Moro!
Onko Urakkamaailmasta järkeä metsästää kylppäriremppoja? Saako noista solmittua töitä järkevillä hinnoilla? Mistä lisätöitä voisi hakea? Nyt aika menee urakoitsijan palveluksessa vesivahinko- ja laattatöissä, mutta haluaisin ottaa omia hommia siihen kylkeen. Oma osakeyhtiö, jonka kautta laskutan.
Olen 37-vuotias ammattitaitoinen laattamies. Työn jälki ammattimaista ja siistiä, tasaista ja kaunista. Kauniit ja huolellisesti tehdyt laattalistakulmat. Myös isot laatat 45cm x 45cm, 60cm x 60cm, 45cm x 90cm ymv. Periaatteessa kylpyhuoneremontti purkutöistä valmiiksi saakka ns. avaimet käteen. Myös työvaiheiden huolellinen valokuvaus isännöitsijää ja asiakasta varten. Tuntiveloitus 32 alv = 39,68 eur/h tai kokonaisurakka.
8 m2 lattiapinta-alan kylpyhuone- ja saunaremonttiin menee mahdollisen kuivauksen jälkeen valmiiseen pintaan ja valmiiksi saatettuna n. 80 tuntia.
Referenssit löytyy!
Teen
- purkutyöt
- levytykset
- vedeneristykset
- laatoitukset
- saumaukset ja silikonit
- kalusteasennukset
- sähkö-, putki- ja timpurintyöt kauttani (kaverini tekee hienoja saunoja ja panelointeja)
Kylpyh.remontti Tampere?
Anonyymi
2
242
Vastaukset
- Anonyymi
Urakkamaailma on hyvä aloitus.
- Anonyymi
Mistä aloittajan voisi saada kiinni? olisi vessa remontti tarjolla, joka vaatii tekijää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696