Moro!
Onko Urakkamaailmasta järkeä metsästää kylppäriremppoja? Saako noista solmittua töitä järkevillä hinnoilla? Mistä lisätöitä voisi hakea? Nyt aika menee urakoitsijan palveluksessa vesivahinko- ja laattatöissä, mutta haluaisin ottaa omia hommia siihen kylkeen. Oma osakeyhtiö, jonka kautta laskutan.
Olen 37-vuotias ammattitaitoinen laattamies. Työn jälki ammattimaista ja siistiä, tasaista ja kaunista. Kauniit ja huolellisesti tehdyt laattalistakulmat. Myös isot laatat 45cm x 45cm, 60cm x 60cm, 45cm x 90cm ymv. Periaatteessa kylpyhuoneremontti purkutöistä valmiiksi saakka ns. avaimet käteen. Myös työvaiheiden huolellinen valokuvaus isännöitsijää ja asiakasta varten. Tuntiveloitus 32 alv = 39,68 eur/h tai kokonaisurakka.
8 m2 lattiapinta-alan kylpyhuone- ja saunaremonttiin menee mahdollisen kuivauksen jälkeen valmiiseen pintaan ja valmiiksi saatettuna n. 80 tuntia.
Referenssit löytyy!
Teen
- purkutyöt
- levytykset
- vedeneristykset
- laatoitukset
- saumaukset ja silikonit
- kalusteasennukset
- sähkö-, putki- ja timpurintyöt kauttani (kaverini tekee hienoja saunoja ja panelointeja)
Kylpyh.remontti Tampere?
Anonyymi
2
285
Vastaukset
- Anonyymi
Urakkamaailma on hyvä aloitus.
- Anonyymi
Mistä aloittajan voisi saada kiinni? olisi vessa remontti tarjolla, joka vaatii tekijää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦585616Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.1804564En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v164062Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k523584- 513541
- 753315
- 113211
- 312759
Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia332360- 462317