Palvelut puuttuu

Miksi Puumalassa ei ole huoltosemaa eikä isompaa kauppaa.
4885
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Se on vähän niin kuin kysynnän mukaan se kaupan kokoluokka.

Äänestä

Niin, miksi ei ole.

Mahtaisiko asukasmäärällä (reilu 2000) ja Puumalalalaisten ostoskäyttäytymisellä olla osuutta asiaan.

Jos markkinat haistaisi kannattavuutta, niin Puumalassa olisi Louis Vuittonin laukkukauppa.

Äänestä

Onhan kaksi huoltoasemaa ja kaksi ruokakauppaa ei isoja mutta on kuitenki.

Äänestä

Kaksi ruokakauppaa ja huoltsikkaa kyllä riittävät Puumalan kokoiselle taajamalle mainiosti. Kesäaika turisteineen saattavat riittää pitämään molemmat kaupatkin kannattavina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi Puumalassa ei ole huoltosemaa eikä isompaa kauppaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu