Ennusmerkit

Luukkaan evankeliumissa kerrotaan, että viimeisinä aikoina nähdään taivaalla peljästyttäviä ilmestyksiä ja ennusmerkkejä.

Ranskassa on nähty ennusmerkki, jossa taivaalla näkyi lohikäärme ja ylienkeli Mikael otti sen vangiksi.

Suomessa nähtiin lohikäärme Helsingin ja Turun Tuomio kirkkojen yllä ja ylienkeli Mikael heristi lohikäärmeelle miekkaansa.

Se tarkoittaa, että Paholainen on päässyt Suomen kirkkoon.
1490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tanskassa nähtiin kaksi venäläistä ilmatilan loukkausta samana päivänä.

Pilvien katselu on lapsenmielisten touhua. Lukas ei paljoa atmosfääristä ymmärtänyt, eikä juuri muustakaan.

Äänestä
  • Ei Luukas omiaan kirjoittanut, vaan Jeesuksen sanomaa Pyhässä Hengessä.
    VL saarnaajat puhuvat omiaan.

    Äänestä

Nyt nähdään paljon ennusmerkkejä. Israelissa nähtiin taivaalla näky, jossa enkeli avasi kirjakäärön. Siinä ilmoitettiin, että Israelille koittaa vaikeat ajat. Lisäksi kerrottiin, että Israelin etsikkoaika on alkamassa.

Äänestä
  • Sinulta kyllä tulee usseimiten kummallisia iltasatuja.

    Äänestä

  • Oikeasti siellä nähtiin palestiinalaisten ampumia raketteja. Yrittävät reppanat puolustautua israelilaisryöstäjiä vastaan.

    Äänestä

Eilen näytettiin eräille nuorille Suomen kartta, jossa Etelä- Suomi oli liekkimerenä. Se on vakava varoitus Suomelle länsimafiasta.

Äänestä

nyt seuraan peliä :).

Äänestä

Luonto on välinpitämätön. Se tuhoutuu, jos joku sitä alkaa tuhoamaan. Ei tarvitse pelätä yksinkertaisia ihmisiä tai kirjoja, jotka pelottelevat maailmanlopulla.

Äänestä

Pelottelu on yksi henkisen ja hengellisen väkivallan muoto.

Äänestä

On, koska asian lanseeraavat eivät tunne edes sen vertaa Raamattua, että kertovat sen kohdan, jossa on muka yhteensopivuus?

Äänestä

Saksassakin on nähty Jeesus-hahmo taivaalla, siis Frankfurtin keskusaukiolla.

Claudia

Äänestä
  • Mä näin profeetta Elian ajelevan tulisilla vaunuilla.

    Äänestä

"Se tarkoittaa, että Paholainen on päässyt Suomen kirkkoon."

Ymmärrätkö reppana että paholainen on fiktiivinen henkiolento keksitty taru satu.

Äänestä

Ei ole mitää ennustuksia.
Jos joku ennustus on toteutunut se tapahtuma on ennalta määrätty ja koodattu tapahtumaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Luukkaan evankeliumissa kerrotaan, että viimeisinä aikoina nähdään taivaalla peljästyttäviä ilmestyksiä ja ennusmerkkejä.

Ranskassa on nähty ennusmerkki, jossa taivaalla näkyi lohikäärme ja ylienkeli Mikael otti sen vangiksi.

Suomessa nähtiin lohikäärme Helsingin ja Turun Tuomio kirkkojen yllä ja ylienkeli Mikael heristi lohikäärmeelle miekkaansa.

Se tarkoittaa, että Paholainen on päässyt Suomen kirkkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu