Perussuomalaiset otti JYTKYN Orimattilassa!
Kannatus yli 27% , 10 paikkaa , lisäystä edelliseen 4 paikkaa
Nyt alkaa lyyti kirjoittaa ja löytyy jotain rajaa kaikkeen. Pysyy Orimattila oikeilla raiteilla. Tämä on onnen päivä ja pelastus orimattilalle.
Terveisin Raksa-Rane Mercedesmies ja rakentaja
Kannatus yli 27% , 10 paikkaa , lisäystä edelliseen 4 paikkaa
Nyt alkaa lyyti kirjoittaa ja löytyy jotain rajaa kaikkeen. Pysyy Orimattila oikeilla raiteilla. Tämä on onnen päivä ja pelastus orimattilalle.
Terveisin Raksa-Rane Mercedesmies ja rakentaja
Vastaukset 30
Vanhimmat
Nyt täytyy tapahtua, holtiton rahankäyttä ja velanotto täytyy nyt pysähtyä. Persuja
äänestäneenä odotan tekoja. Täällä rakennetaan urheilutaloja ja uimahalleja, vaikka ne jo on. Uusi paloasemakin näyttää vaivalloisesti nousevan, vaikka vanhain on täysin toimiva. Tieverkostoa parannetaan keskustassa niin, ettei sielä Hummerilla enään liikuta. Onneksi vaaleisa jokunen vanha jäärä putosi tai ei ollut edes ehdolla, moni nokankoputtaja naytti kuitenkin uusineen paikkansa. NYT PERSUT, olkaa asian ytimessä.
Persjuomalaisilla sisäisiä riitoja. Eipähä yllätä. Mitehä hoitaavat kaapunkin asiat ku ei edes oma ryhmä pysy kasassa
Juu kuulin kans että yli innokkuutta riittää ja paikkoja on kuitenkin rajattu määrä eri lautakuntiin. Toivottavasti perusjuomalaiset ei hajoa.
Kovin vaisu jytky kun aanestysprosentti vain 49 pronttii. Jos olisi ollut vaikka 60 niin olisi perusjuomalaiset saaneet muutaman valtuutetun lisää. Se vasta olisi ollut jytky. Nyt se oli selväkin kun niin surkiasti on asijoita hoidettu.
Seuravin kuntavaaleihin on 4 vuotta aikaa. Tuo äänestysprosentti pitäisi saada noin 60 ja siinä riittää tekemistä.
Joo ja neljän vuoden päästä monta vanhaa jäärää on vaihtanu maisemia ja Perusjuomalaisille ovat sillonkin ovet auki vaali voittoon.
Joo,mutta+nyt+se+työ+vasta+alkaa.+Nyt+ei+voi+räksyttää+puudelina+jokaista+päätöstä,+vaan+on+alettava+kantaa+vastuuta+omista+päätöksistään.+Veikkan+että+jo+ekavuoden+aikana+nähdään+sisäisiä+tappeluita+ja+ristiriitoja.+Puhun+kokemuksesta.+Valitut+persut+kun+sattuu+olemaan+myös+ihmisiä,+Erolakin+joka+on+jo+nostettu+jo+jumalhahmoksi+Orimattilassa.
Historia+toistaa+itseään.+Nyt+sieltä+Iso+johtaja+ilmoitti+erostaan+ja+kentällä+hajaannusta+muutenkin.+Jäämme+seuraamaan+tilannetta.
Niin+49%++yli+puolet+ei+ilmaissut+kantaansa.+En+minäkään.
Kukas ny ilmoitti eroavansa?
Tarkottaa varmaan Hallavaaran Jussia....
Siis+äänestysprosentti+oli+49,.+51%+ei+ilmaissut+kantaansa.
Itse kuulun ei äänestäjiin. Syystä etten jaksa katsella näitten politikkojen alituista riitelemistä. Poliitiikka on vallanhaluisten ja narsistien leikkikenttä. Vallan myötä kasvaa itsekkyys ja minä minä meininki.
Älä sitten rutise edes täällä mistään jos olet noin munaton.
Tuolla ylhäällähän kommentoitiin juuri että tarttis tehdä jotain että äänestysprosenttia pitäisi jotenkin nostaa. Eikö kommentoija tuonut juuri esille yhden syyn miksi ei käynyt äänestämässä. Vai etkö persuna kestä toisten mielipiteitä. En minuakaan paljoa kiinnosta kuka siellä vallassa on,samaa puppua tuppaa olemaan kaikkien touhut.
Meidän perheessä kolme jätti äänestämättä. Syy on samankaltainen.
Eipä tarvitse kauan odottaa kun täällä Orimattilassa erimielisyydet luetaan lehtien palstoilla. Lahdessa riidellään jo.
Aika onnetonta touhua jättää äänestämättä. Kertoo tekijästään kaiken.
Orimattila laitto vaihteeksi rahaa johtajien palkankorotuksiin. Parhaimmillaan piturin mukaan 1400 euroo kuussa. Viikon päästä varmaan Oskun vuoro. Aina kun toisen palkkaa korotetaan niin on jo seuraava johtaja palkkakuopassa, heh. Hallintopäällikkö ottaa johtajana vastuulleen elinkeinoasioita? Sattukohan kukaan kysymään että mitä henkilö niistä tietää ja mitä hänen pitäisi saada aikaan? Olan tuntien, tuskin. Täällähän on tapana palkata henkilöitä korkeilla palkoilla ja matalilla tuloksilla. Voinhan olla väärässäkin. Ny kun Hennan talomäärä on tuplaantunut kahdesta neljään niin pitäähän Jenni-päällkölle palkata kaveri. Rahan työntäminen hevonperseeseen on mukavampaa kahdestaan.
Olipa hyvä kommentti joka osuu naukan kantaan. Kokoomus on ryssinyt Orimattilan lähes saattohoito kuntoon . On siinä Perusjuomalaisilla korjaamista.
Persut tämän takana. Ei kokoomuksen aikana mennyt läpu
Kuulin marenkissa että persut oli palkankorotusten takana. Näin se hyvä veli systeemi toimii.
Tuskin Perusjuomalaiset ovat palkan korotusten takana sillä vanhat velmut jatkaa vielä. Sitten kun tapahtuu vallan vaihto niin tahti muuttuu. Siksi nyt palkkoja nostetaan kun tiietään sen olevan jatkossa mahdotonta
Uusi valtuusto laittaa virkamiehet ruotuun. Tulosta pitää tulla ja Orimattila saada elinvoimaiseksi. Ei pääse Kokkarit haaveilemaan tai esittelemään laittomia haaveilujaan. Kaikki kohmurointi julkiseksi.
Persut+pettää+aina,on+se+nähty.+Timo+Soinin+muistaa+kaikki.+Mahti+sonni+meuhkasi+kreikan+tukipaketista+ja+kun+pääsi+itse+hallitukseen+samaa+teki+itse.++Halla-aho+on+kyllin+älykäs+sopivassa+kohtaa+jättämään+uppoavan+laivan++kun+jytky+jäi+Suomen+osalta+tulematta+jota+se+niin+kovasti+odotti.+Purra+puhuu+jo+nyt+paskaa+siitä+ettei+ole+vielä+varma+lähteekö+mukaan+puheenjohtaja+kisaan.+51%+prosenttia+on+kyllästynyt+teihin+politikot,varsinkin+paskan+jauhantaan.
Naurattaa toi kotia jääneiden omiminen,persut, vihreät,vasemmistoliitto ainakin rääkyivä ettemme saaneet äänestäjiä liikkeelle. No mistä se kertoo. Orimattilassa äänesti alle puolet.
äänestämättä jättäneet ovat pettäneet itsensä.
Näin on joten ei kannattaisi sillä paljon elvistellä. Häpiän paikka
Ei ku 51 prossuua ei nähnyt edes persuissa potentiaalista vaihtoehtoa hehheeehhheee
Lahdessa eka persu hyppäsi pro lahden kelkkaan heheheheehh niin persut pettää aina
Nythän joku joutuu istumaan kokoukset loppuun asti eikä äänestäjiä nuoleskellen voi keskenkaiken lähteä pois Samoin se eräs muu äänten kalastelija.
Ei pidä olla kade, jos Perussuomalaiset voitti reilusti ja oma poppoo sekos sinne skutsiin .
Perusjuomalaisilla puhaltaa nyt mukavasti ja alkaa purra tehokkaammin kun Riitta Purra tartuu ruoriin. Siinä on tehokas pakkaus ja vaikuttaa Orimattilaankin.