Hevosalalle vielä

Ajattelin vielä 60- vuotiaana ryhtyä yrittäjäksi ja tietysti liittyä Kokoomukseen. Minulla on perintötila johon suunnittelen ratsastustallia jossa nuoret saisivat matalalla kynnyksellä tutustua hevosiin. Rikastuakseni en sitä tee, mutta nuorten kanssa on kiva touhuta.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Meinaatko näyttää kädestä pitäen kuinka hevoset lisääntyy?

Äänestä

Uutisia lueskella uskon tuon mukavan touhun mutta voipi kutsu linnaan tulla missä ei juhlita .

Äänestä
  • Onhan kaikissa linnoissa juhlat varsinkin jouluna, kinkkua yms jouluruokia tarjolla?

    Äänestä

Ei sw ole tyhmä joka touhuaa, vaan se joka jää kiinni!

Äänestä
  • Jaa, sinä siis kannatat tuollaista lasten hyväksikäyttöä?

    Äänestä

Kaikki Eläkeläiset oat oman-alan yrittäjiä.
Ja vielä Kokoomuslaisia.Yhdessä kokoonnutaan ja kimppakivan merkeissä touhutaan.
2000 euron eläke ei meinaa piisata mihinkään,joudutaan käyttämään kunnan järjestämiä "Ilmaispalvelujua" ja Kelan kunntoitusta.
Kokoomus se tulee jokaiselle mieleen vanhetessa.!
Osa opiskelijoistakin on jo omistautunut Kokoomukselle.

Äänestä

Kyllä ne ovat hevospiireissä lapset jotka käyttävät aikuisia hyväkseen. Kuka niitä voisi vastustaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ajattelin vielä 60- vuotiaana ryhtyä yrittäjäksi ja tietysti liittyä Kokoomukseen. Minulla on perintötila johon suunnittelen ratsastustallia jossa nuoret saisivat matalalla kynnyksellä tutustua hevosiin. Rikastuakseni en sitä tee, mutta nuorten kanssa on kiva touhuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu