Onko kellään kokemuksia kyseisestä paikasta? Minulla on negatiivinen kokemus. Oletteko saaneet tarvitsemaanne apua? Minä en saanut.
Minulla on seuraavanlainen kokemus. Pyysin heidän apua eräässä kinkkisessä valitusasiassa. Varasin ajan ja toimitin pyydetyt asiakirjat viikko ennen tuota tapaamisaikaa. Neuvottelut käytiin puhelimitse koronasta johtuen.
Oikeusavustaja pyysi toimittamaan lisää asiakirjoja jotka toimitin samantien jotta hänellä on riittävät asiakirjat. Sovittiin että valitus tehdään toukokuussa.
Viimeisen kahden viikon aikana olen yrittänyt tavoitella häntä puhelimitse ja sähköpostitse mutta ei mitään vastausta.
Siitä syystä aloin epäillä että nyt ei varmasti ole asiasta valitusta tehty. Laitoin kyselyn KO:lle jonne se valitus piti osoittaa ja kuinka ollakaan sain tietää että minun tiedoillani ei ole mitään valitusta tullut heille. Kysyin heti lisäkysymyksiä ja nyt olen itse tehnyt valituskirjelmän suoraan heille ja valitusasiani on vireillä.
Keski-uudenmaan oikeusaputoimistoon ei voi näköjään luottaa. En suosittele.
Kokemuksia keski-uudenmaan oikeusavusta
Anonyymi
0
130
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492023Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051727- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781193- 671150
- 251061
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73956- 45937