EM "2020" suomi - tanska

Anonyymi

Ei helvetti, miksi piti jatkaa ottelua?, olisiko tanskalaispelaajan pitänyt kuolla, että ottelu olisi peruttu ja tasapuolisesti jaettu pisteet 1 - 1 tuloksella, nyt saa kuvan, että lähes kuolema ei keskeytä urheilemista, saatan sentään, että jäi paha maku suuhun suomen ekoista EM pisteistä, itseasiassa hävettää perkeleesti.
Mitäköhän ¤Kanervikko¤ sanoo haastatteluissa . . . . . . "pelattiin hyvin ja saatiin ansaittu voitto" . . . perkele sentään. . . . oksettaa jo valmiiksi.

20

1120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Christian Eriksen oli kuulemma pyytänyt itse sairaalassa, että ottelu pelataan loppuun. Joku suomalais pelaaja kertoi ottelun jälkeen haastattelussa.

      • Anonyymi

        Joel Pohjanpalo kertoi sen, molemmat joukkueet tahtoivat jatkaa peliä, koska Erikssen tahtoi sitä.


    • Anonyymi

      Suomalaispelaaja on yhdyssana.

    • Anonyymi

      Pelin siirtäminen ja pelaaminen tänään olisi ollut pelaajille vielä paljon raskaampaa. Se olisi ollut epäinhimillistä. Kuka Tanskan pelaajista pystyi nukkumaan viime yönä. Parempi, että pelattiin.

      Minä itkin eilen: ensin itkin liikutuksesta, kun Suomi pelasi vihdoin arvoturnauksessa. Sitten itkin tuskasta ja surusta Christian Eriksenin sairauskohtauksesta. Sitten itkin ylpeydestä Huuhkajien ja ranskalaisiin ja suomalaisiin faneihin.

      Minä tunnustan, että rukoilin eilen Christian Eriksenin puolesta. Luultavasti päästätte röhönaurun minulle.

      • Anonyymi

        Siis: Kuka Tanskan pelaajista pystyi nukkumaan viime yönä?/Sitten itkin ylpeydestä Huukajiin ja tanskalaisiin sekä suomalaisiin faneihin. Korjasin nuo alkuperäisessä kirjoituksestani olleet virheet.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siis: Kuka Tanskan pelaajista pystyi nukkumaan viime yönä?/Sitten itkin ylpeydestä Huukajiin ja tanskalaisiin sekä suomalaisiin faneihin. Korjasin nuo alkuperäisessä kirjoituksestani olleet virheet.

        kirjoituksessani* (mielenkiintoista tämä tekstin esisyöttö)


      • Anonyymi

        Itketkö joka viides sekunti kun maailmassa kuolee lapsi nälkään? Ja onko ajatuksesi ja rukouksesi heissä?


      • Anonyymi

        Taidat olla maskin käyttäjä ja rokotettu oireittesi vuoksi.


    • Anonyymi

      Miksei sairaskohtauksen saanutkin voi tuntea syyllisyyttä tapahtuneesta ja on näin ymmärrettävää että hän halusi että ottelu jatkuu loppuun. Kyllä tässä tuli olo että enkelit olivat matkassa, kaikki voittivat ja enemmänkin.

    • Anonyymi

      Katsoin ekat 20min todeten, ettei tämän lajin filmaukset ole ainakaan vähentyneet. Sitten katsoin loput 30min todeten, ettei nurmen pintaan jäänyt kuin 2 pelaajaa. Uutis-/ sometuskynnys tästä tuskin ylittyi, vaikka sen varmasti kaikki lajiaktiivitkin huomasivat.

    • Anonyymi

      Minäkin veikkasin tanskan voitosta ja nyt bye bye rahoille.

      Tanskalaiset olisivat parissa päivässä unohtaneet asian ja voineet pelata täysitehoisesti jalkapalloon keskittyen

    • Anonyymi

      Uutisoitiin helsinkiläisten menneen Espalle juhlimaan voittoa, vaikka toisen puolen pelaaja makaa sairaalassa henkihieverissä. Eivät taida osata hävetä.

    • Anonyymi

      Kyseessä on tanskalaisen pelaajan heikkous.

      Miksi joukkueen pitäisi kärsiä toisen joukkueen heikkouksista.

      Tässä olisi suomen joukkueen aikataulut menneet sekaisin, jos peliä olisi lykätty.

      Olisi tietysti voinut keskeyttää ja antaa suomelle kolme pistettä ja tanskalle yhden, silloin se ei olisi ollut niin paljon suomelta pois, mutta jonkinverran kyllä ja myös muilta joukkueilta.

      Kirjoitettiin että jalkapallo on vain osa elämää, mutta sitten kuitenkin aletaan itkämään menetetyistä pisteistä, vaikka kaveri makaa lasaretissa.

      • Anonyymi

        Hieman kovaa linjaa, mutta jos tanska olisi sattunut voittamaan, niin olisi pidetty päätöstä oikeana ja sanottu "pellattiin sairaalassa olevalle kaverille tämän voitto"

        Suomen joukkueelle tämä voi olla henkisesti pahin tilanne.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Uskotko itsekään hölynpölyjäsi?


    • Anonyymi

      Eriksen ei ole saanut koronarokotusta, eikä sairastanut tautia.

      Miksi peliä jatkettiin? Show must go on.

    • Anonyymi

      Kaiken lisäksi väärä joukkue voitti. Suomi oli paljon Tanskaa huonompi. Mutta joskus tuuri ratkaisee urheilussa. Ja varsinkin jalkapallossa.

      Laukaukset: Tanska 22, Suomi 1.

      Pallonhallinta: Tanska 70 %, Suomi 30 %.

      Kulmapotkut: Tanska 9, Suomi 0.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      255
      17426
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      183
      12388
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      70
      6160
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      23
      5001
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4975
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      52
      4120
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      46
      3701
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3662
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      41
      3171
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3129
    Aihe