Kirsikka puisto

Voi vidu onko se nyt pakko tehdä johonkin pers läpeen. Tietenkin isosti linnalle tai se moiseen paikkaan missä sitä on tilaa pällistellä kauempaakin tai kattavalla parkkia alueella. Toki voihan sinne pienesti muutaman puun laittaa mut ihan oikeesti ei turisteja takapihoilla.
4129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kirsikkapuistoon vaeltaa porukkaa kukinnan aikana ja kun tietää hämeenllinnalaiset niin ne kulkee autolla 500 metrin matkankin eli kadunvarret on täynnä autoja samaan tapaan kuin ne pysäköivät siihen luistelupaikan viereen torilla. Kannattaisiko puisto perustaa vaikka Kantolaan tapahtumapuistoon?

Äänestä
  • Ei koska tapahtumapuistolla on ollut todella paljon kysyntää viime aikoina. Mikäli uskomme vuokraajaa ja miksi emme uskoisi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei koska tapahtumapuistolla on ollut todella paljon kysyntää viime aikoina. Mikäli uskomme vuokraajaa ja miksi emme uskoisi.

    Madonnakin luvattiin tulevan.

    Äänestä

Jos perussuomalaiset olisivat voittaneet niin olisi noita vaativien vieraiden vaatimukset vedetty vessasta alas

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Voi vidu onko se nyt pakko tehdä johonkin pers läpeen. Tietenkin isosti linnalle tai se moiseen paikkaan missä sitä on tilaa pällistellä kauempaakin tai kattavalla parkkia alueella. Toki voihan sinne pienesti muutaman puun laittaa mut ihan oikeesti ei turisteja takapihoilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu