Onnea keskusta!

Anonyymi

Räyhääjät hävisi, asialinja voitti.

15

1218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uusille valtuutetuille onnea,älkää antako vanhojen konkareiden ohjailla ja määräillä teitä. Ryhmäkuri tarkoittaa että joku on jo päätänyt asian teidän puolesta ja teidän on kannatettava sitä päätöstä vaikka se olisi sinun mielestä väärin.

      • Anonyymi

        Eiköhän keskusta aatteen omaksuneet ja kuntalaisilta valtakirjan saaneet valtuutetut osaa pelisäännöt ilman ulkopuolisten ohjeistuksia. Annetaan nyt heille työrauha.

        Onnea kaikille valtuutetuille alkavalle 4-vuotiskaudelle.


    • Anonyymi

      Ainoa puolue joka voitti oli persut.

      • Anonyymi

        Hienot vaalit ja tulos kertoo mitä kansa haluaa-Onnea valtuutetuille!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hienot vaalit ja tulos kertoo mitä kansa haluaa-Onnea valtuutetuille!

        Kyllä pulinat pois vaalit on käyty tulokset vahvistetaan 16 päivä tarkastuslaskennan ja muutaman arvan jälkeen ,kun oli samoja äänimääriä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä pulinat pois vaalit on käyty tulokset vahvistetaan 16 päivä tarkastuslaskennan ja muutaman arvan jälkeen ,kun oli samoja äänimääriä.

        Mitenkähän siinä arvonnassa kävi? Kumpi voitti?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitenkähän siinä arvonnassa kävi? Kumpi voitti?

        Vain urpot äänestää persuja


    • Anonyymi

      Kiitos sinulle joka ilmoitit ,että täällä joku Anonyymi kirjoittelee herjaansa ja tunsit niin ,että minun kuuluu tietää. Voin sanoa ,että minuahan ei haittaa tiettyyn pisteeseen asti. Sitten kun haittaa niin tiedän kyllä miten edetä ei huolta. Sehän vaan kertoo siitä ihmisestä aikapaljon minulle ,enkä lataa tähän kaikkea mitä kertoo ....Anonyymin taakse piiloutuu katkeruus ja kateus ja ennen kaikkea tuo kun koittaa loukata herjauksillaan sehän ei olekkaan mitään uutta. Jos siitä joku saa mielihyvän,niin ole hyvä vaan😂 😂 Ei minua pahemmin tuommoiset hetkauta enkä menetä yö uniani. Monenlaista potskaa olen niskaan saannut vuosien saatossa ja kuori siitä on vaan kasvanut kovaksi ,että täällä on aika rautainen Musti. Mulle riittää oman perheen ja läheisten Tuki, Rakkaus ja läheisyys ja noita minulta ei puutu🤗. Minun kanta ei muutu äitienpäivämerkki asiassa yhtään mihinkään. Hyvä kun muistutit Anonyymi,en olekkaan kerennyt tulostaa ,niitä kauniita herjauksia tuonne pääkallonpaikalle ,että näkevät miten upeita äitejä meillä täällä on kun ,niin hienosti kirjoittelivat pitkin kevättä 😉joka lehdessä ja somessa. Mulle tuli vaan mieleen ,niistä miten voi ihmiset olla julmia tietämättä edes miten asiat on käsitelty , niin otetaan lauma tyylillä kanta asiaan kun asiaan. Ja puhtaasti niillä kuviteltiin lyövän porukat matalaksi. No olkoon hittoako tänne kirjoittelen enepää... Tervesin. Virpi Piispanen

    • Anonyymi

      Tiedän ystäväni ,että olet yhtä lujaa tekoa kun kallio jota ei sivutuulet huojuttele, myrskytuulet puistattele. Heikompaa puolustat ja tuet, hädän hetkellä autat ja lohdutat.

      • Anonyymi

        Kiitos🤗 ystävä. Huomasin juuri ,että kun nopsaan kirjoittelee,niin virheitä näkyy tulevan kirjoituksiin . No jospa siitä selvän sai🤔 mitä kirjoittelin tuonne ylemmäksi ja joka ei saannut ,niin siinäpä ei saannut😄 Minäpäs jatkan iltaani nyt ihan muissa merkeissä. Terveisin ,Virpi Piispanen


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      80
      2171
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1878
    3. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      125
      1646
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      140
      1311
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      137
      1220
    6. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      856
    7. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      184
      807
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      806
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      434
      734
    10. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      602
    Aihe