seudulla?No valehtelija mikä valehtelija
Kaikkee ei kannata uskoa mitä tänne kirjoitellaan
Hymiöhemmo on vielä voimissaan tässä keskustelussa. Nykysin ei niinkään 😂
😂😂😂 Hienoa.
Oot sie löytänt uusii feikkilöit?
Ne on kopioit
Pena avannut huomion kipeänä taas itsestään uuden ketjun.
Kyl tääl on iha muut pität huolta siit et miut huomataa.
Esim.
29.1,21 Miksi Ruokolahden Pentit puuttuu Imatran asioihin
31.1.21 Norpan pesintä Mikkelissä
1.2.21 Mikä on Mikkelissä keli
10.2.21 Riitely ketju nimimerkillä kirjoittavan kanssa
12.2.21 Pappojen some sota
9.4.21 Palstan Huhtikuun hitit
19.4.21 Onko palstan kopionti
23.4.21 Feikki paljastuu osa 1
23.4.21 Smesoppaa
23.4.21 Imatra ryhmän satoa
7.5.21 Some sivut kopioitu 2016 lähtien
ym
Kyl tääl on iha muut pität huolta siit et miut huomataa.
Esim.
29.1,21 Miksi Ruokolahden Pentit puuttuu Imatran asioihin
31.1.21 Norpan pesintä Mikkelissä
1.2.21 Mikä on Mikkelissä keli
10.2.21 Riitely ketju nimimerkillä kirjoittavan kanssa
12.2.21 Pappojen some sota
9.4.21 Palstan Huhtikuun hitit
19.4.21 Onko palstan kopionti
23.4.21 Feikki paljastuu osa 1
23.4.21 Somesoppaa
23.4.21 Imatra ryhmän satoa
7.5.21 Some sivut kopioitu 2016 lähtien
ym
Tää on ihan huuhaata.
Pistit sitten varmuuden vuoksi pariin kertaan huomion hakuisen viestisi. Ym.
No niin laitoin
Mikä on huuhaata? Se hietikko kylänimen lähellä?
Nyt on penalla menossa mitättömimmät uutiset kopiointi...
Tuli eile viel yks lissää tuoho listaa :) https://keskustelu.suomi24.fi/t/17002005/onko-mikkelissa-ollut-itikkaa
No onko ollut? Vai ei?
Nyt on Penalla pasmat sekaisin ?
🤩🤩🤩😛🤩😛
VERKONVAARAT SIVUSTON TUKIRYHMÄ
Olen kieltänyt tätä tyyppiä , tämän jälkeen jo vuosia sitten kopioimasta minun julkaisuita , mutta silti tämän mukaan hänen mielestään hänellä on minun antama lupa kuvakaappaila minua, ei todellakaan ole mitään lupaa olen sen niin moneen kertaan kieltänyt
---
En käy tätä tyyppiä täällä nimeltä mainitsemaan, koska sehän olisi vaan herkkua hänele, lisää seuraajia hänen sivulleen
----
Tästä tyypistä on tehty kymmeniä ilmiantoja , ei niillä ole ollut mitään merkitystä, samoin niinsanotut nettipoliisit, on täysin turhaa näille ilmoitella mitään, ovat täysiä nyhveröitä . ei näistä löydy mitään apua tämäntyyppisille vainoajille
----
Kyse on parinkymmenen ihmisen vainoamisesta useita vuosia joka jatkuu edelleen. Kopioi kaiken mahdollisen ja esittää ne mahdollisimman negatiivisilla kommenteilla höystettynä
---
Onko oikein että joku tekee tuhansia kuvakaappauksia , ja näin vainoaa monia monia ihmisiä. Ryhmistä missä olen ylläpitäjänä olen saanut tämän tyypin poistettua
Kenestäköhän tässä mahdetaan puhua?🤔🤔🤔🤔
Kun Muumipeikko, Pikku Myy
ja Muumipappa esiintyy.
Silloin laulut kutsukoon,
tuijottelutuokioon.
Käy Muumilaaksoon. [x2]
Muumitalon asukkaat
seuraksesi kohta saat.
Pääset mukaan viidakkoon,
taikapilvikarkeloon.
Nyt Muumilaaksoon. [x6]
Paa-pa-pa-paa-pa
paap-paap-pa-paa-paa.
Maa-ma-ma-maa-ma
maam-maam-ma-maa-maa.
Paa-pa-pa-paa-pa.
Maam-maam-ma-maa-maa… paa. [x2]
Jos lähdet mukaan lupaan sen.
Saat muumihetken mieluisen,
vaikka mörön märinä,
voi värisyttää välillä.
Käy Muumilaaksoon. [x2]
Jo muumiperhe odottaa.
Ja huuliharpun repustaan
kaivaa Nuuskamuikkunen.
Hän soittaa tutun sävelen.
Vie Muumilaaksoon. [x6]
Paa-pa-pa-paa-pa
paap-paap-pa-paa-paa.
Maa-ma-ma-maa-ma
maam-maam-ma-maa-maa.
Paa-pa-pa-paa-pa.
Maam-maam-ma-maa-maa… paa. [x5]
Paa-pa-pa-paa-pa
paap-paap-pa-paa-paa.
Eipähän tähän keskusteluun voi muuta sanoa kuin up T.p#na
Alun perin se on kutsumamuoto latinalaisperäisestä nimestä Benedictus, joka merkitsee siunattua. Muotoon Pentti on päästy ruotsalaisen Bente-muodon välityksellä.[1] Pentin nimipäivä suomalaisessa kalenterissa on 21. maaliskuuta, joka on katolisessa pyhimyskalenterissa Benedictus Nursialaisen muistopäivä. Ortodoksisessa kalenterissa hänen muistopäivänsä ja samalla Pentin nimipäivä on viikkoa aikaisemmin, 14. maaliskuuta, jota paitsi Pentti-nimi on myös Teopemptosin muistopäivänä 5. tammikuuta, vaikkei Pentillä ole suoranaista yhteyttä Teopemptosiin. Karjalassa ortodoksit ovat käyttäneet Penttiä myös Panteleimonin kutsumanimenä.[2]
Pentti-nimi on annettu vuoden 2019 loppuun mennessä jonain etunimenä 59 579 suomalaiselle miehelle ja alle 10 naiselle.[3] Sukunimellä Pentti oli 18. maaliskuuta 2020 Suomen väestötietojärjestelmässä 829 nimenkantajaa.[3]
Pentti otettiin nimipäiväkalenteriin vuonna 1890. Se on todella tavallinen nimi varsinkin 1920–1950-luvuilla syntyneiden suomalaismiesten keskuudessa. Vuosina 1924–1953 nimen sai joka vuosi yli tuhat vauvaa. Se oli suosittu etenkin 1930-luvulla, jolloin se oli Suomen suosituin poikien ensimmäinen nimi.[4] Absoluuttisen määrän perusteella Penttien yleisin syntymävuosi on kuitenkin 1946, jolloin nimen Pentti sai 1 815 lasta.[5] 1950-luvun jälkeen Pentti ei ole enää lukeutunut suosikkinimiin, vaikkakin sen anneettin vielä 2010-luvulla 440 lapselle.[3] On ennustettu, että Pentti tulee olemaan jälleen suosittu nimi 2020-luvulla.[6]
Historian henkilöistä puhuttaessa on Suomessa vaikuttaneista ruotsalaisen nimen Bengt kantajista saatettu käyttää suomenkielistä nimimuotoa Pentti.
Anonyymi
27.06.2021 13:22
exexex kirjoitti:
Ai se mikä perusti sen Elämää Tainionkoskella ryhmän?
luukkosepenaha kirjottel senkii- sakurintee-nimel välil ja laittel välil ph:n naamakuva omaks rohviilikuvaksee, niiko lankise kuollee p:kin.... sekkii on tallennettu
puumalanpojun kirjotelut o olleet aika skitsoiluu, hää sotkee soppaa ihako yksi puumalas mökil ollu maritakii tekköö
mielenkiintost sekametelisoppaa hyö keittelöökii puumala mökeis
Feikki-saku oli varmaan ihmeissään, kun sai viestin samannäköiseltä ja samannimiseltä henkilöltä.
Onko pena=feikki saku?
Ei ole. Vaihtoi vain nimeä ja kuvaa vähäksi aikaa, kun tämä feikki alkoi häiriköidä meitä Oli kerran Tainionkoski ryhmän ylläpitäjiä.
Eli oli ,tarkoitus ei pyhitä keinoja
Eli varasti jonkun identiteetin
Ja profiilikuvan, törkeä teko
Joo varastin feikin identiteetin ja profillikuvan 🤣🤣🤣 Hah haa. Kyl mahto feikkii suututtaa .....
Joko feikki aarno jonka pena paljasti on saanut tuomion identiteettivarkaudesta?
Onko pena saanut tuomion samasta aiheesta
Kyllä harmittaa kun ei ole yhtään mielikuvitusolentoa. No enpä olekaan 5v. Olen tuon ajan ohittanut. Mut ikävä asia kuitennii.
Vois olla vaikka mielikuvitusolentoja/kavereita, niitä saattaa ilmestyä traumaattisen kokemuksen jälkeen.
Up
T. Pena
Pena upitti ketjun
Ei vaan napitti teryleenit ja lähti sunnuntaitansseihin.
Mikä vi**u teitä Imatralaisia vaivaa?
Ei meitä mikään vaivaa, mikäs teitä?
Mikä hätänä?
Stalkkeri täällä vaivaa kiusannut jo vuosia Imatralaisia fb ryhmiä...
VERKONVAARAT SIVUSTON TUKIRYHMÄ
Olen kieltänyt tätä tyyppiä , tämän jälkeen jo vuosia sitten kopioimasta minun julkaisuita , mutta silti tämän mukaan hänen mielestään hänellä on minun antama lupa kuvakaappaila minua, ei todellakaan ole mitään lupaa olen sen niin moneen kertaan kieltänyt
---
En käy tätä tyyppiä täällä nimeltä mainitsemaan, koska sehän olisi vaan herkkua hänele, lisää seuraajia hänen sivulleen
----
Tästä tyypistä on tehty kymmeniä ilmiantoja , ei niillä ole ollut mitään merkitystä, samoin niinsanotut nettipoliisit, on täysin turhaa näille ilmoitella mitään, ovat täysiä nyhveröitä . ei näistä löydy mitään apua tämäntyyppisille vainoajille
----
Kyse on parinkymmenen ihmisen vainoamisesta useita vuosia joka jatkuu edelleen. Kopioi kaiken mahdollisen ja esittää ne mahdollisimman negatiivisilla kommenteilla höystettynä
---
Onko oikein että joku tekee tuhansia kuvakaappauksia , ja näin vainoaa monia monia ihmisiä. Ryhmistä missä olen ylläpitäjänä olen saanut tämän tyypin poistettua
Stalkkeri vain täällä kiusaa ihmisiä,ei sen kummempaa
Ai Pena?
Meill on kaikki ok
Holhouksen tarpeessa? Onko tällaisesta vainoamisesta hyvät todisteet jos menisit poliisilta kysymään mitä tehdä..?
Ai luukkos pena?
Tän kiusaamisen on alottanu Imatra, kotikaupunki fb ryhmän yp, nyt yrittää kääntää häiriköintii ja vainoomist miun syyks. Ite se on tän kaike alottanu.
Kävi jo puolustautumas mut ei uskaltanu jättää kommenttii näkyvii.
Tämmöne sankariha se on ain ollu. Kirjottel miu facebook sivulle kaikenalaist soopaa ja koht poisti ne ja lähetteli solvaavii viestei ja sähköpostei miulle. Häiriköi vanhan Tainioryhmän yp:tä muitakii ylläpitäjii. On kirjotellu tännekki palstalle kaikenaist jo vuosii.
Ja+sit+sil+on+yks+innokas+perskärpänen+joka+komppaa+tän+ylijumalan+jokaista+kirjotust.+Ja+on+sen+ryhmässä+110%+turvassa+maailman+pahuuksii+vastaa,+vai+mite+se+sillo+aikoinaa+kirjotti.+
On+kuulemma+ollu+Imatra+nuorisotoimen+johtajanakii,+omie+sanojesi+mukaan.+Käytöksest+ei+kyl+uskois.+Räkättää+ku+pien+kakara+jokaises+fb+ryhmäs+mihi+menee+jäseneks.
Siu sivuloil on pien vinkki kuka se kopioinneil häiritsee ja stalkkaa ihmisiä, sitä ei voi millään muuksi kääntää
Stalkkeri täällä vaivaa kiusannut jo vuosia Imatralaisia fb ryhmiä...
VERKONVAARAT SIVUSTON TUKIRYHMÄ
Olen kieltänyt tätä tyyppiä , tämän jälkeen jo vuosia sitten kopioimasta minun julkaisuita , mutta silti tämän mukaan hänen mielestään hänellä on minun antama lupa kuvakaappaila minua, ei todellakaan ole mitään lupaa olen sen niin moneen kertaan kieltänyt
---
En käy tätä tyyppiä täällä nimeltä mainitsemaan, koska sehän olisi vaan herkkua hänele, lisää seuraajia hänen sivulleen
----
Tästä tyypistä on tehty kymmeniä ilmiantoja , ei niillä ole ollut mitään merkitystä, samoin niinsanotut nettipoliisit, on täysin turhaa näille ilmoitella mitään, ovat täysiä nyhveröitä . ei näistä löydy mitään apua tämäntyyppisille vainoajille
----
Kyse on parinkymmenen ihmisen vainoamisesta useita vuosia joka jatkuu edelleen. Kopioi kaiken mahdollisen ja esittää ne mahdollisimman negatiivisilla kommenteilla höystettynä
---
Onko oikein että joku tekee tuhansia kuvakaappauksia , ja näin vainoaa monia monia ihmisiä. Ryhmistä missä olen ylläpitäjänä olen saanut tämän tyypin poistettua!!!
Nauretavinta täs verkon vaarat valitukses oli se, et valittaja ei muistanu kertoo et ITE oli lähetelly häirikköviestei jo monta vuotta ja useammalle ihmiselle.
Valetta
Vuosia on jatkunut tämä systemaattinen kiusaaminen muita kohtaan syitä kysellessä sopertaa jotain vanhoista kaunoista vaikka suurin osa listoille päästyistä ei ole kopiovastaavan kanssa käyneet äijän kanssa mitään keskusteluja. Jotenkin on miehen päässä vinksahtanut. Joku komppaajakin hänellä on joka kannustaa jatkamaan.
Oliskoha kannattanu sillo aikoinaa miettii mitä tänne palstalle ja miu sivulle kirjottelee. Raukkamaisinta täs on et ensi kirjotetaa mitä mielee juolahtaa ja sit koht poistetaa ne kirjotukset. Onneks mie oon ne kaikki kopioinu ja tuun kopioimaa jatkossakii.
Kopiohäirikkö kopioi sivullisten ihmisten kirjoituksia imatralaisista fb ryhmistä,millä ei ole mitään tekemistä kyseisen stalkkerin kanssa
Ei ehkä tän stalkkerin kans mut ovat muuta tehneet täs vuosie mittaa. Esim kirjotellu tänne palstalle paskaa, häiriköiny fb ryhmissä, lähetelly viestei ym. Jokaisen kopioitavan ihmisen taustalt löytyy kyl syy, mut eihä nää reppanat uskalla selvittää asiaa vaa tääl vaa vuoskaupal valittaa asiasta.
Juuri tuo stalkkeri on suunnannut pohjattoman kostovihansa sivullisiin
Hanki itsellesi joku oikea harrastus niin saatat päästä tuosta kopiokierteestä eroon, siitä on tullut sinulle pakkomielle
Imatran somekermalle ja stalkkereille on tullu miust ja miun kirjotuksist pakkomielle. Ja siit kyl saa ittesä irti ku ottaa minnuu yhteyttä ja selvittää tän asian. Mut ku ei reppanat pysty siihe, anonyyminä on helpompi valittaa täällä.
Mut nyt miulle riittää jo tää keskustelu. Mie jatkan omii julkasuja, stakkerit voi jatkaa valitusta täällä. Sil ei kyl oo miulle mittää merkitystä, saattaa se tietyst näit stalkkereit jollakii taval helpottaa.
Et sie tomppeli ymmärrä jos kopioit vaikka isoapomoa fb sivuilla,ja isonpomon viestiketjuun on ottaneet sivulliset kantaa,ne joutuvat syyttömänä kopioosi ja ne joutuvat myös irvailujesi kohteeksi,täysin syyttömät sivulliset, joko meni perille?
Eikö kukaan läheinen ole huolissaan tuosta sinun pakkomielteestä? Kannattaisi olla, muutos voi olla vielä mahdollista
Lopetat sie taas?
Ooot sie taas valvont koko yön näitä asioita miettiessä?
Tomppeli kopioit tälläkin hetkellä sivullisien kirjoituksia!
Kuka on keskustelunikkari? Eikai vaan Imatran IsoPomo.
Up T.Aarno
Up T :Pena
Up
T:Pena