Elokapina myös Haapajärvelle?

Iltasanomia lainatakseni: "Elokapina on toteuttanut viime lokakuun jälkeen lukuisia protesteja useissa kaupungeissa eri puolilla Suomea." Siinäpä meille ajatusta ihan valtakunnallisesta näkyvyydestä, eli ei muuta kun Valtakatu poikki ja osoittamaan mieltä ilmastomuutoksen puolesta... Molemmat tuulivoiman vastustajat myös ehdottomasti mukaan.
11758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ilmaston muutoksen puolesta voitte osoittaa mieltä. Eihän siellä ole muuta kuin HOMETTA.sitä voitte Puolustaa!

Äänestä

Joo ja kadulla terveellisempiin ku homeisissa sisätiloissa

Äänestä

"Tule sinäkin Haapajärvelle, kylillä haisee home, ja sivukylillä paska." Siinäpä teekaupungille uusi motto?

Äänestä

ABC liikenneympyrään istumaan nyt tule, ota juomat mukaan!

Äänestä
  • Tämä kutsu ei koske KEPULAISIA!

    Äänestä

  • Hyvä idea saa aina kannatusta. Me paikallisen pubin illan istujat toteutamme tämän vielä.

    Äänestä

Voisihan sinne kuitenkin Matin kutsua lättyjä paistamaan? Apsilla olisi saniteettitilatkin lähellä, niin ei tarttis kuseksia pitkin risteysaluetta.











.

Äänestä

Nivalassahan pääsi viherlahkolaisten edustaja valtuustoon.
Tosin taitaa olla haapajärvisiä lähtöisin.
Ei uskoisi,että sielläkin löytyy jo sen verran väkeä,joka äänestää maaseudulle ja se väelle erittäin haitallista puoluetta.

Äänestä

Se on vähän huono enne jos vihreät alkaa levitä tännekin. Ennen riitti että kepulainen L mafia pisti kapuloita rattaisiin omaa ideologiaansa edistääkseen kaikissa mahdollisissa asioissa, mutta nyt alkaa vihervassareiden vastaava nostavan päätään?

Äänestä

*iiiiiiiiiiii *BBBBB

Äänestä

Beeee

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Iltasanomia lainatakseni: "Elokapina on toteuttanut viime lokakuun jälkeen lukuisia protesteja useissa kaupungeissa eri puolilla Suomea." Siinäpä meille ajatusta ihan valtakunnallisesta näkyvyydestä, eli ei muuta kun Valtakatu poikki ja osoittamaan mieltä ilmastomuutoksen puolesta... Molemmat tuulivoiman vastustajat myös ehdottomasti mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu