Oletan, että Satakunnan Kansa ei julkaise sinne lähettämääni kommenttia joka koski kesätoimittajan juttua joten laitan tähän samansisältöisen höpinän.
Kesätoimittaja otsikoi kirjoituksensa "Yllätyin ensimmäisen työpäivän jälkeen kuullessani työkaverin sanovan tosissaan: ”Sillai kai!” Tämän koukuttavan aloituksen jälkeen hän aloittaa varsinaisen kirjoitusosuuden asemoimalla itsensä lukijoiden yläpuolelle:"Olen paljasjalkainen tamperelainen."
Mieleeni tuli analogia: vuosikymmeniä sitten paikkakunnalle saapunut pankin konttorinjohtaja aloitti mainosjulkaisussa esittäytymisensä:"Monet varmaan ihmettelevät miksi olen tullut vauraalta Etelä-Pohjanmaalta tänne ´kivikarvialle´!" - Psykologisesti nerokkaampaa vetoa on vaikea keksiä.
Kesätoimittajatytössä on ainesta Hesarin tai YLE:n tähtitoimittajaksi!
Kesätoimittajan hypetys
0
187
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek205756Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.222949Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1582647- 262469
- 821684
- 1461565
- 1341414
- 1351038
- 901022
- 91013