Muuttamassa Vaajakoskelle, onko siellä mitään?
Muutto vaajakoskelle
Anonyymi
24<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Erittäin hyvä paikka jossa ei siedetä muualta tulleita. Paljon rasisteja, väkivaltaa ja mt- ongelmia. Luokkaerot valtavat, ei suomalaisia lääkäreitä ja Suomen vi...maisin kiertoliittymä. Paljon Savosta Pönttövuoren tunnelin läpi aikanaan tullutta väkeä jälkeläisineen. Ei ravintolaa, ei satamaa, ei ohitustietä.
Juuri sopiva paikka sulle
Tuossa olet oikeassa, että siellä sijaitsee Suomen surkein liikenneympyrä. Voi hel**tti, että se on raivostuttava. Ei ole mikään ihme, että siinä kolahtelee useasti.
Kuskissa vika jos ei osaa liikenne ympyrässä ajaa
On vain kaksi vaihtoehtoa:
a. sinä et ole koskaan edes nähnyt kyseistä liikenneympyrää
b. ajat siitä vain silloin kun muuta liikennettä ei juurikaan ole.
Minä ajan joka päivä tuosta ympyrästä ja juuri ruuhka aikaan aamulla ja iltapäivällä Eipä tuo mitään ongelmia ole tuottanut..
Kokeileppas kuule ajaa ruuhka-aikoihin Vaajakosken keskustasta päin ABC:lle tai Vaajalaan niin tajuat miksi se ympyrä on niin huono. Muista suunnista se on aika siedettävä. Turha sinun on täällä alkaa toisten väittelemään päivänselvästä asiasta.
Itse joudun tuosta ympyrästä ajamaan aamulla ja iltapäivällä juurikin ruuhka aikaan eikä ole ollut mitään ongelmia..
Heh heh! Ajappa ruuhka-aikaan vaajakosken keskustasta päin jonnekin muualle kuin motarille niin tajuat miksi sitä pidetään yhtenä suomen surkeimmista liiknneympyröistä.
Ja jälleen Suomalaista suurta viisautta kommenteis ?????
Puhut siis itsestäsi taas kerran
Mutta olenhan täällä minä, minä minä minä olen Vaajakosken tärkein ihminen, etuilen kaupan kassajonossa. Mulle ei vittuilla.
Siis etuilet sossun luukulla ja leipäjonossa
Sisäänpäin kääntynyttä porukkaa, kieroja, ajavat ties minkä vaikutuksen alaisina, epärehellistä porukkaa…
Luontoa kyllä riittää jos sitä arvostaa.
Näin kertoo itse asukki
Ja koiran paskoja
Vai että on niitä kaksjalkasia koiriakin heh heh 😂 🤣
Kylän yllä leijuu osuustoimintaliikkeen sosialistinen henki joka on verhoutunut vihreän kortin muoviseen viittaan. Kyllä, osuustoiminta on sosialismia, kun sitä vielä käyttää diktatuurimaisesti.
Siellähän on kaksi kirkkoakin, valtiollinen ja jonkun lahkon bunkkeri Savonmäessä. Alko löytyy apteekin vierestä, terkkarissa on kansainvälisiä lääkäreitä ja jos on vakavempaa, niin eläinlääkäreitä on useita. Viihdejauhetta saa helposti ja turpaansa vielä helpommin. Yleisen kevyenliikenteen väylän tukkiva katuteatterikin löytyy sekä kaksi tulevan valtuuston valtuutettua, toisella sydän missä sattuu ja toinen, no, ollut poliisi.
Jälleen kerroit kaiken oleellisen itsestäsi ja ihanista tenukeppi kamuistasi.
Mulla on vempaa, pitäiskö mennä läkäriin
Kiimaisia naisia Vaajakoskella löytyy. Nuorempia ja vanhempia kiimavosuja. Kokemuksesta!
.Siellä on kuuluisa ravintola Pitkäheinä.Hyvä menomesta.Kysy vanhemmilta paikkakuntakaisilta,he neuvovat missä se on.
Ethän usko itsekkään enää tuohon ?