inva vessat

Anonyymi

Ovatko Katariinassa kaikki terveetkin invalideja, koska käyttävät vain invavessaa? On tarkoitettu liikuntarajoitteiseille ja vammaisille. Kahta muuta vessaa ei käytä kukaan! Ja kun kaikki rynnivät yhteen, niin on tosi siivottomassa kunnossa..Kuinka usein ne siivotaan?

8

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mene siä takaisin vessaasi siitä invaamasta.

    • Anonyymi

      Olen käyttänyt muitakin vessoja, aloittaja ei vaan ole huomannut. Mutta asiaan.....
      Katariinassa on kova pula parkkipaikoista . Olen käynyt toteamassa senkin tosiseikan jo ainakin 100 kertaa. Ja 100 kertaa ne 5 invapaikkaa ovat olleet tyhjillään, joten pitäähän niille invavessoillekin sentään jotain käyttöä löytyä etteivät kasva vallan hämähäkinseittejä. Karsastavatko invalidit Katariinan puistoa vaikka sinne on esteetön kulku ja siellä on vilpoinen merituuli ilonamme.
      Eikö invalideille maistu jäätelö ?

    • Anonyymi

      Meneppä katsomaan, niin näet että Katariinan meripuistoon on tullut tänä kesänä paljon lisää parkkipaikkoja. Ethän tiedä jos et ole käynyt siellä!

      • Anonyymi

        Eihän TOSIMIES pääse mihinkään ilman autoaan, edes harrastamaan liikuntaa. Nimimerkki "Kuusisen tumputtajat"


      • Anonyymi

        Olen käynyt Katariinassa lukemattomia kertoja, joten tiedän kyllä paikat siellä.
        Olin siellä töissäkin jo vanhan öljysataman aikaan, joten tuttua on.


    • Anonyymi

      Voin siivoojana kertoa että sama ilmiö toistuu joka paikassa. Invavessoja käytetään vaikka vieressä olisi tavallinen wc. Joka vessa täytyy tuhrata ja sotkea vaikka esimerkiksi toimisstossa olisi vain muutama ihminen töissä. Kunhan vaan siivoojalle hommia riittää, vaikka edes kiusallaan. Toisten mielestä myös on oikeutettua näin korona-aikana käyttää aivan yksin jotakin vessaa, käykööt muut yhteisessä. Yleinen asenne on hyvinkin itsekäs, myös tässä asiassa. Harmillista on.

      • Anonyymi

        Sotkeeko mäkkäristä tulijat invavessankin niinkuin ne sotkee Kuusiseen johtavan aallonmurtajan ihan joka ilta ja yö.


    • Anonyymi

      Nyt on lopulta tullut oikeanlainen luiska Katariinan wc:n! Kuka "tonttu" oli ensin tilannut jyrkän metallisen luiskan, jota pitkin kukaan ei päässyt ylös-saatikka alas. Värin suunniteltu ja korjaukset maksavat aina rahaa..

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      20
      6186
    2. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      24
      3666
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      168
      2848
    4. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      29
      2760
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1714
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      147
      1602
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      148
      1561
    8. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      9
      1533
    9. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      1268
    10. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      21
      1162
    Aihe