" sotessa onkin uusilla kw,tetuilla ymmärtämistä, tietysti "puolue selittää,,puolueen puolesta..
uudessa,,,
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
,,+turhaa+niin+turhaa,+kuka+waltuutettu+uskaltaa+edes+vesittää,+melkein+100%+vo-avulla+elävää+kuntaa..
kmäki kuntalaisten ansiot on "Alikersantin käskyllä #ryssä se on, ammua, jolloin Vänrkin kaulasta läpi ja Ojalehtolaisen"Wääpelin käsky, #hae lähteeltä vettä" oli omansa varsin tahallinen kosto- tapappo,
samaa henkeä kmäessä on edelleen,,
kaaaasssuaaa!
ei hätää turpeenpuskijat, enss tiistaina hellettä 29 celciusta, plus,,mutta k-kuntalaiset on huolissaan, että kauanko korkea "vo heitä elättää, kun maakunta tulee ja menonsa on silläkin, tai siis "menojahan on helppo..
Joo ja Saarikko puhu passaa vaalitenteissä maakuntaverosta....sehän on jo päätetty et tulee!!! Kepu pettää aina!!
Sipilä lupasi kolmen miljardin säästöt maakuntamallilla huulipunat pistää 3-4 miljardia haisemaan että keskusta saa jaettua soteuudistuksen nimissä maakuntamallilla Suomen valtaosin kepulaisiin pikkuvaltioihin valtion sisällä. Kärsämäen kepulaisia jännittää jo repiikö maakunnan johto kärsämäen kokonaisulkoistamissopimuksen ja lyö laudat tk:n oviin ja ikkunoihin.
Köyhät kyykkyyn malli on ollut ja tulee eteenkinpäin. Niinkuin yks sanoi äiteensä hoidosta: Halki ,poikki ja pinoon se meni,kun tuli äitisä hautakummun ääreltä.Sitä kuivatusmallia on ja kun huudat vettä ,ohi juostaan. Jos pyydät lisää ruokaa,et saa,vaikka kuin anelet.
niih, seon sitä, arkku painaa enempi kuin arkussa olija,,riittää vain "kevyet mullat,,
jos, niin silloin, lautakasa tarve on iso,, mut onhan kustaalla ministeri-tason tietämys "lautakasasta,,