Tartuntoja ei ole alueella eikä yhtään sairaalahoidossa, eiköhän ole aika alkaa elämään normaalia elämää? Huvittavaa muutenkin kun ihmiset naamarit päässä prismassa, mutta samat henkilöt sitten istukelee iltaisin ilman maskeja täysissä ja ahtailla terasseilla/baareissa.
Joko on aika heittää rätit pois naamoilta?
10
88
Vastaukset
- Anonyymi
Älä heitä vielä, näytät paremmalta maski päässä.
- Anonyymi
määä aattelin pittää burkkaa seuraavat 100 vuotta. Se on nääs tyylikästä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
määä aattelin pittää burkkaa seuraavat 100 vuotta. Se on nääs tyylikästä.
Oikein! Äläkä unohda käsidesiä, se saa sinutkin vaikuttamaan puoleensavetävältä.
- Anonyymi
Ehkä jätämme maskin käytön tarpeen arvioinnin asiantuntijoille ja terveysviranomaisille.
- Anonyymi
Äsken katsoin kun naapurin mies ajoi autollaan kotipihaansa. Maski naamalla ja ikkunat auki, kun ei autossa ole ilmastointia..
En tiedä itkiskö vai nauraisko - Anonyymi
Kannatin maskia kun tilanne oli paha eikä kukaan tiennyt miten tilanne etenee. Nykyisessä tilanteessa luopuisin maskeista yleisillä paikoilla. Riskiryhmäläisten kanssa asioidessa jatkaisin maskien käyttöä.
- Anonyymi
Ihmiset on kuin lampaita, nöyrästi kävelevät jonossa vaikka terastamoon jos käsky käy.
- Anonyymi
Moi janne!
- Anonyymi
Näin o! Joku keksi, että persut saisivat aikaan muutoksen parempaan politiikallaan, ni eikö tollot uskonu ja äänestäny niitä. Nyt sitte kärsitään seurauksista kaikki!
- Anonyymi
Eiköhän nyt vaan edetä ihan terveysviranomaisten ja hallituksen antamin ohjein. Toki oman ymmärryksen antamin mahdollisuuksin saa olla huvittunut, kunhan toimii miten järkeväksi todettu.
Tilasto näyttää että Suomessa osataan ajatella koronan kohdalla päätöksissä ja suosituksissa. Toki sitten kaiken tietävät kotiviisaat salaliittoteorioineen ilman mitään omaa vastuuta ja ymmärrystä mistään. Ja mitä seurannut niin aika pitkälle tuo asiaa ymärtämätön porukka on Persuja ja kokkareita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.704868Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.93316Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j152530Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.561613- 471546
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441316- 931239
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.216971Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.68932IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra51845