Persut vaan voitti vaalit Äänekoskella. Vastustajien ulinat, itkut sekä selittelyt on kuin musiikkia korvilleni.
Kiitos persut, nyt on aika laittaa Äänekosken talous kuntoon, kun siihen ei muut pysty
Kiitos persut, nyt on aika laittaa Äänekosken talous kuntoon, kun siihen ei muut pysty
Vastaukset 17
Vanhimmat
Persut on äärioikella istuva juntti rasisti puolue joka lupailee mutta mitään ei tapahdu
Uli uli uli
Ihanaa kun Persujen menestys menee noin tunteisiin.
Kautto jyräs kaikesta loanheitosta huolimatta.
Taidat olla niitä holisteja itse
Kännikala sai sääli ääniä, ei siitä ole hoitamaan kunnan asioita kun stressikäyrä nousee ja korkki aukee.
Persut pistää kuntien asiat kuntoon
Paskat mitään jyräsi puolet lähti edellisten kuntavaalien äänistä.Turpaan tuli että.pätköhti.
Oikea meininki
Mitä nyt neljänneksi tullut puolue voi tehdä. Eilen olivat jo esittämässä omia esityksiään valtuustossa , jos niillä olisi menty niin verot olisivat jo näiden esitysten perusteella kohonneet.Nyt taas saavat pöllöillä, vastuuta ei ole ,muuta kuin itsensä esiin tuominen.Jos jotain esittävät niin pitäisi vaatia myös esitys mistä rahat esitykseen otetaan,mutta saavat aikaan äänestyksiä ja esittävät eriäviä mielipiteitä.
EI MUUTA!
Huudetaan, että ei veronkorotuksia ja esitetään vain lisää menoja. Onneksi valtuusto äänesti esitykset nurin.
On se mukavaa lukea kun menee oikein joittenkin tunteisiin tämä persujen jatkuva menestys.
No ei muuta kuin jatkakaa persuvastaiset sitä ulinaanne tuulipuvuissanne, se on musiikkia korvilleni.
Kiitos Äänekosken persut
Kyllä on hienoa,että liittyivät vasureihin,,ovat nyt oikeassa pprukassa. Saadaan maahanmuuttajia ja tukia kaikille.
Tiedoksesi ettei kunnallivaaleissä päätetä maahanmuutosta ja niiden tuista, ja jos päätettäisiin, niin rajat olisi jo kiinni Persujen ansiosta.
Kunnissa päätetään otetaanko kuntaan ”pakolaisia” ja paljonko.
Äänekoskella kiintiöpakolaisten automaatti toimii hyvin.
Niinhän se toimi ennen kuin persuista tuli näin iso puolue.
Ja toimii edelleen, minkä luulet muuttuneen ?
Jaksaa tuo yks koko ajan kirjotella ja haukkua muita.
Mahto olla karvasta kalkkia nieltäväks kun persut voitti kuntavaalit.
Nooh, aina tulen luottamaan ja äänestämään persuja, vaikka joku päästään pipi, persuja täällä haukkuukin koko ajan.
Äänekoskella ei äärioikeistolaiset porvarit juhli. Kohta niitä ei ole, eikä tarviikkaan, työläispaikkakunnalla. Kannattaa hakeutua muualle, täällä ei nazimielisillä ole jalansijaa!
On sulla harhat, johtuuko se siitä sun sukurutsaus taustastas vai siitä kun pienenä tippunu lattialle liian monesti